piątek, 26 czerwca 2026 12:50
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HOT

Wiceprezes PiS w Kędzierzynie-Koźlu. Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami
Wiceprezes PiS w Kędzierzynie-Koźlu. Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami
W niedzielę, 30 listopada, w Kinie „Chemik” odbyło się otwarte spotkanie z wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Elżbietą Witek. Wydarzenie, zaplanowane w ramach ogólnopolskiego cyklu „Czas Polski - Program Polaków”, przyciągnęło mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic, którzy przyszli wysłuchać wystąpienia byłej marszałek Sejmu oraz zadać pytania dotyczące sytuacji politycznej w kraju. Towarzyszyli jej także posłowie Katarzyna Czochara i Kamil Bortniczuk oraz była minister edukacji, a obecnie europoseł Anna Zalewska. 30.11.2025 20:30    29    13
Zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołówki. Obywatel Ukrainy wydmuchał ponad dwa promile
Zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołówki. Obywatel Ukrainy wydmuchał ponad dwa promile
W sobotę wieczorem na osiedlu Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu doszło do groźnego wypadku drogowego. 30.11.2025 18:36    11
Widzialność poniżej 200 metrów. Synoptycy ostrzegają przed gęstą mgłą
Widzialność poniżej 200 metrów. Synoptycy ostrzegają przed gęstą mgłą
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące gęstej mgły. Obowiązuje ono od niedzieli 30 listopada od godziny 17:00 do poniedziałku 1 grudnia do godziny 9:00. 30.11.2025 18:06
Ruszyli trasą wokół jeziora w Dębowej. Aktywny Finał męskiej akcji profilaktycznej Movember
Masz jaja, idź na badania
Ruszyli trasą wokół jeziora w Dębowej. Aktywny Finał męskiej akcji profilaktycznej Movember
Aktywny finał męskiej akcji profilaktycznej "Movember" organizowanej przez Stowarzyszenie "Masz Jaja Idź na Badania" i Klinikę Nova w ramach „Marszałkowskich Dni dla Zdrowia”. Po solidnej rozgrzewce uczestnicy przebiegli lub przemaszerowali wokół jeziora Dębowej. Cel to niezmiennie promowanie profilaktyki urologicznej. Relacja wideo: 30.11.2025 10:37    3    1
Elżbieta Witek odwiedzi Kędzierzyn-Koźle. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości spotka się z mieszkańcami
Elżbieta Witek odwiedzi Kędzierzyn-Koźle. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości spotka się z mieszkańcami
W najbliższą niedzielę, 30 listopada, w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się otwarte spotkanie z wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Elżbietą Witek. Wydarzenie zaplanowano na godzinę 17:00 w Kinie „Chemik” przy Alei Jana Pawła II 27. Organizatorzy zapraszają mieszkańców regionu do udziału w rozmowie w ramach cyklu „Czas Polski – Program Polaków”. 29.11.2025 20:50    16    5
Ona widzi rzemiosło, inni widzą prawdziwą sztukę. Dominika Gabryś-Kuchta pokazała swój „Świat Mix Media”
Wystawa w Galerii Sztuk Wszelakich
Ona widzi rzemiosło, inni widzą prawdziwą sztukę. Dominika Gabryś-Kuchta pokazała swój „Świat Mix Media”
W piątkowy Galeria Sztuk Wszelakich w Domu Kultury "Chemik" wypełniła się barwami, teksturami i opowieściami zapisanymi w akrylu, woskach, tuszach alkoholowych i mediach, które, choć z pozoru odległe, w rękach Dominiki Gabryś-Kuchty układają się w spójny, poruszający świat. O godzinie 18:00 odbył się wernisaż wystawy „Świat Mix Media”, który przyciągnął mieszkańców spragnionych sztuki dotykającej czegoś więcej niż tylko estetyki. 29.11.2025 14:12
Kuźniczka gra wspólnie. Planszówki znów przyciągnęły mieszkańców
Kuźniczka gra wspólnie. Planszówki znów przyciągnęły mieszkańców
W piątek, 28 listopada, w siedzibie rady osiedla Kuźniczka odbyło się otwarte spotkanie pod hasłem „Czas Gier Planszowych”. Wydarzenie przyciągnęło mieszkańców w różnym wieku, którzy przyszli, by pograć, poznać nowe tytuły i spędzić popołudnie w luźnej, sąsiedzkiej atmosferze. 28.11.2025 19:06
Ponad 90 przekroczeń prędkości i 5 zatrzymanych dowodów. Policyjna akcja na drogach powiatu
Ponad 90 przekroczeń prędkości i 5 zatrzymanych dowodów. Policyjna akcja na drogach powiatu
Ponad 90 ujawnionych przekroczeń dozwolonej prędkości, mimo trudnych zimowych warunków na drodze – to efekt działań kędzierzyńsko-kozielskich policjantów w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Przez cały dzień mundurowi prowadzili kontrole, skupiając się na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, aby sprawdzić, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. 28.11.2025 14:33    6    2
Historyczna inwestycja w I Liceum Ogólnokształcącym. Po 80 latach szkoła zyskała nowy standard
Historyczna inwestycja w I Liceum Ogólnokształcącym. Po 80 latach szkoła zyskała nowy standard
W I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu oficjalnie zakończono jedną z największych inwestycji ostatnich lat. Jak podkreśla dyrektor placówki, Wojciech Czapla, szkoła przeszła modernizację, która przeniosła ją „w XXI wiek”. Odbiór prac już się odbył, a efekty są widoczne zarówno wewnątrz budynku, jak i na jego zewnętrznej części. 28.11.2025 13:55    7    3
Nowe rondo na łączniku do obwodnicy w Blachowni nazwane imieniem Energetyków. Radni przyjęli uchwałę
Radni nazwali rondo
Nowe rondo na łączniku do obwodnicy w Blachowni nazwane imieniem Energetyków. Radni przyjęli uchwałę
Podczas sesji 28 listopada Rada Miasta Kędzierzyna-Koźla przyjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy rondu na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni, Strzeleckiej oraz Energetyków. Od momentu opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego i upływu 14 dni skrzyżowanie będzie oficjalnie nosić nazwę Rondo Energetyków. 28.11.2025 12:32    2    4
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet