sobota, 27 czerwca 2026 07:23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HOT

Modernizacja dwóch miejskich orlików. Boiska będą niedostępne przez kilka tygodni
Modernizacja dwóch miejskich orlików. Boiska będą niedostępne przez kilka tygodni
Kędzierzyn-Koźle inwestuje w sport i rekreację. Po oddaniu do użytku nowego boiska treningowego ze sztuczną murawą na stadionie w Koźlu, trwają kolejne prace modernizacyjne na miejskich orlikach. Ich celem jest wymiana zużytej nawierzchni na nowoczesną, bezpieczną i bardziej odporną na intensywną eksploatację. 19.09.2025 08:29    2
Nowa sztuczna murawa na dwóch miejskich stadionach i wymiana na Orlikach
Inwestycje na obiektach sportowych
Nowa sztuczna murawa na dwóch miejskich stadionach i wymiana na Orlikach
Nowe boisko treningowe ze sztuczną murawą na stadionie w Koźlu jest już gotowe do gry – inwestycja za 1,7 mln zł zakończyła się półtora miesiąca przed terminem. To pierwszy tego typu obiekt w mieście, a wkrótce podobna nawierzchnia pojawi się także w Blachowni. Równolegle trwa wymiana sztucznych nawierzchni na miejskich orlikach, które mają być gotowe do końca października. 18.09.2025 17:04    7    2
Kradzież portfela na dworcu PKP. Monitoring nagrał złodzieja, a zatrzymali go policjanci [WIDEO]
Kradzież portfela na dworcu PKP. Monitoring nagrał złodzieja, a zatrzymali go policjanci [WIDEO]
73-letnia kobieta przez nieuwagę zostawiła swój portfel przy stanowisku kasowym na dworcu kolejowym. Gdy wróciła po chwili jej własności już tam nie było. Policjanci szybko ustalili podejrzewanego o kradzież i zatrzymali go na jednym z peronów, odzyskując utracony przedmiot. Mieszkanka Dolnego Śląska na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Iwony Żurawskiej przekazała podziękowania za działania policjantów. Mężczyzna za swój czyn został ukarany mandatem karnym. 18.09.2025 12:51    7    3
Kozielski Dom Dziennego Pobytu "Magnolia" przejdzie remont. Prace właśnie się rozpoczynają
To zabezpieczy budynek na lata
Kozielski Dom Dziennego Pobytu "Magnolia" przejdzie remont. Prace właśnie się rozpoczynają
Koparki i ciężki sprzęt pojawią się wkrótce przy Domu Dziennego Pobytu nr 2. Budynek „Magnolii” czeka remont. Będzie to ważne zadanie, które zabezpieczy siedzibę DDP na kolejne lata. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa izolacji ścian fundamentowych. 18.09.2025 11:42    1
Grzegorz Hildebrand został został Mistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym kategorii U-23
Grzegorz Hildebrand został został Mistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym kategorii U-23
Reprezentant UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle został Młodzieżowym Mistrzem Polski U-23 w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 60 kg. 18.09.2025 10:13    1
Pomoc wagi ciężkiej. W ramach "Gorączki Złota" zebrano blisko 900 kilogramów monet. ZDJĘCIA
Pomoc wagi ciężkiej. W ramach "Gorączki Złota" zebrano blisko 900 kilogramów monet. ZDJĘCIA
Za nami wielki finał akcji, która od lat pokazuje, że nawet najmniejsze monety mogą nieść ogromną pomoc. „Gorączka Złota” ponownie połączyła dzieci, młodzież i lokalne instytucje, a efekty tegorocznej zbiórki robią wrażenie! 18.09.2025 07:56    1
Dziadkowie z wnukami pojechali na integracyjną wycieczkę do Czech. To był wspaniały dzień w Nowym Mieście nad Metują
Dziadkowie z wnukami pojechali na integracyjną wycieczkę do Czech. To był wspaniały dzień w Nowym Mieście nad Metują
Międzypokoleniowa przygoda tuż za granicą! Uczestnicy wycieczki z Kędzierzyna-Koźla spędzili dzień w Nové Město nad Metují, gdzie historia spotyka się z bajkową architekturą i czeską gościnnością. 17.09.2025 21:56
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla upamiętnili rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę
Obchody przy kościele na Piastów
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla upamiętnili rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę
W Kędzierzynie-Koźlu mieszkańcy uczcili pamięć ofiar sowieckiej agresji i deportacji na Sybir. Przy placu kościelnym na osiedlu Piastów-Powstańców Śląskich odbyły się uroczystości z udziałem samorządowców, służb mundurowych, organizacji patriotycznych oraz mieszkańców. 17.09.2025 20:48    4
Darmowy posiłek oraz gry i zabawy taneczne. Na Szkwale odbędzie się Piknik z okazji Dni Seniora
Darmowy posiłek oraz gry i zabawy taneczne. Na Szkwale odbędzie się Piknik z okazji Dni Seniora
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zapraszają seniorów 19 września na przystań Szkwał. O godzinie 15:00 rozpocznie się Piknik z okazji Dni Seniora. 17.09.2025 17:00    11    1
21-latek bez prawa jazdy kierował BMW. Miał narkotyki i przewoził poszukiwanego 16-latka
21-latek bez prawa jazdy kierował BMW. Miał narkotyki i przewoził poszukiwanego 16-latka
Nie miał prawa jazdy, ale za to posiadał przy sobie narkotyki, a jego pasażer był poszukiwany. Tak zakończyła się jazda kierowcy bmw, który został zatrzymany do kontroli przez kryminalnych z Kędzierzyna-Koźla. 21-latek oświadczył policjantom, że kilkukrotnie nie zdał egzaminu na prawo jazdy, ale mimo to postanowił wsiąść za kierownicę. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. 17.09.2025 14:15    5
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet