piątek, 26 czerwca 2026 17:58
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HOT

ZAKSA z pierwszą wygraną w sezonie. Kędzierzynianie pokonali ekipę Jastrzębskiego Węgla
ZAKSA z pierwszą wygraną w sezonie. Kędzierzynianie pokonali ekipę Jastrzębskiego Węgla
W meczu 4. kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie 3:0 pokonała Jastrzębski Węgiel. MVP meczu wybrany został rozgrywający naszego zespołu – Quinn Isaacson 08.11.2025 16:54    2
Kędzierzyn-Koźle uczci 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaproszenie na uroczystość
Kędzierzyn-Koźle uczci 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaproszenie na uroczystość
Starosta Powiatu oraz Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle zapraszają mieszkańców na uroczyste obchody 107. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Wydarzenie odbędzie się 11 listopada 2025 roku o godzinie 11:30 na Placu Rady Europy w Kędzierzynie-Koźlu. 08.11.2025 11:42    6    11
Kolizja trzech pojazdów na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Jedna osoba trafiła do szpitala
Kolizja trzech pojazdów na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Jedna osoba trafiła do szpitala
Około godziny 15:15 na drodze krajowej nr 40, na odcinku obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych i ciężarówki. 07.11.2025 17:19    10    1
W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczął się Tydzień Patriotyczny. Uczniowie spotkali się z żołnierzami
W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczął się Tydzień Patriotyczny. Uczniowie spotkali się z żołnierzami
W piątek o godzinie 9:00 w Muzeum Ziemi Kozielskiej oficjalnie rozpoczął się Tydzień Patriotyczny. Tego dnia uczniowie klas średnich wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym pod hasłem stanowiska informacyjno-promocyjnego przygotowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kędzierzynie-Koźlu oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z 172. batalionu lekkiej piechoty w Opolu. 07.11.2025 16:37    7
Płonęła sterta słomy w Urbanowicach. Wstępne ustalenia wskazują na podpalenie
Płonęła sterta słomy w Urbanowicach. Wstępne ustalenia wskazują na podpalenie
W środę późnym wieczorem w miejscowości Urbanowice, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, wybuchł pożar dużej sterty słomy. Ogień był widoczny z daleka i wymagał interwencji kilku zastępów straży pożarnej. 07.11.2025 13:19    3
W powiecie zawyją syreny. Trwa rozbudowa Systemu Alarmowania i Ostrzegania
W powiecie zawyją syreny. Trwa rozbudowa Systemu Alarmowania i Ostrzegania
W najbliższych dniach mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego mogą usłyszeć dźwięk syren alarmowych. Nie ma jednak powodów do niepokoju - to jedynie test w ramach realizowanego projektu „Rozbudowa Systemu Alarmowania i Ostrzegania”, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. 07.11.2025 12:17    2
Mieszkańcy Kuźniczki zaniepokojeni wycinką. Nadleśnictwo zapewnia, że tylko niewielkie obszary będą objęte pracami
Mieszkańcy Kuźniczki zaniepokojeni wycinką. Nadleśnictwo zapewnia, że tylko niewielkie obszary będą objęte pracami
Niepokój wśród mieszkańców osiedla Kuźniczka wywołała rozpoczęta niedawno wycinka drzew w lesie przy charakterystycznej ścieżce prowadzącej od ulicy Starowiejskiej w stronę jeziorka. To miejsce, przez wielu mieszkańców uznawane za jedno z najbardziej malowniczych ścieżek w tym lesie. Nadleśnictwo Kędzierzyn uspokaja i zapewnia, że wycinka jest konieczna - nie będzie obejmować dużego obszaru. 07.11.2025 12:16    9    1
19-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla zatrzymany z marihuaną. Twierdził, że będzie tworzyć muzykę
19-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla zatrzymany z marihuaną. Twierdził, że będzie tworzyć muzykę
Charakterystyczna woń narkotyków oraz wyraźnie nerwowe zachowanie jednego z mężczyzn doprowadziły funkcjonariuszy do ujawnienia substancji zabronionych przy 19-letnim mieszkańcu Kędzierzyna-Koźla. Młody artysta tłumaczył, że spotkał się ze znajomymi, by wspólnie tworzyć muzykę. Przypominamy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 07.11.2025 10:10    3
Oddaj krew i pójdź za darmo na mecz ZAKSA - Jastrzębski Węgiel
Oddaj krew i pójdź za darmo na mecz ZAKSA - Jastrzębski Węgiel
W najbliższą sobotę, 8 listopada odbędzie się kolejna akcja organizowana przez Klub HDK PCK Kropelka krwi „Oddaj Krew – idź na mecz”. 07.11.2025 08:36    1
Tu liczy się liczba serc, nie wysokość kwoty. Dołącz do tych, którzy ratują – razem z OTOZ Animals Kędzierzyn-Koźle
Tu liczy się liczba serc, nie wysokość kwoty. Dołącz do tych, którzy ratują – razem z OTOZ Animals Kędzierzyn-Koźle
Każdego dnia odbierają telefony o zwierzętach, które cierpią – wychudzone, bite, zapomniane, przywiązane do łańcuchów, zamknięte w ciemnych pomieszczeniach, pozbawione nadziei. Jedni przechodzą obok obojętnie, inni odwracają wzrok, ale oni nie potrafią. Inspektorzy OTOZ Animals z Kędzierzyna-Koźla – ludzie z sercem, którzy jadą tam, gdzie inni się wahają. Możemy wesprzeć ich działania dołączając do wyjątkowej zbiórki. 06.11.2025 21:52    8    4
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet