Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 1 lipca 2025 03:12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Andrzej Skolmowski nowym tymczasowym prezesem Grupy Azoty

Rada Nadzorcza Grupy Azoty S.A. na dzisiejszym posiedzeniu powierzyła Andrzejowi Skolmowskiemu pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu do czasu powołania Prezesa Zarządu w wyniku wszczętego postępowania kwalifikacyjnego. Uchwała weszła w życie z chwilą podjęcia - poinformowała spółka.
Andrzej Skolmowski nowym tymczasowym prezesem Grupy Azoty
Fot. Grupa Azoty

Firma stanęła przed koniecznością wybory nowego prezesa, po tym jak rezygnację ze stanowiska złożył Adam Leszkiewicz, który objął stanowisko prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej (czytaj więcej: Adam Leszkiewicz zrezygnował z funkcji prezesa Grupy Azoty. Teraz stanie na czele Polskiej Grupy Zbrojeniowej).

Andrzej Skolmowski jest ekonomistą, od marca 2024 roku pełni funkcję wiceprezesa Grupy Azoty, gdzie odpowiada m.in. za finanse, kontroling, zarządzanie ryzykiem korporacyjnym, cyberbezpieczeństwo oraz relacje inwestorskie. W kwietniu 2024 roku objął przewodnictwo rady nadzorczej Grupy Azoty Police, a od stycznia 2025 roku zasiada również w radzie nadzorczej Grupy Azoty Puławy.

- Jako Zarząd Grupy Azoty kontynuujemy program działań naprawczych, oparty na 6 filarach, który został wypracowany na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy. Nie ustajemy w naszej determinacji w transformacji Grupy i we wdrożeniu koniecznych reform. Mamy konkretne założenia co do każdego z filarów, a naszym priorytetem pozostaje dalsza poprawa wyników finansowych, dialog z instytucjami finansującymi i podpisanie długoterminowego porozumienia z bankami – wskazuje p.o. Prezesa Zarządu Grupy Azoty S.A. Andrzej Skolmowski.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

7o675215 16.05.2025 00:33
K0lejny tuskiidiota na stołku za zasługi

PGZ 14.05.2025 08:31
Boze miej nas w opiece

Karol nie zmienia gaci 13.05.2025 08:59
Donald Tusk wraz z swoim ministrem skarbu państwa kontynuuje tradycję,czyli daje dostęp do paśnika swoim. Ale sprawiedliwie,bo wiele prezesów musi się utuczyć , pół roku,rok i zmiana. Temat jednak staje sie nudny bo przemysł polski jest nudny,modernizowany w tempie pozostający o dzięsięciolecia za nawet Malezją,Wietnamem,nie mówiąc o Singapurze Chinach,Indiach,i wielu innych. Tylko partie rządzące od lat wmawiają Polakom jakim to tygrysem wschodzącego rynku jesteśmy,ha,ha,ha,ha,ha....

Zenon 13.05.2025 17:44
Oglądałem taki filmik, na którym pani z Kanady mówiła, że sprzedają gaz do USA za cenę 1,6CAD (dolar kanadyjski). Nie pamiętam o jakiej jednostce sprzedaży mówiła, ale kontynuowała mówiąc, że ta sama jednostka gazu, kiedy dotrze już do portów w USA w Zatoce Meksykańskiej kosztuje 8USD (dolar amerykański). Kiedy ta jednostka gazu dotrze zaś do Europy, kosztuje już 16 euro. W innym źródle wyczytałem zaś, że rosyjski gaz jest osiem razy tańszy od cen europejskich. Obawiam się, że trzeba wybrać, co chcemy – drogo i nasze (cła zaporowe na nawozy), tanio i nie nasze (tani import), albo opcja trzecia, czyli wyprostowanie sytuacji światowej. Nikt tego głośno nie powie, ale taka jest prawda i żadnych czarów marów tu nie będzie. I nie ma tu nic do rzeczy kondycja polskiego przemysłu nawozowego, bo to nie jest jakieś hi-tech, tylko instalacje postawione raz (najczęściej na licencjach zagranicznych), lata temu i na lata i głównym czynnikiem kosztotwórczym jest tutaj cena podstawowego surowca, czyli gazu. A ogólnie co do naszego know-how to jest tak, że naszym flagowym autorskim produktem są palety drewniane a epokowym wynalazkiem kamień do kiszenia kapusty. I nie ma co zaklinać rzeczywistości, że kiedyś to było, myśmy to mieli i byliśmy potęgą. Nic nie było, wszystko to import, licencje a dzisiaj montownie.

Cała Prawda 12.05.2025 21:28
..... tymczasowym prezesem.... Też weźmie odprawę.....

haha 12.05.2025 16:09
"postępowanie kwalifikacyjne" co to za zwierzę pewnie losowanie wśród swoich

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ