sobota, 27 czerwca 2026 10:30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Dni Przedsiębiorczości i ważna debata o aktywności niepełnosprawnych na rynku pracy
Dni Przedsiębiorczości i ważna debata o aktywności niepełnosprawnych na rynku pracy
Fundacja Park, we współpracy z Kędzierzyńsko-Kozielskim Parkiem Przemysłowym, zainaugurowała kampanię „Niepełnosprawność i kompetencje – dostrzegaj więcej, zatrudniaj”. Jej celem jest zwiększenie świadomości wśród przedsiębiorców i samorządów na temat możliwości aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami oraz budowania różnorodnych zespołów na współczesnym rynku pracy. 14.11.2025 10:57    4    2
Miasto będzie budować kładkę pieszo-rowerową nad Kanałem Gliwickim. Połączy osiedle Piastów z Blachownią
Nowa inwestycja
Miasto będzie budować kładkę pieszo-rowerową nad Kanałem Gliwickim. Połączy osiedle Piastów z Blachownią
Miasto będzie ogłaszać przetarg na budowę wyczekiwanego połączenia pieszo-rowerowego pomiędzy osiedlem Piastów a Blachownią. Nad Kanałem Gliwickim, po stronie śluzy, powstanie nowa kładka. Materiał wideo: 13.11.2025 18:41    20    6
Kędzierzyn-Koźle wyróżniony w konkursie Eco-Miasto za gospodarkę odpadami w obiegu zamkniętym
Docenili działania miasta
Kędzierzyn-Koźle wyróżniony w konkursie Eco-Miasto za gospodarkę odpadami w obiegu zamkniętym
Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny został doceniony w ogólnopolskim konkursie Eco-Miasto, zdobywając wyróżnienie w kategorii „Gospodarka obiegu zamkniętego”. Kapituła nagrody uhonorowała współpracę samorządu ze Związkiem Międzygminnym "Czysty Region" i firmą EMKA przy projekcie olejomatów. 05.11.2025 12:21    6    1
Kędzierzyn-Koźle inwestuje w elektryczne autobusy. Już wkrótce dwa nowe pojazdy
Kędzierzyn-Koźle inwestuje w elektryczne autobusy. Już wkrótce dwa nowe pojazdy
Już 30 października 2025 r. poznamy producenta, który zasili tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu dwoma nowymi, 12-metrowymi autobusami elektrycznymi. Postępowanie przetargowe na „Zakup autobusów elektrycznych zeroemisyjnych wraz z niezbędną infrastrukturą do ładowania oraz rozbudową zaplecza technicznego MZK w Kędzierzynie-Koźlu” realizowane jest w ramach programu Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027. 08.10.2025 09:55    13    4
Elektryczne autobusy dla Kędzierzyna-Koźla wyjechały z fabryki. Wkrótce pojawią się na ulicach miasta
Na ulicach Kędzierzyna-Koźla pojawią się elektryczne autobusy
Elektryczne autobusy dla Kędzierzyna-Koźla wyjechały z fabryki. Wkrótce pojawią się na ulicach miasta
Nowe miejskie „elektryki” zjechały z taśmy produkcyjnej. W fabryce Solarisa przeprowadzono jeszcze ostatnie odbiory. Na weekend dwa nowoczesne autobusy przyjadą do Kędzierzyna-Koźla. Równolegle kończą się prace przy dwóch punktach ładowania z pantografami. To oznacza, że wkrótce na naszych ulicach pojawi się kolejny ekologiczny tabor. 12.09.2025 12:07    11
Studia podyplomowe MBA w Kędzierzynie-Koźlu. Nabór prowadzi Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy
Studia podyplomowe MBA w Kędzierzynie-Koźlu. Nabór prowadzi Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy
Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy prowadzi kolejny nabór na Studia Podyplomowe Master of Business Administration. Projekt realizowany jest we współpracy z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej i partnerstwie z EY. 24.08.2025 18:18    1    1
W Kędzierzynie-Koźlu powstaje drugi punkt ładowania autobusów elektrycznych. Pantograf pojawi się na Pogorzelcu
Tu będą ładować się autobusy elektryczne
W Kędzierzynie-Koźlu powstaje drugi punkt ładowania autobusów elektrycznych. Pantograf pojawi się na Pogorzelcu
Cicho, bez spalin i nowocześnie. Elektryczne autobusy zyskają nowe miejsca do „tankowania”. Na Pogorzelcu, u zbiegu ulic Bema i Partyzantów powstanie punkt ładowania pojazdów MZK. Pantografy będą wykorzystywane w trakcie postojów między kursami. 29.07.2025 15:39    7    24
Praca w Wydziale Inwestycji, Remontów i Eksploatacji urzędu miasta. Poszukiwany inspektor nadzoru
Trwa rekrutacja
Praca w Wydziale Inwestycji, Remontów i Eksploatacji urzędu miasta. Poszukiwany inspektor nadzoru
Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle prowadzi rekrutację na stanowisko inspektora nadzoru inwestorskiego. Nowy pracownik dołączy do zespołu Wydziału Inwestycji, Remontów i Eksploatacji. To propozycja dla osób z doświadczeniem w branży budowlanej, które chcą mieć realny wpływ na rozwój miejskiej infrastruktury. 29.07.2025 13:34    14    1
Marszałek Hołownia zaniepokojony sytuacją w EKO-OKNACH - chce, by sprawę zbadała inspekcja pracy
Marszałek Hołownia zaniepokojony sytuacją w EKO-OKNACH - chce, by sprawę zbadała inspekcja pracy
Zamknięcie kędzierzyńskiej filii EKO-OKIEN i redukcja liczby pracowników w firmie odbiły się głośnym echem nie tylko w naszym regionie, ale i w Warszawie. Marszałek Szymon Hołownia przyznał, że dotarły do niego niepokojące informacje dotyczące sytuacji w zakładzie i chce, by sprawie przyjrzała się Państwowa Inspekcja Pracy. 28.07.2025 14:01    26    1
EKO-OKNA potwierdzają wygaszenie produkcji w Kędzierzynie-Koźlu! Firma wydała oficjalny komunikat
EKO-OKNA potwierdzają wygaszenie produkcji w Kędzierzynie-Koźlu! Firma wydała oficjalny komunikat
Ostatnie dni przynoszą coraz to nowsze doniesienia na temat trudnej sytuacji w EKO-OKNACH. Firma zatrudniająca ponad 15 tysięcy osób potwierdziła wygaszenia produkcji na terenie zakładu znajdującego się w Kędzierzynie-Koźlu. Reorganizacja obejmuje również wstrzymanie części zaplanowanych inwestycji oraz zmiany w zakresie wynagradzania i innych aspektów dotyczących pracowników, w tym m.in. organizacji transportu. Jednocześnie w swoim komunikacie spółka dementuje doniesienia o zwolnieniach grupowych, choć jednocześnie przyznaje, że tylko w czerwcu współpracę z EKO-OKNAMI zakończyły 993 osoby. 10.07.2025 10:53    39
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet