wtorek, 23 czerwca 2026 19:34
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle poszukuje pracowników. Konkursy na stanowiska w dwóch wydziałach
Kędzierzyn-Koźle: praca w urzędzie miasta
Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle poszukuje pracowników. Konkursy na stanowiska w dwóch wydziałach
Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle ogłosił nabór na dwa wolne stanowiska urzędnicze: referenta ds. inżynierii ruchu i opłat drogowych w Wydziale Zarządzania Drogami oraz podinspektora ds. analiz, ocen i planowania ochrony środowiska w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa. 15.02.2025 13:39    13    1
Dzięki nim Kędzierzyn-Koźle jest lepszym miastem. Wręczono prestiżowe nagrody Kozły Biznesu
Ludzie biznesu i społecznicy uhonorowani
Dzięki nim Kędzierzyn-Koźle jest lepszym miastem. Wręczono prestiżowe nagrody Kozły Biznesu
1 lutego 2025r., po raz szósty wręczono nagrody w Konkursie Kozły Biznesu,  w tym roku w 5. kategoriach: Firma Roku, Inwestycja Roku, Osobowość Roku, Działalność Społeczna Roku i Nagroda Mediów. 02.02.2025 10:47    25    2
Powiatowe Centrum Usług Wspólnych szuka nowej osoby do zespołu! Trwa konkurs na stanowisko inspektora
Ogłoszenie o pracę
Powiatowe Centrum Usług Wspólnych szuka nowej osoby do zespołu! Trwa konkurs na stanowisko inspektora
Szukasz pracy, która łączy wyzwania z odpowiedzialnością? Masz doświadczenie w obszarze inwestycji i remontów? Praca czeka być może na Ciebie. 23.01.2025 17:02    1
Inwestor w porcie wrócił do rozmów z PKP w sprawie podłączenia do linii kolejowej. Możliwe wznowienie budowy terminala
Inwestor w porcie wrócił do rozmów z PKP w sprawie podłączenia do linii kolejowej. Możliwe wznowienie budowy terminala
Zablokowana inwestycja w kozielskim porcie może zostać wznowiona, jeśli pomyślnie zakończą się rozmowy z Polskimi Kolejami Państwowymi w sprawie przyłączenia terenu do biegnącej nieopodal linii kolejowej. Wrócono do nich po kilku latach. 16.01.2025 13:21    19
Ruszył konkurs dla małych i średnich firm z województwa opolskiego. Vouchery nawet do 50 tys. zł na jeden wniosek grantowy
Ruszył konkurs dla małych i średnich firm z województwa opolskiego. Vouchery nawet do 50 tys. zł na jeden wniosek grantowy
Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy zaprasza wszystkie zainteresowane podmioty sektora MŚP do współpracy w zakresie pozyskiwania grantów w ramach ogłoszonego przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki konkursu do projektu Opolskie Konkurencyjne w ramach zadania: Udzielanie voucherów dla MŚP na profesjonalne usługi świadczone przez akredytowane IOB realizowanego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 oraz współfinasowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 16.01.2025 10:56
Prestiżowe nagrody dla przedsiębiorców działających w Kędzierzynie-Koźlu. Ruszyła VII edycja konkursu „Kozły Biznesu”
Prestiżowe nagrody dla przedsiębiorców działających w Kędzierzynie-Koźlu. Ruszyła VII edycja konkursu „Kozły Biznesu”
Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy sp. z o.o. ogłasza rozpoczęcie kolejnej edycji prestiżowego konkursu „Kozły Biznesu”. Celem inicjatywy jest wyróżnienie najważniejszych wydarzeń i działań podjętych przez lokalne podmioty w minionym roku, a także promocja innowacyjnych projektów wspierających rozwój Gminy i Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. 07.01.2025 18:37    7
Grupa Azoty wprowadza na rynek nowy nawóz. Będzie produkowany w Puławach i Kędzierzynie-Koźlu
Grupa Azoty wprowadza na rynek nowy nawóz. Będzie produkowany w Puławach i Kędzierzynie-Koźlu
Grupa Azoty rozszerza portfolio produktowe o granulowany nawóz azotowy z siarką i wapniem pod nazwą eNpluS. Tym samym Grupa kontynuuje rozwój oferty produktowej zgodnie z oczekiwaniami rynku. eNpluS, którego produkcja będzie odbywać się w Puławach i Kędzierzynie-Koźlu, to kolejny nawóz wprowadzony do oferty na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Wcześniej w portfolio pojawiły się nawozy megAN (saletrzano-amonowy o dużej granuli) i RSM OPTIMA (roztwór saletrzano-mocznikowy o unikalnym, jasnoniebieskim kolorze ułatwiającym identyfikację pochodzenia produktu). 09.12.2024 09:52    6    3
Kędzierzyn-Koźle będzie miał olejomaty firmy EMKA S.A., w których mieszkańcy będą mogli wygodnie pozbyć się zużytego oleju kuchennego
Kędzierzyn-Koźle będzie miał olejomaty firmy EMKA S.A., w których mieszkańcy będą mogli wygodnie pozbyć się zużytego oleju kuchennego
Firma EMKA S.A. ustawi w Kędzierzynie-Koźlu jedne z pierwszych w Polsce olejomatów. Dzięki tym urządzeniom mieszkańcy będą mogli wygodnie pozbyć się zużytego oleju kuchennego i zbierać punkty w aplikacji. 04.12.2024 14:45    19    5
Budowa gazociągu z Kędzierzyna-Koźla do Rybnika z unijnym dofinansowaniem w wysokości 200 mln zł
Budowa gazociągu z Kędzierzyna-Koźla do Rybnika z unijnym dofinansowaniem w wysokości 200 mln zł
Dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) otrzymał projekt pn. „Budowa gazociągu Kędzierzyn-Koźle – Racibórz – Rybnik”. 04.12.2024 11:07    2
W Kędzierzynie-Koźlu powstaje port kolejowy. Będzie obsługiwał nawet 4000 wagonów ze stalą rocznie
W Kędzierzynie-Koźlu powstaje port kolejowy. Będzie obsługiwał nawet 4000 wagonów ze stalą rocznie
W Kędzierzynie-Koźlu (Sławięcice) powstaje nowoczesny port kolejowy do przeładunku i magazynowania wyrobów stalowych. Terminal będzie obsługiwał około 4.000 wagonów rocznie. Jest to jedna z największych tego typu inwestycji w Polsce, z planowanym zakończeniem budowy w pierwszym kwartale 2025 roku. 03.12.2024 10:11    31    2
Komentarze
Autor komentarza: Albert Treść komentarza: Czy ktoś zna swojego dzielnicowego. Chociaż to może być trudne zadanie, to może ktoś widział dzielnicowego. Bo skoro biorą udział w konkursach to świadczy to o tym, że są. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Policjant z Kędzierzyna-Koźla wśród najlepszych w regionie. Powalczy o tytuł "Dzielnicowego Roku" Autor komentarza: ania Treść komentarza: takie kurtyny, to chyba tylko w twoim domu. Ludzie inteligentni, zawyczaj korzystają z wody! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:15 Źródło komentarza: Upalny koniec tygodnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Temperatura sięgnie 35°C Autor komentarza: koźlak Treść komentarza: Proponuję podwiesić temat lub zrobić nowy i informować o wszystkich bezpiecznych dla ludzi rozwiązaniach, tak aby nikt przez nadchodzące upały nie został poszkodowany. Przy nadchodzących upałach (40-41 st w cieniu), nie tylko ludzie starsi są narażeni na niebezpieczeństwo i każdy nawet młody powinien wiedzieć jak się zabezpieczyć...nie liczyłbym na tik tłuka, tam nie ma nic mądrego. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Upalny koniec tygodnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Temperatura sięgnie 35°C Autor komentarza: ania Treść komentarza: Jak w Belinie biją twoich, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś pojechał ich bronić. Wstyd to twoja facjata i brak inteligencji!!! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: Rolnicy z partnerskiego Hohenlohekreis odwiedzili Kędzierzyn-Koźle. Tak współpracują samorządy Autor komentarza: koźlak Treść komentarza: Świetna wiadomość ale jestem ciekaw czy miasto śledzi pogodę i zadba o bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców w najbliższych dniach - wszystkie media trąbią o nadchodzących upałach a w Niemczech i Francji już to mają. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rusza budowa nowej pętli autobusowej z ładowarką. W Kędzierzynie-Koźlu pojawią się kolejne elektryki Autor komentarza: Obiektywnie Treść komentarza: Jeśli gra ma na celu pokazać pracę lokalnej policji, to uczestnicy muszą być niewidoczni. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:00 Źródło komentarza: Gra terenowa z okazji 100-lecia policji. W niedzielę rusza wyjątkowe wydarzenie