piątek, 26 czerwca 2026 19:13
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HOT

Szymon Gromada wywalczył trzy medale w pływackich Mistrzostwach Europy Osób z Zespołem Downa
Szymon Gromada wywalczył trzy medale w pływackich Mistrzostwach Europy Osób z Zespołem Downa
Determinacja, talent i sportowa pasja zaprowadziły Szymona Gromadę na podium Pływackich Mistrzostw Europy Osób z Zespołem Downa. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, reprezentując Polskę w międzynarodowej rywalizacji, zdobył nie tylko cenne doświadczenie, ale przede wszystkim medale dla naszego kraju. 06.11.2025 17:45    2    2
Nowy szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kędzierzynie-Koźlu. Kapitana Adama Kozioła zastąpił podpułkownik Sławomir Grządzielewski
Zmiany w WCK
Nowy szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kędzierzynie-Koźlu. Kapitana Adama Kozioła zastąpił podpułkownik Sławomir Grządzielewski
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kędzierzynie-Koźlu ma nowego szefa. Obowiązki kierowania jednostką przejął podpułkownik Sławomir Grządzielewski, który zastąpił dotychczasowego, nieetatowego szefa – kapitana Adama Kozioła. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Materiał wideo: 06.11.2025 13:50    5    1
"Magnolia" już po remoncie. Dom dziennego pobytu zyskał nową izolację fundamentów
"Magnolia" już po remoncie. Dom dziennego pobytu zyskał nową izolację fundamentów
Remont Domu Dziennego Pobytu nr 2 „Magnolia” dobiegł końca. W ramach inwestycji wykonano nową izolację ścian fundamentowych, co ochroni budynek przed wilgocią i poprawi jego trwałość. 06.11.2025 11:36    2
Gimnastyczki z Kędzierzyna-Koźla wróciły z zawodów w Berlinie z dorobkiem dziewięciu medali
Gimnastyczki z Kędzierzyna-Koźla wróciły z zawodów w Berlinie z dorobkiem dziewięciu medali
Był Berlin, przed nimi Dubaj i Londyn. Gimnastyczki z Kędzierzyna-Koźla planują podbijać świat - i mają ku temu powody. Ich ostatnie występy w stolicy Niemiec zakończyły się pasmem sukcesów oraz workiem medali. Nasze dziewczęta wróciły z aż dziewięcioma krążkami! 06.11.2025 09:23    1    4
Tydzień Patriotyczny w Kędzierzynie-Koźlu. Rusza cykl wydarzeń i wspólne świętowanie 107. rocznicy odzyskania Niepodległości
Tydzień Patriotyczny w Kędzierzynie-Koźlu. Rusza cykl wydarzeń i wspólne świętowanie 107. rocznicy odzyskania Niepodległości
Z okazji 107. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Muzeum Ziemi Kozielskiej po raz czwarty zaprasza mieszkańców do udziału w wyjątkowym cyklu wydarzeń pod nazwą Tydzień Patriotyczny. To tygodniowy program obchodów jednego z najważniejszych świąt narodowych, który potrwa od 7 do 13 listopada 2025 roku. 06.11.2025 08:35    2    7
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla pomogli kierowcy w potrzebie
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla pomogli kierowcy w potrzebie
Policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny udowodnili, że hasło „Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto służby, ale codzienna praktyka. Funkcjonariusze, patrolując drogę krajową nr 40, zauważyli stojący na poboczu samochód i kierowcę, który potrzebował pomocy. 05.11.2025 19:27    5
Miasto rozpoczęło budowę ulicy Osiedlowej. Projekt wybrany przez mieszkańców w budżecie obywatelskim
Nowa inwestycja
Miasto rozpoczęło budowę ulicy Osiedlowej. Projekt wybrany przez mieszkańców w budżecie obywatelskim
Koniec z kurzem latem, błotem jesienią i dziurami po zimie. Ulica Osiedlowa w Kłodnicy przejdzie kompleksową przebudowę. To kolejna gruntowa droga w mieście, która doczeka się nawierzchni z prawdziwego zdarzenia. 05.11.2025 18:48    2
Pijany kierowca BMW wpadł, bo przekroczył prędkość. 38-latek będzie tłumaczył się w sądzie
Pijany kierowca BMW wpadł, bo przekroczył prędkość. 38-latek będzie tłumaczył się w sądzie
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość na drodze wojewódzkiej nr 426. Szybko okazało się, że popełnił znacznie poważniejsze wykroczenie - prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. 05.11.2025 13:59    6
Kędzierzyn-Koźle wyróżniony w konkursie Eco-Miasto za gospodarkę odpadami w obiegu zamkniętym
Docenili działania miasta
Kędzierzyn-Koźle wyróżniony w konkursie Eco-Miasto za gospodarkę odpadami w obiegu zamkniętym
Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny został doceniony w ogólnopolskim konkursie Eco-Miasto, zdobywając wyróżnienie w kategorii „Gospodarka obiegu zamkniętego”. Kapituła nagrody uhonorowała współpracę samorządu ze Związkiem Międzygminnym "Czysty Region" i firmą EMKA przy projekcie olejomatów. 05.11.2025 12:21    6    1
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zorganizowali zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zorganizowali zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zorganizowali zbiórkę darów dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt. Zebrane artykuły trafiły do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu. Przypominamy, że każdy kto zauważy zwierzę przebywające w złych warunkach, może zgłosić te sytuację policjantom za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i "Zielonej Strefy". 05.11.2025 08:42    10    3
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet