sobota, 27 czerwca 2026 06:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kultura

Dawna muzyka rozbrzmiała w murach kościoła. Schola Gregoriana Silesiensis otworzyła VIII Festiwal Mikołaja z Koźla
Dawna muzyka rozbrzmiała w murach kościoła. Schola Gregoriana Silesiensis otworzyła VIII Festiwal Mikołaja z Koźla
W piątkowy wieczór w murach kościoła pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Koźlu wystąpiła Schola Gregoriana Silesiensis z chorałem franciszkańskim według Kodeksu Mikołaja z Koźla. Rozpoczęła tym samym trzydniowy festiwal Mikołaja z Koźla. 14.10.2023 00:50    1    2
W kościelnych murach usłyszymy dawną, klimatyczną muzykę. Już jutro rusza festiwal Mikołaja z Koźla
W kościelnych murach usłyszymy dawną, klimatyczną muzykę. Już jutro rusza festiwal Mikołaja z Koźla
Dźwięki muzyki dawnej ponownie rozbrzmiewać będą w mieście nad Odrą. Przed nami ósma już edycja Festiwalu Mikołaja z Koźla. Mistrzowie gatunku wystąpią w odrestaurowanych murach kościoła pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej. Święto melomanów potrwa przez trzy dni: od 13 do 15 października. 12.10.2023 09:44
Wszystkiego najlepszego dla Kędzierzyna-Koźla! Miasto świętuje 48. urodziny i z tej okazji zaprosiło mieszkańców na wspaniały koncert. WIDEO
Wszystkiego najlepszego dla Kędzierzyna-Koźla! Miasto świętuje 48. urodziny i z tej okazji zaprosiło mieszkańców na wspaniały koncert. WIDEO
Tradycyjnie już z okazji kolejnej rocznicy połączenia Kędzierzyna-Koźla, Kłodnicy i Sławięcic w jeden organizm miasto zaprosiło mieszkańców na urodzinowy koncert. Tym razem w Hali Azoty wystąpiła Filharmonia Zabrzańska i Tre Voci. Relacja wideo: 07.10.2023 21:00    1    2
Pierwsze filmy kręcił w Kędzierzynie-Koźlu, teraz jego "Kos" zdobył "Złote Lwy" w Gdyni. Wywiad z reżyserem Pawłem Maśloną
Pierwsze filmy kręcił w Kędzierzynie-Koźlu, teraz jego "Kos" zdobył "Złote Lwy" w Gdyni. Wywiad z reżyserem Pawłem Maśloną
Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla reżyser został głównym "aktorem" tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Światła jupiterów skierowane były na Pawła Maślonę i jego najnowszą produkcję. „Kos” zachwycił nie tylko jury, ale i publiczność zdobywając nagrodę główną, czyli „Złote Lwy” oraz szereg innych wyróżnień. 05.10.2023 19:37    1
Piotr Paisdzior i Muzeum Ziemi Kozielskiej docenieni za działalność dla kultury. Nagrody marszałka województwa opolskiego
Piotr Paisdzior i Muzeum Ziemi Kozielskiej docenieni za działalność dla kultury. Nagrody marszałka województwa opolskiego
Bez nich Opolszczyzna nie byłaby tak piękna, kolorowa i z pewnością radosna. Kultura rodzi się w pomysłach, pasjach i sercu animatorów, społeczników i tych wszystkich, którzy na co dzień wypełniają ciekawymi inicjatywami przestrzeń swoich miejscowości. Najaktywniejsi na tym polu zostali uhonorowani przez Urząd Marszałkowski. 30.09.2023 12:59    1
Paweł Maślona nagrodzony "Złotymi Lwami". Film reżysera z Kędzierzyna-Koźla zachwycił jury Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Paweł Maślona nagrodzony "Złotymi Lwami". Film reżysera z Kędzierzyna-Koźla zachwycił jury Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla reżyser został głównym "aktorem" tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Światła jupiterów skierowane były na Pawła Maślonę i jego najnowszą produkcję. „Kos” zachwycił nie tylko jury, ale i publiczność zdobywając nagrodę główną, czyli „Złote Lwy” oraz szereg innych wyróżnień. 25.09.2023 09:36
W sobotę, 23 września koncert Piotra Rubika "Najważniejsza jest miłość"
W sobotę, 23 września koncert Piotra Rubika "Najważniejsza jest miłość"
Znany i popularny dyrygent, kompozytor i wokalista wystąpi w Nysie na zaproszenie poseł Katarzyny Czochary i stowarzyszenia Głodni Pana. Sobotni koncert ma formę okolicznościowego oratorium z okazji 75. rocznicy nominacji kardynała Stefana Wyszyńskiego na prymasa Polski. Wydarzenie odbędzie się na rynku w Nysie, a jego początek zaplanowano na godzinę 18:30. 21.09.2023 09:38
Otwarcie odnowionej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławięcicach. Teraz to dużo więcej niż wypożyczalnia książek. WIDEO
Otwarcie odnowionej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławięcicach. Teraz to dużo więcej niż wypożyczalnia książek. WIDEO
Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu otworzyła odnowioną filię nr 8 w przy ulicy Stefana Batorego w Sławięcicach. Teraz to nie tylko wypożyczalnia książek, ale prawdziwe osiedlowe centrum kultury. Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 19.09.2023 13:44
Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy wystąpiła w "Chemiku". Koncertując zbierają pieniądze na pomoc wojsku
Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy wystąpiła w "Chemiku". Koncertując zbierają pieniądze na pomoc wojsku
„Armia” muzyków występuje na scenach Europy, aby wesprzeć swoich rodaków w prawdziwych mundurach. Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy po raz kolejny zagrała w Kędzierzynie-Koźlu. Grupa poprzez koncerty zbiera środki na finansowanie wojska broniącego ich kraju przed barbarzyńską agresją Federacji Rosyjskiej. 19.09.2023 09:14    2
Maryla Rodowicz wystąpiła w Kędzierzynie-Koźlu. Gwiazda uświetniła otwarcie zakładu EMKI
Maryla Rodowicz wystąpiła w Kędzierzynie-Koźlu. Gwiazda uświetniła otwarcie zakładu EMKI
Królowa polskiej piosenki po latach znów zagościła w Kędzierzynie-Koźlu. Maryla Rodowicz była główną gwiazdą festynu organizowanego przez firmę EMKA na Polu Południowym. 16.09.2023 20:07    5    2
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet