wtorek, 23 czerwca 2026 23:38
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu. Seria ciekawych spotkań dotyczących biznesu i samorozwoju
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu. Seria ciekawych spotkań dotyczących biznesu i samorozwoju
Jak nie utonąć w świecie fake newsów, jaka jest siła naszych talentów oraz gdzie prowadzi droga cyfrowej przyszłości? Między innymi tego będą mogli dowiedzieć się uczestnicy wykładów i prelekcji przygotowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu. Przed nami kilka dni (13-17) pełnych inspiracji, wiedzy oraz nowych umiejętności. 08.11.2023 13:22
Grupa Azoty ZAK zakończyła ważną inwestycję na Wydziale Amoniaku. Projekt o wartości prawie 77 mln zł w ramach Nowej Koncepcji Energetycznej
Grupa Azoty ZAK zakończyła ważną inwestycję na Wydziale Amoniaku. Projekt o wartości prawie 77 mln zł w ramach Nowej Koncepcji Energetycznej
Na terenie Wydziału Amoniaku kędzierzyńskiej spółki Grupy Azoty zabudowano nową sprężarkę tlenu, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa procesowego oraz pracowników. Projekt o wartości blisko 77 mln zł jest elementem Nowej Koncepcji Energetycznej – jednej z ważniejszych inwestycji realizowanych obecnie w Grupie Azoty ZAK. 31.10.2023 10:00    11
40 tysięcy na założenie własnej działalności gospodarczej. To już ostatni nabór. Wnioski przyjmuje Powiatowy Urząd Pracy
40 tysięcy na założenie własnej działalności gospodarczej. To już ostatni nabór. Wnioski przyjmuje Powiatowy Urząd Pracy
Chcesz założyć własną działalność gospodarczą? Skorzystaj z funduszy europejskich na jej rozpoczęcie. Do wzięcia jest 40 tysięcy złotych. Warto się pospieszyć, bo to już ostatni taki nabór, a wnioski przyjmowane są tylko do 27 października. 23.10.2023 10:36    2
Jubileuszowa, 20. edycja "Opolskiej Marki". Grupa Azoty ZAK wśród laureatów konkursu
Jubileuszowa, 20. edycja "Opolskiej Marki". Grupa Azoty ZAK wśród laureatów konkursu
W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyła się jubileuszowa 20. edycja konkursu „Opolska Marka”. Ty razem w nieco odmienionej formule: laureatami tegorocznej edycji zostały wybrane podmioty spośród tych, które w poprzednich edycjach zdobyły tytuł laureata konkursu w poszczególnych kategoriach. Wśród wyróżnionych firm znalazła się Grupa Azoty ZAK S.A., która w poprzednich latach została laureatem dziesięciokrotnie. W imieniu spółki nagrodę odebrał członek zarządu Lucjusz Adrian Standera. 20.10.2023 18:40    2
Pracownicy Grupy Azoty ZAK odebrali Medale za Długoletnią Służbę. Rekordzista może pochwalić się 56-letnim stażem. FOTOREPORTAŻ
Pracownicy Grupy Azoty ZAK odebrali Medale za Długoletnią Służbę. Rekordzista może pochwalić się 56-letnim stażem. FOTOREPORTAŻ
Grupa Azoty ZAK zorganizowała dziś uroczystą galę, podczas której wręczono Medale za Długoletnią Służbę 25 obecnym i emerytowanym pracownikom firmy. Przyznanie odznaczeń państwowych zbiegło się w czasie z jubileuszem 75-lecia działalności zakładów. 04.10.2023 17:08    19    1
Grupa Azoty ZAK opublikowała wyniki za drugi kwartał. Firma zmaga się z trudną sytuacją rynkową
Grupa Azoty ZAK opublikowała wyniki za drugi kwartał. Firma zmaga się z trudną sytuacją rynkową
Grupa Kapitałowa Grupa Azoty ZAK S.A. odnotowała w II kwartale 2023 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 586 mln zł, wynik netto na poziomie minus 115 mln zł i marżę EBITDA na poziomie minus 22%. W ujęciu narastającym w I półroczu 2023 r. Grupa Kapitałowa Grupa Azoty ZAK S.A. wygenerowała 1,25 mld zł przychodów ze sprzedaży, minus 284 mln zł zysku netto i minus 261 mln zł wyniku EBITDA. 02.10.2023 10:26    14    3
Rozmawiali o równości i różnorodności w rozwoju firm. Konferencja  "Firma 3R" Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego
Rozmawiali o równości i różnorodności w rozwoju firm. Konferencja "Firma 3R" Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego
Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy zorganizował konferencję pod hasłem „Firma 3R – równość, różnorodność, rozwój”. Uczestnicy rozmawiali o rozwoju firm, o wartościach płynących z wdrażania polityki równości i dobrych praktyk opierających się na równym traktowaniu pracowników w kontekście ścieżki kariery, czy płac. 27.09.2023 14:19    3
Grupa Azoty ZAK i KGHM chcą współpracować w celu przywróceniu żeglugi śródlądowej na Odrze
Grupa Azoty ZAK i KGHM chcą współpracować w celu przywróceniu żeglugi śródlądowej na Odrze
Dla obu firm reaktywacja transportu śródlądowego na Odrze ma być szansą na rozwój i poszerzenie działalności o kolejne gałęzie. W siedzibie Grupy Azoty ZAK list intencyjny dotyczący budowy multimodalnego węzła transportowego na terenie Głogowa podpisali przedstawiciele zarządu Grupy Azoty ZAK: wiceprezes Artur Kamiński i Bolesław Goranczewski oraz wiceprezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Mateusz Wodejko, a także Tomasz Cicirko i Przemysław Danielewski - wiceprezesi KGHM Metraco S.A., która w grupie kapitałowej KGHM odpowiada za logistykę. W wydarzeniu wziął również udział wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. 25.09.2023 12:39    13    21
Prezydent Sabina Nowosielska odwiedziła plac budowy fabryki Eko-Okien. Ogromny obiekt jest prawie gotowy. ZDJĘCIA
Prezydent Sabina Nowosielska odwiedziła plac budowy fabryki Eko-Okien. Ogromny obiekt jest prawie gotowy. ZDJĘCIA
Nowoczesną fabrykę spółki Eko-Okna buduje dziś około 400 osób. W przyszłym roku zatrudnionych będzie tam jeszcze więcej ludzi. W zakładzie, który dosłownie rośnie w oczach, pracować będzie mogło nawet pół tysiąca mieszkańców. 21.09.2023 20:45    4    2
Pierwsza inwestycja na Polu Południowym gotowa! Nowoczesny zakład przetwórstwa odpadów uruchomiła firma Emka S.A.
Pierwsza inwestycja na Polu Południowym gotowa! Nowoczesny zakład przetwórstwa odpadów uruchomiła firma Emka S.A.
To bardzo ważny moment dla rozwoju gospodarczego Kędzierzyna-Koźla. W sobotę na Polu Południowym uroczyście zakończono pierwszą inwestycję. Nowoczesny zakład przetwarzania odpadów uruchomiła firma Emka. Relacja wideo: 16.09.2023 18:17    11    2
Komentarze
Autor komentarza: Koba Treść komentarza: ci najbliżej urzędu mają zawsze najlepiej Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:43 Źródło komentarza: Piłkarska niespodzianka na przedszkolnym festynie. Maluchy od teraz mają swoje boisko. ZDJĘCIA Autor komentarza: Toya Treść komentarza: dlaczego nie zabierałeś głosu, jak 2019r Wojciechowski i Morawiecki , Mercosurem zatruwali głowy rolnikom??? jak teraz ci sie coś noe podoba to droga wolna, nikt w Polsce cię nie trzyma, już za dużo wam się w d+++ch poprzewracało, za długo wojny nie było, co?????........................ Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:34 Źródło komentarza: Ogromny sukces rolników z Kędzierzyna-Koźla. Nasze gospodarstwo na podium krajowej AgroLigi 2025 Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Nie wiem za co ich się nagradza bo od lat dzielnicowych nikt nie zna a oni sami nie znają ludności swego rewiru. Zresztą oni tacy chętni są pomagać …. Tak jak się starają utrzymywać bezpieczeństwa zgłasza nocami nawet za komisariatem w Koźlu…. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 18:46 Źródło komentarza: Policjant z Kędzierzyna-Koźla wśród najlepszych w regionie. Powalczy o tytuł "Dzielnicowego Roku" Autor komentarza: Legion Treść komentarza: Brawo Ania 💪 Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:17 Źródło komentarza: Upalny koniec tygodnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Temperatura sięgnie 35°C Autor komentarza: Albert Treść komentarza: Czy ktoś zna swojego dzielnicowego. Chociaż to może być trudne zadanie, to może ktoś widział dzielnicowego. Bo skoro biorą udział w konkursach to świadczy to o tym, że są. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Policjant z Kędzierzyna-Koźla wśród najlepszych w regionie. Powalczy o tytuł "Dzielnicowego Roku" Autor komentarza: ania Treść komentarza: takie kurtyny, to chyba tylko w twoim domu. Ludzie inteligentni, zawyczaj korzystają z wody! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:15 Źródło komentarza: Upalny koniec tygodnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Temperatura sięgnie 35°C