wtorek, 23 czerwca 2026 18:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Grupa Azoty ma nowego prezesa. Andrzej Skolmowski powołany na stanowisko przez radę nadzorczą
Zamiany w zarządzie Grupy Azoty
Grupa Azoty ma nowego prezesa. Andrzej Skolmowski powołany na stanowisko przez radę nadzorczą
Rada Nadzorcza Grupy Azoty S.A. podjęła uchwałę o powołaniu Andrzeja Skolmowskiego na Prezesa Zarządu XIII kadencji. Uchwała weszła w życie z chwilą jej podjęcia. 12.06.2025 10:52    14
Grupa Azoty Kędzierzyn uruchomiła nowy system energetyczny
Grupa Azoty Kędzierzyn uruchomiła nowy system energetyczny
Grupa Azoty Kędzierzyn zakończyła kluczowy projekt inwestycyjny, który znacząco unowocześnił system energetyczny zakładu. Nowa koncepcja energetyczna, której realizacja pochłonęła łącznie 320 milionów złotych, to krok milowy w kierunku efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Projekt obejmował siedem zadań inwestycyjnych, z których ostatnim było uruchomienie kotła rezerwowo-szczytowego. 11.06.2025 10:53    4    1
Grupa Azoty Kędzierzyn z dodatnią EBITDA w I kwartale 2025 roku. WIDEO
Grupa Azoty Kędzierzyn z dodatnią EBITDA w I kwartale 2025 roku. WIDEO
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn zaprezentowali wyniki finansowe spółki za pierwszy kwartał 2025 roku oraz podsumowali rezultaty działań realizowanych w ramach szeroko zakrojonego programu naprawczego. 09.06.2025 13:23    16    1
Można jechać! Nowy łącznik do obwodnicy północnej otwarty. To największa inwestycja drogowa Kędzierzyna-Koźla warta prawie 70 mln zł
Łącznik gotowy
Można jechać! Nowy łącznik do obwodnicy północnej otwarty. To największa inwestycja drogowa Kędzierzyna-Koźla warta prawie 70 mln zł
Historyczny moment dla Kędzierzyna-Koźla. Otwarto łącznik drogowy z Blachowni do Obwodnicy Północnej. 30.05.2025 18:34    11    5
Pierwszy przejazd nowym łącznikiem z Blachowni do Obwodnicy Północnej. Droga jest już otwarta
Jedziemy nowym łącznikiem
Pierwszy przejazd nowym łącznikiem z Blachowni do Obwodnicy Północnej. Droga jest już otwarta
Nowy łącznik drogowy w Kędzierzynie-Koźlu już otwarty – nagraliśmy film z pierwszego przejazdu. 30.05.2025 14:13    3    1
Wyjątkowy most z kortenu i dwa ronda na nowym łączniku do obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Inwestycja za ponad 60 mln zł już gotowa. WIDEO
Koniec dużej inwestycji
Wyjątkowy most z kortenu i dwa ronda na nowym łączniku do obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Inwestycja za ponad 60 mln zł już gotowa. WIDEO
Zakończyła się budowa nowego łącznika drogowego między północną obwodnicą Kędzierzyna-Koźla a osiedlem Blachownia. Prace prowadziła firma Trakcja S.A., a całkowity koszt inwestycji wyniósł 67 milionów złotych. Odbiór końcowy odbywa się w maju, w czerwcu droga zostanie otwarta. 16.05.2025 10:33    8    1
Adam Leszkiewicz szefem rady nadzorczej Grupy Azoty. Kilka dni temu zrezygnował z funkcji prezesa
Adam Leszkiewicz szefem rady nadzorczej Grupy Azoty. Kilka dni temu zrezygnował z funkcji prezesa
Niespełna tydzień trwała rozłąka Adama Leszkiewicza z Grupą Azoty. W czwartek, 9 maja zrezygnował on z funkcji prezesa zarządu chemicznego koncernu, aby objąć stanowisko prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Już sześć dni później Leszkiewicz powrócił jednak do Azotów, ale już w nowej roli - Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki powołało go na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. 15.05.2025 16:24    13    1
Łącznik do obwodnicy północnej gotowy! Wykonawca zakończył prace. Otwarcie drogi już w czerwcu. WIDEO
To największa inwestycja drogowa w historii gminy Kędzierzyn-Koźle
Łącznik do obwodnicy północnej gotowy! Wykonawca zakończył prace. Otwarcie drogi już w czerwcu. WIDEO
Dobiegła końca budowa nowego łącznika między północną obwodnicą Kędzierzyna-Koźla a Blachownią. To największa inwestycja drogowa w historii miasta – jej wartość wyniosła 67 milionów złotych, z czego aż 80% pochodziło z budżetu państwa. Pierwsi kierowcy skorzystają z nowej trasy prawdopodobnie już na początku czerwca. 14.05.2025 20:55    5    2
Andrzej Skolmowski nowym tymczasowym prezesem Grupy Azoty
Andrzej Skolmowski nowym tymczasowym prezesem Grupy Azoty
Rada Nadzorcza Grupy Azoty S.A. na dzisiejszym posiedzeniu powierzyła Andrzejowi Skolmowskiemu pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu do czasu powołania Prezesa Zarządu w wyniku wszczętego postępowania kwalifikacyjnego. Uchwała weszła w życie z chwilą podjęcia - poinformowała spółka. 12.05.2025 14:26    6
Adam Leszkiewicz zrezygnował z funkcji prezesa Grupy Azoty. Teraz stanie na czele Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Grupa Azoty będzie miała nowego prezesa
Adam Leszkiewicz zrezygnował z funkcji prezesa Grupy Azoty. Teraz stanie na czele Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Adam Leszkiewicz złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Grupy Azoty S.A. z dniem 9 maja 2025 roku o godzinie 11:00. Swoją decyzję ogłosił po ponad roku pracy na czele jednej z największych spółek chemicznych w Polsce. W swoim oświadczeniu podkreślił, że mimo odejścia ze stanowiska, wciąż chce być aktywnie zaangażowany w rozwój Grupy. 09.05.2025 14:11    17
Komentarze
Autor komentarza: Albert Treść komentarza: Czy ktoś zna swojego dzielnicowego. Chociaż to może być trudne zadanie, to może ktoś widział dzielnicowego. Bo skoro biorą udział w konkursach to świadczy to o tym, że są. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Policjant z Kędzierzyna-Koźla wśród najlepszych w regionie. Powalczy o tytuł "Dzielnicowego Roku" Autor komentarza: ania Treść komentarza: takie kurtyny, to chyba tylko w twoim domu. Ludzie inteligentni, zawyczaj korzystają z wody! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:15 Źródło komentarza: Upalny koniec tygodnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Temperatura sięgnie 35°C Autor komentarza: koźlak Treść komentarza: Proponuję podwiesić temat lub zrobić nowy i informować o wszystkich bezpiecznych dla ludzi rozwiązaniach, tak aby nikt przez nadchodzące upały nie został poszkodowany. Przy nadchodzących upałach (40-41 st w cieniu), nie tylko ludzie starsi są narażeni na niebezpieczeństwo i każdy nawet młody powinien wiedzieć jak się zabezpieczyć...nie liczyłbym na tik tłuka, tam nie ma nic mądrego. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Upalny koniec tygodnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Temperatura sięgnie 35°C Autor komentarza: ania Treść komentarza: Jak w Belinie biją twoich, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś pojechał ich bronić. Wstyd to twoja facjata i brak inteligencji!!! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: Rolnicy z partnerskiego Hohenlohekreis odwiedzili Kędzierzyn-Koźle. Tak współpracują samorządy Autor komentarza: koźlak Treść komentarza: Świetna wiadomość ale jestem ciekaw czy miasto śledzi pogodę i zadba o bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców w najbliższych dniach - wszystkie media trąbią o nadchodzących upałach a w Niemczech i Francji już to mają. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rusza budowa nowej pętli autobusowej z ładowarką. W Kędzierzynie-Koźlu pojawią się kolejne elektryki Autor komentarza: Obiektywnie Treść komentarza: Jeśli gra ma na celu pokazać pracę lokalnej policji, to uczestnicy muszą być niewidoczni. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:00 Źródło komentarza: Gra terenowa z okazji 100-lecia policji. W niedzielę rusza wyjątkowe wydarzenie