piątek, 26 czerwca 2026 12:15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HOT

Dodatkowy parking na jarmark bożonarodzeniowy. Auto będzie można zostawić za dworcem w Koźlu
Dodatkowy parking na jarmark bożonarodzeniowy. Auto będzie można zostawić za dworcem w Koźlu
W samym sercu Koźla poczujemy magię zbliżającego się Bożego Narodzenia. W najbliższy piątek (05.12) na Rynku rozpoczyna się Jarmark Świąteczny. Aby ułatwić mieszkańcom i gościom parkowanie udostępniony zostanie dodatkowy plac dla samochodów. 02.12.2025 08:58
Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla regionu. Do jutra mogą utrzymywać się gęste mgły
Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla regionu. Do jutra mogą utrzymywać się gęste mgły
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące gęstej mgły, która wieczorem i w nocy może znacznie ograniczyć widzialność na drogach. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza na odcinkach leśnych i w rejonach dolinnych, gdzie mgła może utrzymywać się najdłużej. 01.12.2025 18:39
Nowi policjanci w opolskim garnizonie. Świeżo upieczeni funkcjonariusze zasilą też naszą komendę
Nowi policjanci w opolskim garnizonie. Świeżo upieczeni funkcjonariusze zasilą też naszą komendę
Trzydziestu sześciu nowych policjantów rozpoczęło dziś swoją drogę służbową w szeregach opolskiej Policji. Uroczyście za nadinsp. Magdaleną Nguyen-Fudalą - Komendantem Wojewódzkim Policji w Opolu, wypowiedzieli słowa roty ślubowania. W wydarzeniu uczestniczył również Wicewojewoda Opolski Pan Sławomir Gradzik, który pogratulował nowym funkcjonariuszom i życzył im powodzenia w realizacji przyszłych zadań służbowych. 01.12.2025 17:55    4
Kierowcy narzekają, światła nie działają. Kolejna tegoroczna usterka sygnalizatora w Kłodnicy
Kierowcy narzekają, światła nie działają. Kolejna tegoroczna usterka sygnalizatora w Kłodnicy
Awaria sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Dunikowskiego, Wyspiańskiego oraz Kłodnickiej została zgłoszona już w sobotę, w godzinach porannych. Mimo upływu czasu do dziś usterki nie usunięto. W rejonie tego ruchliwego skrzyżowania zarówno kierowcy, jak i piesi powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w godzinach szczytu, gdy tworzą się korki. 01.12.2025 15:30
Samorządy odbudowują obronę cywilną. Powiat i gminy wydały już pierwsze pieniądze. 100 miejsc schronienia w Kędzierzynie-Koźlu
Inwestycje w bezpieczeństwo
Samorządy odbudowują obronę cywilną. Powiat i gminy wydały już pierwsze pieniądze. 100 miejsc schronienia w Kędzierzynie-Koźlu
Samorządy w całej Polsce otrzymują pieniądze w ramach ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. Trafiły one również do powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, miasta i wszystkich gmin wiejskich. 01.12.2025 13:19    11
Samorządowcy i specjaliści z trzech powiatów dzielą się wiedzą z zakresu kształcenia zawodowego
Samorządowcy i specjaliści z trzech powiatów dzielą się wiedzą z zakresu kształcenia zawodowego
26 listopada 2025 roku, w zimowej, listopadowej scenerii, sala konferencyjna Zamku Piastowskiego w Raciborzu wypełniła się specjalistami, dyrektorami szkół, doradcami zawodowymi oraz młodzieżą zainteresowaną kierunkami technicznymi. Odbyła się kolejna już konferencja trzech zaprzyjaźnionych samorządów - powiatów raciborskiego, wodzisławskiego oraz kędzierzyńsko-kozielskiego, poświęcona tematowi „Kształcenie zawodowe - wyzwania przyszłości”. 01.12.2025 12:28
Zaginął 60-letni Wiesław S. Mężczyzna po raz ostatni był widziany w niedzielne popołudnie
Zaginął 60-letni Wiesław S. Mężczyzna po raz ostatni był widziany w niedzielne popołudnie
AKTUALIZACJA: We wtorek policjanci poinformowali o odnalezieniu zaginionego 60-latka. Mężczyzna cały i zdrowy wrócił do rodziny. Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci poszukują zaginionego 60-latka, który zaginął 30 listopada 2025 roku, kiedy to po południu wyszedł z domu. Od tamtej chwili nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat zaginionego, proszone są o kontakt z policjantami kędzierzyńsko-kozielskiej komendy pod nr tel. 47 8634 503, 47 8643 403, lub z najbliższą jednostką policji pod nr tel. alarmowego 112. 01.12.2025 11:16
Kolejny pracujący weekend młodych pływaczek z Kędzierzyna-Koźla. Uczennice "Dziewiątki" zgarnęły medale
Kolejny pracujący weekend młodych pływaczek z Kędzierzyna-Koźla. Uczennice "Dziewiątki" zgarnęły medale
Miniony weekend ponownie upłynął pod znakiem sportowej rywalizacji. Dwie uczennice klasy 8s Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, Lena Bębas i Liliana Zawalska z klubu Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle, zaprezentowały doskonałą formę podczas zawodów „Bijemy Rekordy pod patronatem Pawła Korzeniowskiego”, które tradycyjnie odbyły się w Oświęcimiu. 01.12.2025 10:17    4
ZAKSA znów przegrywa po tie-breaku. Kędzierzynianie nie sprostali ekipie z Olsztyna
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2
ZAKSA znów przegrywa po tie-breaku. Kędzierzynianie nie sprostali ekipie z Olsztyna
W spotkaniu 9. kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mierzyła się na wyjeździe z ekipą Indykpolu AZS Olsztyn. Nasz zespół rozpoczął spotkanie od wygrania dwóch setów, aby następnie oddać inicjatywę miejscowym i przegrać po tie-breaku. 30.11.2025 22:39
Wiceprezes PiS w Kędzierzynie-Koźlu. Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami
Wiceprezes PiS w Kędzierzynie-Koźlu. Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami
W niedzielę, 30 listopada, w Kinie „Chemik” odbyło się otwarte spotkanie z wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Elżbietą Witek. Wydarzenie, zaplanowane w ramach ogólnopolskiego cyklu „Czas Polski - Program Polaków”, przyciągnęło mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic, którzy przyszli wysłuchać wystąpienia byłej marszałek Sejmu oraz zadać pytania dotyczące sytuacji politycznej w kraju. Towarzyszyli jej także posłowie Katarzyna Czochara i Kamil Bortniczuk oraz była minister edukacji, a obecnie europoseł Anna Zalewska. 30.11.2025 20:30    29    13
Komentarze
Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Jakby inaczej przecież to jedna banda czyli ręka, rękę myje. Czas by wywieść ich wszystkich na taczce by dalej nie degradowali tego miasteczka. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:18 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: tw Treść komentarza: matka narodu niech żyje nam na wieki a tak poważnie dramat Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:59 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: Antoni Rak Treść komentarza: A gdzie inwestycje tworzące miejsca pracy? Jak nie ma miesc pacy to miasto się wyludnia. Spadają place. Wśród gmin w województwie jesteśmy w pośrodku. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: Jeśli to było dziś a widziałem rano Straż to mamy dziś czwartek. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:57 Źródło komentarza: Pęknięty wężyk w toalecie przyczyną zalania przedszkola. Placówka zamknięta do końca tygodnia Autor komentarza: opx Treść komentarza: Brawo dla Kierownika Budowy :D Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:30 Źródło komentarza: Budowa nowego bloku przy ulicy Jasnej wchodzi w kolejny etap. Można składać wnioski o mieszkanie Autor komentarza: 23dx23 Treść komentarza: czyli jak wywalić w błoto pieniądze podatników Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Awaria w przedszkolu na Pogorzelcu. Zalane piętro, parter i piwnica