Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 20:21
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podczas kontroli policjanci drogówki wręczali kierowcom ulotki. Akcja "Czy to Cię tłumaczy?"

Podczas kontroli policjanci drogówki wręczali kierowcom ulotki. Akcja "Czy to Cię tłumaczy?"

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, to nasza wspólna sprawa. Korzystając z jezdni pamiętajmy, że w dużej mierze to od naszego zachowania, koncentracji i przestrzegania przepisów zależy bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki, w związku z kampanią społeczną „Czy to Cię tłumaczy?”, podczas kontroli rozdają ulotki informacyjne dotyczące zmian w przepisach prawa ruchu drogowego, które adresowane są do kierowców jak i pieszych.
Kampania społeczna pn. „Czy to Cię tłumaczy?” jest organizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.  Jej założeniem jest uświadomienie kierowców oraz pieszych, że każdy dzięki zmianom w swoim zachowaniu na drodze, może poprawić bezpieczeństwo swoje i  innych.

W promocję założeń kampanii włączyli się również policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki. Funkcjonariusze podczas codziennych służb uświadamiają użytkowników dróg, że bezpieczeństwo uczestników ruchu w dużej mierze zależy od ich zachowania, koncentracji, podjętych decyzji i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Podczas wykonywanych kontroli policjanci przekazują również ulotki zawierające wprowadzone zmiany dotyczące przepisów ruchu drogowego, które przypominają o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na przejście. Informują również o ujednoliceniu dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym – 50 km/h przez cała dobę oraz o konieczności zachowania minimalnego odstępu miedzy pojazdami na autostradzie i drogach ekspresowych.

Pieszym natomiast przypominają, że przed przejściem przez jezdnię czy torowisko, muszą zachować szczególna ostrożność i nie ograniczać sobie możliwości obserwacji, korzystając w tym czasie z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Foka Zofia 25.01.2022 00:10
No tak, i teraz taki ścisk, że normalnie się w wodzie ani wyprostować nie da.

dr alba 23.01.2022 12:53
Czy jak ktoś w tenisówkach i krótkich spodniach będzie zimą chodził do pracy, to wiśniewski będzie go dopingował?

Miejscowy 22.01.2022 18:18
Czy dwóch twardzieli ze zdjęcia nr. 3 też uczestniczyło w spływie? Czy tylko się dokleili dla towarzystwa? Jeżeli są zawody to na przyszłość proszę zdjęcia zawodników, którzy podjęli to mega trudne wyzwanie. Pozdrawiam redakcję kk24.

Foka Genowefa 22.01.2022 15:18
Głupota poraża w tych czasach. Niektórzy już nie wiedzą co zrobić żeby zaistnieć.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ