poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kędzierzyn-Koźle

Obrócili kamerę miejskiego monitoringu i zdewastowali skwer przy tężni na Pogorzelcu. Mieszkańcy są zaniepokojeni
Obrócili kamerę miejskiego monitoringu i zdewastowali skwer przy tężni na Pogorzelcu. Mieszkańcy są zaniepokojeni
Sobota wieczór, osiedle Pogorzelec w Kędzierzynie-Koźlu. Dla wielu mieszkańców to czas relaksu i odpoczynku, jednak dla grupy młodych ludzi staje się okazją do destrukcji. Rada Osiedla Pogorzelec w specjalnym komunikacie postanowiła zwrócić uwagę na coraz bardziej niepokojący problem wandalizmu, który regularnie dotyka lokalnej tężni solankowej - miejsca, które miało być wizytówką dzielnicy i przestrzenią służącą wszystkim mieszkańcom. 17.12.2024 17:55    7
Akcja ratunkowa w Sławięcicach. Samochód wjechał w wiadukt, lądował śmigłowiec LPR. ZDJĘCIA
Akcja ratunkowa w Sławięcicach. Samochód wjechał w wiadukt, lądował śmigłowiec LPR. ZDJĘCIA
We wtorek, 17 grudnia przed godziną 14 doszło do wypadku samochodowego na ulicy Spacerowej w Sławięcicach. Kierujący osobowym osobowym z nieznanych na tę chwilę przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonową konstrukcję wiaduktu kolejowego. 17.12.2024 14:36    10    1
Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne posłanki Danuty Jazłowieckiej dla Czytelników KK24.pl
Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne posłanki Danuty Jazłowieckiej dla Czytelników KK24.pl
17.12.2024 11:26
Zmiany w Parku Pojednania. Miasto odnowiło ławki, a w przyszłym roku poszerzenie o teren "za murem"
Zmiany w Parku Pojednania. Miasto odnowiło ławki, a w przyszłym roku poszerzenie o teren "za murem"
Podczas spaceru chwilę wytchnienia znajdziemy rozsiadając się wygodnie. Miasto zadbało o małą architekturę w Parku Pojednania. Kilkadziesiąt ławek przeszło kompleksowy remont. Drewniane siedziska i oparcia zostały wymienione, a same konstrukcje odmalowano i odświeżono. Dzięki temu ławki wyglądają jak nowe. 17.12.2024 11:11    4    2
ZAKSA w świątecznym wydaniu. Siatkarze spotkali się z kibicami i sponsorami. ZDJĘCIA
ZAKSA w świątecznym wydaniu. Siatkarze spotkali się z kibicami i sponsorami. ZDJĘCIA
Duch drużyny wykuwa się nie tylko w szatni i na parkiecie, ale również przy świątecznym stole. Członkowie #ZAKSAfamily, czyli zawodnicy, sztab trenerski, działacze, sponsorzy i przyjaciele klubu spotkali się, aby wspólnie poczuć klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia. 17.12.2024 09:02    5
Mieszkańcy widzieli dym na dachu budynku mieszkalnego. Straż pożarna interweniowała przy ulicy Koszykowej na Pogorzelcu
Mieszkańcy widzieli dym na dachu budynku mieszkalnego. Straż pożarna interweniowała przy ulicy Koszykowej na Pogorzelcu
W poniedziałek dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu pożaru w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Koszykowej. Zaniepokojeni mieszkańcy zauważyli dym wydobywający się z dachu budynku i natychmiast powiadomili służby ratunkowe. 16.12.2024 18:12
Pożar osobowego BMW na Placu Wolności. Na miejscu straż pożarna i policja
Pożar osobowego BMW na Placu Wolności. Na miejscu straż pożarna i policja
W poniedziałek przed godziną 16 operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na Placu Wolności. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja 16.12.2024 16:40    5    3
Ulica Jordanowska jak nowa. Miasto zakończyło remont i mieszkańcy jeżdżą już po równym asfalcie
Ulica Jordanowska jak nowa. Miasto zakończyło remont i mieszkańcy jeżdżą już po równym asfalcie
Prace przebiegły szybko i sprawnie, a po starej, popękanej nawierzchni nie ma śladu. Mieszkańcy ul. Jordanowskiej mogą cieszyć się równym asfaltem. Remont na osiedlu Azoty został zakończony. 16.12.2024 11:35
Odcinek obwodnicy przy wiadukcie oświetlony. Inwestycja poprawia bezpieczeństwo pieszych i kierowców
Odcinek obwodnicy przy wiadukcie oświetlony. Inwestycja poprawia bezpieczeństwo pieszych i kierowców
To dobra wiadomość dla kierowców i pieszych. Obwodnica na odcinku od galerii handlowej do ronda Grunwaldzkiego zyskała nowoczesne oświetlenie. Inwestycja poprawi widoczność i bezpieczeństwo na tym odcinku, szczególnie po zmroku i w trudnych warunkach pogodowych. 15.12.2024 20:29
Promyczek zaprosił przyjaciół na spotkanie opłatkowe. W rodzinnej atmosferze złożyli sobie życzenia
Promyczek zaprosił przyjaciół na spotkanie opłatkowe. W rodzinnej atmosferze złożyli sobie życzenia
To przedświąteczne spotkanie stało się piękną tradycją, które zbliżyła wszystkich przyjaciół Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek”. W rodzinnej atmosferze przy wspólnym stole razem z podopiecznymi placówki zasiedli zaproszeni goście. 15.12.2024 15:14    1
Komentarze
Autor komentarza: Krzysztof Treść komentarza: A jak będzie już więcej kamer to będziesz narzekać, że państwo policyjne i permanentna inwigilacja? A kto niby miałby się gapić w ten monitoring 24/24? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 06:30 Źródło komentarza: Policja szuka sprawców kradzieży tablic rejestracyjnych. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem Autor komentarza: Krzysztof Treść komentarza: Czyli wg ciebie jeden szeryf na jednego mieszkańca? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 06:24 Źródło komentarza: Poranny dramat w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna ranny po wypadku na hulajnodze elektrycznej Autor komentarza: Krzysztof Treść komentarza: A co policja ma z tym wspólnego? Czy to przez policję są wypadki? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 06:22 Źródło komentarza: Poranny dramat w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna ranny po wypadku na hulajnodze elektrycznej Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Może spece od budowy przejazdów dla rowerów powinni dalej od skrzyżowania zrobić przejazd. Kierowca samochodu nie jest w stanie dojechać do skrzyżowania żeby zobaczyć nadjeżdżający samochód Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:31 Źródło komentarza: Zderzenie rowerzystki z samochodem na ul. Kozielskiej. Seniorka trafiła do szpitala Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Tylko wtedy ma pierwszeństwo jeżeli już kołem znajduje się na przejedzie dla rowerów Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:28 Źródło komentarza: Zderzenie rowerzystki z samochodem na ul. Kozielskiej. Seniorka trafiła do szpitala Autor komentarza: Bez podpisu Treść komentarza: Zróbcie coś jeszcze z tymi debilami co jeżdżą na motorach al. Jana pawła po 22.00 . Wyścigi sobie urządzają nie dając przy tym spać mieszkańcom Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:43 Źródło komentarza: 32-latek pędził 145 km/h przez DK40. Mandat, punkty i trzy miesiące bez prawa jazdy