sobota, 27 czerwca 2026 08:52
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HOT

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla edukują uczniów i przedszkolaków na tematy związane z bezpieczeństwem
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla edukują uczniów i przedszkolaków na tematy związane z bezpieczeństwem
Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci kontynuują działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest przypomnienie najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Tym razem dzielnicowi odwiedzili kolejne szkoły, aby w praktyczny sposób połączyć naukę z zabawą. By utrwalić wiedzę najmłodszych, policjanci wręczyli dzieciom profilaktyczne książeczki. 17.09.2025 09:57    2
Lekcja historii w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Wykład o przemysłowych korzeniach Kędzierzyna-Koźle
Lekcja historii w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Wykład o przemysłowych korzeniach Kędzierzyna-Koźle
Pod koniec lat 40. i na początku 50. przemysł chemiczny stał się kołem zamachowym rozwoju Kędzierzyna-Koźla. Rozbudowa zakładów i nowe miejsca pracy były receptą na odrodzenie miasta, dotkliwie doświadczonego przez II wojnę światową. O tej historii, która współtworzy naszą tożsamość, opowiedziano podczas wykładu w Muzeum Ziemi Kozielskiej. 17.09.2025 09:12    2
Lekkoatleci MMKS Kędzierzyn-Koźle wywalczyli osiem medali na mistrzostwach województwa. ZDJĘCIA
Lekkoatleci MMKS Kędzierzyn-Koźle wywalczyli osiem medali na mistrzostwach województwa. ZDJĘCIA
W minioną sobotę w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w kategorii U14 i U16. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy mocno padającym deszczu, młodzi lekkoatleci z MMKS Kędzierzyn-Koźle aż ośmiokrotnie stawali na podium. 17.09.2025 08:10    1    1
Walczyli o Spławikowy Puchar Prezesa. Zawody wędkarskie na Kanale Gliwickim
Walczyli o Spławikowy Puchar Prezesa. Zawody wędkarskie na Kanale Gliwickim
Na wodach Kanału Gliwickiego odbyły się zawody o Spławikowy Puchar Prezesa. Pomimo kapryśnej, deszczowej pogody do rywalizacji stanęło 19 wędkarzy, w tym 5 juniorów. 16.09.2025 21:38    10    1
Miejskie Domy Dziennego Pobytu zaprezentowały swoją działalność podczas Dni Seniora. ZDJĘCIA
Miejskie Domy Dziennego Pobytu zaprezentowały swoją działalność podczas Dni Seniora. ZDJĘCIA
W ramach obchodów Dnia Seniora każdy mógł przekonać się, jak na co dzień funkcjonują Domy Dziennego Pobytu. W Kędzierzynie-Koźlu działa aż pięć takich miejsc, w których mieszkańcy 60+ rozwijają swoje pasje, spotykają się z rówieśnikami oraz spędzają czas w sposób aktywny i twórczy. 16.09.2025 18:35    1
W czwartek rusza Puchar Jesieni na Dębowej. Na czas zawodów będą ograniczenia dla odwiedzających
W czwartek rusza Puchar Jesieni na Dębowej. Na czas zawodów będą ograniczenia dla odwiedzających
W dniach 18-21 września 2025 roku na akwenie Dębowa odbędą się zawody wędkarskie Puchar Jesieni w wędkarstwie karpiowym. W związku z wydarzeniem wprowadzone zostaną czasowe ograniczenia w korzystaniu z akwenu oraz ścieżki wokół niego. 16.09.2025 13:16    6
Akcja ratunkowa ze szczęśliwym finałem. Policjanci uratowali mężczyznę, który targnął się na życie
Akcja ratunkowa ze szczęśliwym finałem. Policjanci uratowali mężczyznę, który targnął się na życie
Tylko chwile dzieliły od tragedii. Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci otrzymali zgłoszenie o osobie, która przeżywając poważny kryzys emocjonalny chciała targnąć się na własne życie. Najprawdopodobniej to właśnie dzięki ich szybkiej reakcji i udzielonej pierwszej pomocy udało się uratować 53-letniego mężczyznę. Ta sytuacja przypomina jak ważne jest, by nie pozostawać obojętnym wobec sygnałów kryzysu u bliskich czy znajomych. Czasem samo powiadomienie odpowiednich służb może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. 16.09.2025 11:16    7
Zmarł Józef Lewczak – były prezydent Kędzierzyna-Koźla i oddany społecznik
Zmarł Józef Lewczak – były prezydent Kędzierzyna-Koźla i oddany społecznik
Zmarł Józef Lewczak – były prezydent Kędzierzyna-Koźla, społecznik, ratownik WOPR, działacz sportowy, który przez lata z oddaniem pracował na rzecz lokalnej społeczności. 16.09.2025 09:20    5
66-latek spowodował kolizję z ciężarówką. Okazało się, że mężczyzna stracił prawo jazdy 16 lat temu
66-latek spowodował kolizję z ciężarówką. Okazało się, że mężczyzna stracił prawo jazdy 16 lat temu
W miniony piątek, kilka minut przez 14:00, dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Błotnicy Strzeleckiej na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej i Strzeleckiej. W zdarzeniu brał udział osobowy hyundai oraz ciężarowy daf. 15.09.2025 20:35    5
Nowy radiowóz trafił do kędzierzyńsko-kozielskiej policji
Nowy radiowóz trafił do kędzierzyńsko-kozielskiej policji
Na drogach Opolszczyzny pojawiły się właśnie 4 nowe oznakowane radiowozy. Jedna z hybrydowych toyot z nowym, neonowym oznakowaniem trafiła do kędzierzyńsko-kozielskiej jednostki. Teraz samochody będą służyć policjantom w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu. Wszystko to w ramach projektu "Ekologiczne patrole opolskiej Policji 2025 r." 15.09.2025 19:39    2
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet