sobota, 27 czerwca 2026 06:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kultura

Widzowie z Kędzierzyna-Koźla pierwsi w Polsce zobaczyli film "Kos". Prapremiera nagrodzonego filmu w reżyserii Pawła Maślony w DK "Chemik"
Widzowie z Kędzierzyna-Koźla pierwsi w Polsce zobaczyli film "Kos". Prapremiera nagrodzonego filmu w reżyserii Pawła Maślony w DK "Chemik"
Na scenie Domu Kultury "Chemik" pojawili się wczoraj niezwykli ludzie, charyzmatyczny aktor Bartosz Bielenia, Piotr Pacek znany z serialu : "Sexify", "Król" i "Pod powierzchnią" oraz pochodzący z naszego miasta, laureat Złotych Lwów, reżyser Paweł Maślona. Wszystko to za sprawą wyjątkowego wydarzenia prapremiery filmu "Kos", który wejdzie do kin 26 stycznia. 09.01.2024 11:33    8    2
Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Miejskie instytucje przygotowały bogaty program zajęć dla dzieci i młodzieży
Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Miejskie instytucje przygotowały bogaty program zajęć dla dzieci i młodzieży
Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. A to oznacza tylko jedno! Już można planować wypoczynek od szkoły. Miejskie placówki przygotowały mnóstwo ciekawych atrakcji dla dzieci i młodzieży. W przerwie od nauki z pewnością będzie można aktywnie spędzić czas. 07.01.2024 12:36    4
Bezpłatne warsztaty rzeźbiarsko-ceramiczne dla dzieci i ich opiekunów. Ruszył nabór na zajęcia
Bezpłatne warsztaty rzeźbiarsko-ceramiczne dla dzieci i ich opiekunów. Ruszył nabór na zajęcia
Rozwijają, bawią i uczą. Ruszyły zapisy na dodatkowe warsztaty rzeźbiarsko-ceramiczne, realizowane w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”. Do wspólnej zabawy zaprasza Miejski Ośrodek Kultury. 05.01.2024 14:27
Seniorzy z przytupem zakończyli rok. "Silent Disco" w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIA
Seniorzy z przytupem zakończyli rok. "Silent Disco" w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIA
Nieszablonowa prywatka na koniec roku w Domu Dziennego Pobytu nr 5. Seniorzy szaleli na parkiecie w rytm największych przebojów, choć na sali panowała kompletna cisza. "Silent Disco" odbyło się w ramach projektu "Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu". 31.12.2023 09:05
Młodzi B-Boys i B-Girls pokazali, że czują breaka. Zawody "Break My Style- Christmas Kids Battle" w kozielskim domu kultury
Młodzi B-Boys i B-Girls pokazali, że czują breaka. Zawody "Break My Style- Christmas Kids Battle" w kozielskim domu kultury
W tych walkach bronią są taneczne ruchy, pomysłowość i poczucie rytmu. Zawody breakdance "Break My Style- Christmas Kids Battle" przyciągnęły do kozielskiego domu kultury młodych miłośników tańca zakorzenionego w kulturze hip-hopowej. W zawodach brały udział dzieci i młodzież nie tylko z Kędzierzyna-Koźla. 18.12.2023 21:24    1    1
Stworzyli świąteczną krainę malowaną muzyką. Bożonarodzeniowy koncert "Dziewiętnastki" oczarował publiczność. ZDJĘCIA
Stworzyli świąteczną krainę malowaną muzyką. Bożonarodzeniowy koncert "Dziewiętnastki" oczarował publiczność. ZDJĘCIA
To był ich debiut, a oczarowali jak profesjonaliści. Scenę zamienili w magiczną krainę pełną muzyki i klimatu Świąt Bożego Narodzenia. Za nami koncert "Miasto muzyką malowane. Mamy moc!" Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. 16.12.2023 13:40
Była zabawa taneczna, wiele konkursów. Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla bawili się na zabawie andrzejkowej. ZDJĘCIA
Była zabawa taneczna, wiele konkursów. Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla bawili się na zabawie andrzejkowej. ZDJĘCIA
W środę, 29 listopada w Osiedlowym Domu Kultury w Kłodnicy odbyła się zabawa andrzejkowa dla seniorów z gminy Kędzierzyn-Koźle. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminne Centrum Seniora działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. 01.12.2023 16:46    1
Romowie zaprosili mieszkańców do swojego artystycznego świata. Festiwal Kultury Romskiej w "Chemiku"
Romowie zaprosili mieszkańców do swojego artystycznego świata. Festiwal Kultury Romskiej w "Chemiku"
Czerwień, złoty, błękit i żółty były kolorami, które zdominowały scenę Domu Kultury "Chemik", kiedy na kilka godzin zawładnęli nią romscy artyści. Zabrali publiczność w swój świat, pełen muzyki, tańca i koloru, przybliżyli swoją kulturę i pokazali, że są barwną częścią naszego miasta. Festiwal Kultury Romskiej to była okazja do integracji i być może wymazania wielu stereotypów. 30.11.2023 20:12    7
To będzie festiwal pełen barw, a wszystko po to, by walczyć ze stereotypami. Dni Kultury i Tradycji Romskiej już 30 listopada
To będzie festiwal pełen barw, a wszystko po to, by walczyć ze stereotypami. Dni Kultury i Tradycji Romskiej już 30 listopada
Już 30 listopada odbędzie się dwunasta edycja Dni Kultury i Tradycji Romskiej organizowanych przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1. Jak podkreślają organizatorzy, to nie jest zwykły festiwal, lecz okazja, aby pokazać jak wartościowym może być człowiek schowany przez społeczeństwo w szufladzie uprzedzeń. 29.11.2023 19:41    3
Muzeum Ziemi Kozielskiej nagrodzone "Perłą 25-lecia". To jedna z najlepszych przestrzeni publicznych w województwie opolskim
Muzeum Ziemi Kozielskiej nagrodzone "Perłą 25-lecia". To jedna z najlepszych przestrzeni publicznych w województwie opolskim
Muzeum Ziemi Kozielskiej uznane za jedne z najpiękniej zrewitalizowanych miejsc w regionie. Instytucja otrzymała wyjątkowy tytuł „Perła 25-lecia”. To jubileuszowe wyróżnienie przyznano podczas tegorocznej edycji konkursu na "Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego". 28.11.2023 12:04    1
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet