wtorek, 23 czerwca 2026 16:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Magistrat przypomina firmom sprzedającym alkohol o obowiązku złożenia oświadczenia. Czas tylko do końca stycznia
Magistrat przypomina firmom sprzedającym alkohol o obowiązku złożenia oświadczenia. Czas tylko do końca stycznia
Prowadzisz restaurację, bar, sklep spożywczy lub monopolowy? Przypominamy o ważnym obowiązku związanym z posiadanym zezwoleniem na sprzedaż alkoholu. 29.01.2026 22:38
Lokal do wynajęcia w Centrum Obsługi Inwestora. Idealny na działalność biurową lub doradczą
Ogłoszenie
Lokal do wynajęcia w Centrum Obsługi Inwestora. Idealny na działalność biurową lub doradczą
Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy oferuje do wynajęcia biuro w Centrum Obsługi Inwestora przy ulicy Wojska Polskiego 16F. 16.01.2026 12:45    2
Prawie 44 miliony złotych z Unii Europejskiej dla Kędzierzyna-Koźla! Umowy podpisane, zadania już realizowane
Prawie 44 miliony złotych z Unii Europejskiej dla Kędzierzyna-Koźla! Umowy podpisane, zadania już realizowane
Samorządy zrzeszone w Subregionie Kędzierzyńsko-Strzeleckim skorzystają z kolejnych środków unijnych. Dziś w urzędzie miasta podpisano umowy z marszałkiem województwa opolskiego na dofinansowanie projektów realizowanych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021–2027. Łącznie to dziesiątki milionów złotych, które zostaną przeznaczone m.in. na rozwój transportu publicznego, ścieżek rowerowych, bezpieczeństwo przeciwpowodziowe i rewitalizację ważnych obiektów. Część zadań została już zrealizowana, pozostałe są w realizacji bądź niebawem się rozpoczną. 12.01.2026 18:34
Kolejna Biedronka znika z mapy Kędzierzyna-Koźla. Sklep przy Kozielskiej zamknięty na stałe
Kolejna Biedronka znika z mapy Kędzierzyna-Koźla. Sklep przy Kozielskiej zamknięty na stałe
Z krajobrazu handlowego Kędzierzyna-Koźla znika kolejny znany punkt. Z dniem 31 grudnia 2025 roku na stałe zamknięto sklep sieci Biedronka zlokalizowany przy ul. Kozielskiej 12, jednej z głównych i najbardziej uczęszczanych ulic miasta. To kolejna taka decyzja w ostatnich miesiącach. Wcześniej, w listopadzie 2024 roku, działalność zakończyła także Biedronka przy ul. Łokietka na osiedlu Piastów. 09.01.2026 16:44    32
Firma Emka bez tajemnic. Radni mogli zajrzeć w każdy zakamarek instalacji w Kędzierzynie-Koźlu
Wizyta w spalarni
Firma Emka bez tajemnic. Radni mogli zajrzeć w każdy zakamarek instalacji w Kędzierzynie-Koźlu
Miejscy radni mieli okazję zobaczyć od środka, jak funkcjonuje instalacja firmy EMKA na tzw. polu południowym w Kędzierzynie-Koźlu. Wizyta studyjna była odpowiedzią na wcześniejsze pytania i wątpliwości pojawiające się w publicznej debacie wokół spalarni odpadów medycznych. Gospodarzami spotkania byli Krzysztof Rdest, prezes EMKA S.A., oraz Andrzej Sobczyk, kierownik instalacji w Kędzierzynie-Koźlu. WIDEO: 29.12.2025 16:46    2
Samorząd województwa zawsze z myślą o mieszkańcach - podsumowanie 2025 roku
Samorząd województwa zawsze z myślą o mieszkańcach - podsumowanie 2025 roku
19.12.2025 13:03
Startuje prestiżowy konkurs dla firm, organizacji i osobowości z Kędzierzyna-Koźla "Kozły Biznesu"
„Kozły Biznesu” ruszają!
Startuje prestiżowy konkurs dla firm, organizacji i osobowości z Kędzierzyna-Koźla "Kozły Biznesu"
W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczyna się kolejna edycja konkursu „Kozły Biznesu”, jednego z najważniejszych lokalnych wydarzeń promujących przedsiębiorczość, działalność społeczną oraz wyjątkowe osiągnięcia mieszkańców i firm. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle, a jego organizatorem jest Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. 08.12.2025 22:08    3
Na ulice Kędzierzyna-Koźla wyjeżdżają dwa nowe autobusy z pantografami. Powstały też dwie stacje ładowania
Inwestycja w elektromobilność
Na ulice Kędzierzyna-Koźla wyjeżdżają dwa nowe autobusy z pantografami. Powstały też dwie stacje ładowania
Na ulice Kędzierzyna-Koźla wyjeżdżają dwa nowe, całkowicie elektryczne autobusy Solaris z pantografami. To pierwsze takie maszyny we flocie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Powstały też dwie stacje ładowania. Materiał wideo: 27.11.2025 19:13    26    6
W Kędzierzynie-Koźlu o światowej gospodarce. Konferencja ekonomiczna w ramach Dni Przedsiębiorczości
Rozmawiali o zmieniającym się świecie
W Kędzierzynie-Koźlu o światowej gospodarce. Konferencja ekonomiczna w ramach Dni Przedsiębiorczości
W Kędzierzynie-Koźlu trwają Dni Przedsiębiorczości organizowane przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Jednym z najważniejszych punktów tegorocznego programu była konferencja „Gospodarka świata dziś i jutro”, podczas której eksperci rozmawiali o wyzwaniach, trendach i szansach dla polskiego biznesu. 18.11.2025 16:54    8    1
Dni Przedsiębiorczości i ważna debata o aktywności niepełnosprawnych na rynku pracy
Dni Przedsiębiorczości i ważna debata o aktywności niepełnosprawnych na rynku pracy
Fundacja Park, we współpracy z Kędzierzyńsko-Kozielskim Parkiem Przemysłowym, zainaugurowała kampanię „Niepełnosprawność i kompetencje – dostrzegaj więcej, zatrudniaj”. Jej celem jest zwiększenie świadomości wśród przedsiębiorców i samorządów na temat możliwości aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami oraz budowania różnorodnych zespołów na współczesnym rynku pracy. 14.11.2025 10:57    4    2
Komentarze
Autor komentarza: Albert Treść komentarza: Czy ktoś zna swojego dzielnicowego. Chociaż to może być trudne zadanie, to może ktoś widział dzielnicowego. Bo skoro biorą udział w konkursach to świadczy to o tym, że są. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Policjant z Kędzierzyna-Koźla wśród najlepszych w regionie. Powalczy o tytuł "Dzielnicowego Roku" Autor komentarza: ania Treść komentarza: takie kurtyny, to chyba tylko w twoim domu. Ludzie inteligentni, zawyczaj korzystają z wody! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:15 Źródło komentarza: Upalny koniec tygodnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Temperatura sięgnie 35°C Autor komentarza: koźlak Treść komentarza: Proponuję podwiesić temat lub zrobić nowy i informować o wszystkich bezpiecznych dla ludzi rozwiązaniach, tak aby nikt przez nadchodzące upały nie został poszkodowany. Przy nadchodzących upałach (40-41 st w cieniu), nie tylko ludzie starsi są narażeni na niebezpieczeństwo i każdy nawet młody powinien wiedzieć jak się zabezpieczyć...nie liczyłbym na tik tłuka, tam nie ma nic mądrego. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Upalny koniec tygodnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Temperatura sięgnie 35°C Autor komentarza: ania Treść komentarza: Jak w Belinie biją twoich, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś pojechał ich bronić. Wstyd to twoja facjata i brak inteligencji!!! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: Rolnicy z partnerskiego Hohenlohekreis odwiedzili Kędzierzyn-Koźle. Tak współpracują samorządy Autor komentarza: koźlak Treść komentarza: Świetna wiadomość ale jestem ciekaw czy miasto śledzi pogodę i zadba o bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców w najbliższych dniach - wszystkie media trąbią o nadchodzących upałach a w Niemczech i Francji już to mają. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rusza budowa nowej pętli autobusowej z ładowarką. W Kędzierzynie-Koźlu pojawią się kolejne elektryki Autor komentarza: Obiektywnie Treść komentarza: Jeśli gra ma na celu pokazać pracę lokalnej policji, to uczestnicy muszą być niewidoczni. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:00 Źródło komentarza: Gra terenowa z okazji 100-lecia policji. W niedzielę rusza wyjątkowe wydarzenie