Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 18:17
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ubezpieczenie od utraty pracy – jak działa i ile kosztuje?

Ubezpieczenie od utraty pracy – jak działa i ile kosztuje?
Nikt nie jest w stanie przewidzieć takich wydarzeń, jak ciężka choroba czy inne zdarzenie losowe uniemożliwiające zarabianie. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy spłacasz kredyt lub inne zobowiązania. Wówczas dobrym pomysłem okazuje się wykupienie ubezpieczenia od utraty pracy. Jak działa taka polisa?

Jak działa ubezpieczenie od utraty pracy?

Polisa od utraty pracy jest wybierana najczęściej przez osoby, które spłacają kredyt. W takiej sytuacji utrata źródła dochodu może być bardzo problematyczna, wpędzając klienta w długi. Zazwyczaj banki wymagają od kredytobiorców wykupienia takiej formy ochrony. Jest ona mało opłacalna dla osoby, która po prostu boi się utraty pracy, jednak w przypadku klientów instytucji finansowych okazuje się to jedynym zabezpieczeniem przed poważnymi problemami.

Ubezpieczenie od utraty pracy działa najczęściej w takich sytuacjach, jak:

  • przymusowy pobyt w szpitalu,

  • ciężka choroba,

  • zwolnienie grupowe,

  • zwolnienie z winy pracodawcy.


Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje nieco inny zakres ochrony. Zdarza się, że w niektórych umowach można znaleźć zapisy dotyczące zwolnienia za porozumieniem stron. Czasami ubezpieczenie dotyczy jedynie sytuacji, w której pracownik nie jest zdolny do kontynuowania działalności ze względu na leczenie. Wszystko zależy od wybranej firmy, dlatego przed wykupieniem polisy ważne jest przeczytanie całej umowy i upewnienie się co do dokładnego zakresu jej obowiązywania.

Co ciekawe, w wielu umowach znajdują się także zapisy dotyczące dodatkowego zatrudnienia. Jeśli pracujesz w dwóch miejscach lub masz zbyt krótki staż w danej firmie, czasami wykupienie tej formy polisy okazuje się niemożliwe. Osobne wymagania dotyczą także osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Wówczas skorzystanie z pomocy może wiązać się z koniecznością zamknięcia przedsiębiorstwa i zarejestrowania się jako bezrobotny.

Więcej o ubezpieczeniu od utraty pracy dowiesz się tutaj: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-od-utraty-pracy-kiedy-moze-sie-przydac/135.html.

Ile kosztuje ubezpieczenie od utraty pracy?

Ubezpieczenie od utraty pracy nie jest samodzielnym produktem i występuje jedynie w formie rozszerzenia do polisy na życie. Produkt ten kosztuje dużo, a zakres jego obowiązywania okazuje się bardzo ograniczony. Z tego powodu na wykupienie takiej usługi decydują się głównie osoby, które wzięły kredyt i muszą spełnić wymagania banku. Najczęściej ubezpieczenie od utraty pracy kosztuje od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych rocznie.

Każde ubezpieczenie od utraty pracy różni się od pozostałych pod względem zakresu obowiązywania, a więc także ceny. Przykładowe oferty można znaleźć na takich stronach, jak https://www.rankingubezpieczennazycie.pl. Porównywanie co najmniej kilku propozycji pozwala na znalezienie najkorzystniejszego ubezpieczenia w Twoim przypadku. W takich miejscach można bowiem zestawić dostępne polisy wraz z ich ceną i zakresem obowiązywania zupełnie bez wychodzenia z domu.

Materiał partnera

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Polak 02.04.2021 10:24
Znowu się głąb odezwał wasser-woda jak ich nazywają. Ani Polak ani Niemiec. A w Polsce nie ma mniejszości Polskiej durniu bo większość to Polacy. A jak coś się nie podoba niemiaszku to won stąd !

observer 01.04.2021 21:29
Z takim nastawieniem to mniejszość polska w Polsce. Kapujesz głąbie o co biega?

Ginter 31.03.2021 18:43
Ja synek Za dwa lata bedziesz skladal bmw w bawari za ojro ????

Polak 31.03.2021 11:30
Głąb się odezwał wasser-woda jak ich nazywają. A Polak ani Niemiec. A w Polsce nie ma mniejszości Polskiej baranie. A jak coś się nie podoba to won stąd !

observer 31.03.2021 00:23
A ty pewnie z mniejszości polskiej w Polsce.

Grube 30.03.2021 21:46
Brawo chłopaku, tylko tak dalej?

OBYWATEL 30.03.2021 20:35
To dobrze ze "szprecha" ma szanse na przyszlosc za granica, ja nie "szprecham" to musze ukladac kostke brukowa, na to nie trzeba "szprechania" tylko gumowy mlotek.

Polak 30.03.2021 19:21
Pewnie z mniejszości niemieckiej w Polsce !

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ