poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:29
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kędzierzyn-Koźle

W magistracie zebrała się Miejska Rada Seniorów. Było podsumowanie działań w tym roku i plany na przyszły
W magistracie zebrała się Miejska Rada Seniorów. Było podsumowanie działań w tym roku i plany na przyszły
Grudniowe posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów przebiegło w świątecznej atmosferze. Między życzeniami podsumowano jednak tegoroczną działalność oraz rozmawiano o planach na przyszły rok. 12.12.2024 11:53    2
W sobotę kiermasz bożonarodzeniowy PSP nr 12. Będzie można zakupić ozdoby i przysmaki świąteczne
W sobotę kiermasz bożonarodzeniowy PSP nr 12. Będzie można zakupić ozdoby i przysmaki świąteczne
Podczas wydarzenia organizowanego przez szkolną radę rodziców będzie można zakupić świąteczne ozdoby oraz słodkości. Kiermasz odbędzie się na parkingu przy kozielskim Lidlu w najbliższą sobotę. 12.12.2024 11:41
"Zapach Czerwieni” i „Różnorodność na płótnie” – artystyczny wieczór w I LO. Sztuka i emocje w uczniowskiej odsłonie
"Zapach Czerwieni” i „Różnorodność na płótnie” – artystyczny wieczór w I LO. Sztuka i emocje w uczniowskiej odsłonie
W środę 4 grudnia w kozielskim Domu Kultury odbyło się niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło miłośników sztuki i teatru. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowali swój talent, łącząc siły w dwóch projektach artystycznych – spektaklu „Zapach Czerwieni” oraz wernisażu „Różnorodność na płótnie”. 12.12.2024 10:47
Boisko do gry w bule w Kędzierzynie-Koźlu już otwarte! Zakończono pierwszy etap inwestycji
Boisko do gry w bule w Kędzierzynie-Koźlu już otwarte! Zakończono pierwszy etap inwestycji
Przy ulicy Ogrodowej na osiedlu Kuźniczka powstało pierwsze w mieście boisko do gry w bule, zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Dzięki inwestycji mieszkańcy mogą spędzić czas na świeżym powietrzu i się integrować. 12.12.2024 09:14    5    1
Wyróżnienie najwyższej rangi. Pani Stanisława Zasowska-Ścigacz uhonorowana tytułem Honorowej Oblatki
Wyróżnienie najwyższej rangi. Pani Stanisława Zasowska-Ścigacz uhonorowana tytułem Honorowej Oblatki
W środę, 11 grudnia, o godzinie 18:00, w parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się uroczysta Eucharystia, podczas której Pani Stanisława Zasowska-Ścigacz została uhonorowana tytułem Honorowej Oblatki oraz oblackim krzyżem. Wyróżnienie to, przyznawane przez Ojca Generała z Rzymu, jest najwyższą formą uznania dla osoby świeckiej w Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. 11.12.2024 20:47    4
Dzielą się tym, co najcenniejsze. Wyróżnienia i nagrody dla krwiodawców z Kędzierzyna-Koźla
Dzielą się tym, co najcenniejsze. Wyróżnienia i nagrody dla krwiodawców z Kędzierzyna-Koźla
Coroczne spotkanie krwiodawców i sympatyków PCK zgromadziło „cichych” bohaterów, którzy dzielą się z potrzebującymi, tym co najcenniejsze. Podczas wydarzenia wręczono wyróżnienia i nagrody z okazji jubileuszy. Zasłużonych uhonorowano pamiątkowymi odznaczeniami. 11.12.2024 19:41
Przyjechali z Norwegii, aby zobaczyć, jak Kędzierzyn-Koźle troszczy się o seniorów. Wizyta zaprzyjaźnionych samorządowców
Przyjechali z Norwegii, aby zobaczyć, jak Kędzierzyn-Koźle troszczy się o seniorów. Wizyta zaprzyjaźnionych samorządowców
Polityka senioralna Kędzierzyna-Koźla stawiana jest za wzór. Dobre praktyki realizowane w mieście podglądali samorządowcy z Norwegii. Grupa ponad 20 osób odwiedziła nasze placówki, aby wspólnie z przedstawicielami Związku Miast Polskich poznać wdrożone rozwiązania. 11.12.2024 19:17    8
Będzie okazja potańczyć na łyżwach. W niedzielę Silent Disco na Białym Orliku w Koźlu
Będzie okazja potańczyć na łyżwach. W niedzielę Silent Disco na Białym Orliku w Koźlu
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejną odsłonę zimowego Silent Disco - wyjątkową zabawę na lodzie. 11.12.2024 16:48
Policyjna akcja "Trzeźwy poranek" - pijany kierowca został zatrzymany na ulicy Mostowej
Policyjna akcja "Trzeźwy poranek" - pijany kierowca został zatrzymany na ulicy Mostowej
Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego prowadzili działania "Trzeźwy poranek”. 11.12.2024 10:37    3    1
Złoty jubileusz par z Kędzierzyna-Koźla. Są razem już od pięćdziesięciu lat. ZDJĘCIA
Złoty jubileusz par z Kędzierzyna-Koźla. Są razem już od pięćdziesięciu lat. ZDJĘCIA
„Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską” - w tym przyrzeczeniu wytrwali ponad pół wieku. W Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się przepiękna rocznicowa uroczystość. „Złote Gody” świętowały cztery pary z Kędzierzyna-Koźla. 11.12.2024 08:27    3
Komentarze
Autor komentarza: Krzysztof Treść komentarza: A jak będzie już więcej kamer to będziesz narzekać, że państwo policyjne i permanentna inwigilacja? A kto niby miałby się gapić w ten monitoring 24/24? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 06:30 Źródło komentarza: Policja szuka sprawców kradzieży tablic rejestracyjnych. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem Autor komentarza: Krzysztof Treść komentarza: Czyli wg ciebie jeden szeryf na jednego mieszkańca? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 06:24 Źródło komentarza: Poranny dramat w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna ranny po wypadku na hulajnodze elektrycznej Autor komentarza: Krzysztof Treść komentarza: A co policja ma z tym wspólnego? Czy to przez policję są wypadki? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 06:22 Źródło komentarza: Poranny dramat w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna ranny po wypadku na hulajnodze elektrycznej Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Może spece od budowy przejazdów dla rowerów powinni dalej od skrzyżowania zrobić przejazd. Kierowca samochodu nie jest w stanie dojechać do skrzyżowania żeby zobaczyć nadjeżdżający samochód Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:31 Źródło komentarza: Zderzenie rowerzystki z samochodem na ul. Kozielskiej. Seniorka trafiła do szpitala Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Tylko wtedy ma pierwszeństwo jeżeli już kołem znajduje się na przejedzie dla rowerów Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:28 Źródło komentarza: Zderzenie rowerzystki z samochodem na ul. Kozielskiej. Seniorka trafiła do szpitala Autor komentarza: Bez podpisu Treść komentarza: Zróbcie coś jeszcze z tymi debilami co jeżdżą na motorach al. Jana pawła po 22.00 . Wyścigi sobie urządzają nie dając przy tym spać mieszkańcom Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:43 Źródło komentarza: 32-latek pędził 145 km/h przez DK40. Mandat, punkty i trzy miesiące bez prawa jazdy