sobota, 27 czerwca 2026 05:23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kultura

Już jutro duży festyn i koncert Maryli Rodowicz. Mieszkańcy dojadą na miejsce bezpłatnymi autobusami
Już jutro duży festyn i koncert Maryli Rodowicz. Mieszkańcy dojadą na miejsce bezpłatnymi autobusami
W sobotę, 16 września o godzinie 12 rozpocznie się uroczysty festyn z okazji otwarcia instalacji firmy EMKA na Polu Południowym przy ul. Naftowej 17. Firma przygotowała dużą imprezę dla całych rodzin z wieloma atrakcjami i cennymi nagrodami do zdobycia. 15.09.2023 12:13    1
Kolejna edycja "Kina pod Dębem". Projekcja filmu "Wyzwalani" i spotkanie z historią na osiedlu Zachód
Kolejna edycja "Kina pod Dębem". Projekcja filmu "Wyzwalani" i spotkanie z historią na osiedlu Zachód
Wieczory robią się coraz chłodniejsze, ale nie zniechęciło to mieszkańców Koźla przed wspólnym plenerowym seansem filmowym. "Kino pod Dębem" ruszyło po raz kolejny. Ta inicjatywa Rady Osiedla Zachód cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. 15.09.2023 09:32    1
Opowiadana przez mieszkańców Sławięcic historia okazała się prawdziwa. Tragiczne losy załogi amerykańskiego bombowca
Opowiadana przez mieszkańców Sławięcic historia okazała się prawdziwa. Tragiczne losy załogi amerykańskiego bombowca
13 października 1944 roku podczas bombardowania zakładów IG Farben (dzisiejsze Azoty), załoga amerykańskiego samolotu B-24 Liberator pod dowództwem Dorenza Meyera zostaje trafiona celnym ogniem niemieckiej artylerii. Liberator jeszcze w locie przełamuje się na pół lecz kilku lotnikom udaje się z niego wyskoczyć. Miedzy nimi jest drugi pilot Millard Hiam, który wyskakuje ze spadochronem i ląduje na jednym z budynków w Sławięcicach, dziś części Kędzierzyna-Koźla. O tych zdarzeniach w podcascie na kanale Bunker King opowiada Waldemar Ociepski, prezes Stowarzyszenia Blechhammer-1944. 12.09.2023 20:45
W sobotę festyn i koncert Maryli Rodowicz. Na Pole Południowe zawiozą mieszkańców bezpłatne autobusy
W sobotę festyn i koncert Maryli Rodowicz. Na Pole Południowe zawiozą mieszkańców bezpłatne autobusy
Już w najbliższą sobotę 16 września w godzinach od 12:00 do 17:00 odbędzie się uroczyste otwarcie instalacji firmy EMKA na Polu Południowym przy ul. Naftowej 17. 12.09.2023 12:13    6
To będzie głośna i taneczna noc na kozielskiej wyspie! Już dziś kolejna "Dyskoteka Dorosłego Człowieka"
To będzie głośna i taneczna noc na kozielskiej wyspie! Już dziś kolejna "Dyskoteka Dorosłego Człowieka"
Będzie to już trzecia edycja imprezy, która zyskała sobie sporo fanów wśród mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic. "Dyskoteka Dorosłego Człowieka" wystartuje w sobotę, 9 września o godzinie 20. 09.09.2023 14:16    1    2
Narodowe Czytanie zagościło na kozielskim rynku. Wspólne czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. ZDJĘCIA
Narodowe Czytanie zagościło na kozielskim rynku. Wspólne czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. ZDJĘCIA
Gdzieś w oddali szumiała Odra, ale tym razem byliśmy „Nad Niemnem”. Znakomita powieść Elizy Orzeszkowej była lekturą 12. edycji „Narodowego Czytania”. Fragmenty dzieła można było usłyszeć na kozielskim rynku za sprawą Miejskiej Biblioteki Publicznej. 08.09.2023 15:01    1
Dobry film, popcorn i górka pełna widzów. Kino plenerowe w strefie przy Kośnego przyciąga coraz więcej osób
Dobry film, popcorn i górka pełna widzów. Kino plenerowe w strefie przy Kośnego przyciąga coraz więcej osób
Podczas minionego weekendu na strefie rekreacyjno-sportowej przy ul. Kośnego odbyło się rodzinne kino plenerowe na górce. Na seans filmowy zaprosili wspólnie Rada Osiedla Piastów–Powstańców Śląskich wraz z Miejskim Ośrodkiem Klutury. 23.08.2023 20:09    1
Dom Kultury "Chemik" jest teraz bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Nowa winda, toaleta i pokój wyciszeń
Dom Kultury "Chemik" jest teraz bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Nowa winda, toaleta i pokój wyciszeń
Prace budowlane dzięki którym Dom Kultury „Chemik” będzie bezpieczniejszy i bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych dobiegły końca. W budynku wiele się zmieniło. Za całym przedsięwzięciem stał projekt „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”. 21.08.2023 11:42    3
W parku Pojednania trwa Piknik Sąsiedzki i Międzypokoleniowy. Wieczorem koncerty!
W parku Pojednania trwa Piknik Sąsiedzki i Międzypokoleniowy. Wieczorem koncerty!
Już po raz drugi w naszym mieście odbywa się impreza zorganizowana w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”. Piknik rodzinny ściągnął do parku Pojednania całe rodziny, nic w tym dziwnego bo atrakcji naprawdę nie brakuje. Wieczorem wyjątkowe koncerty! 22.07.2023 18:35    6
Już w sobotę Piknik Sąsiedzki i Międzypokoleniowy w Parku Pojednania. Koncerty, degustacje i mnóstwo atrakcji dla małych i dużych
Już w sobotę Piknik Sąsiedzki i Międzypokoleniowy w Parku Pojednania. Koncerty, degustacje i mnóstwo atrakcji dla małych i dużych
Zbliża się 2. odsłona „Pikniku Sąsiedzkiego i Międzypokoleniowego”, w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”! Zaplanowano masę atrakcji, które na pewno umilą czas zarówno dzieciom jak i dorosłym. Czeka nas niezapomniany dzień pełen radości, zabawy i przede wszystkim – integracji. 18.07.2023 11:20    1
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet