Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 13:34
Reklama
Reklama

Nowe możliwości diagnostyczne na oddziale okulistycznym szpitala w Koźlu. Urządzenie udało się kupić dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej dzięki hojności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) otrzymał innowacyjne narzędzie do wykonywania badań elektrofizjologicznych.
Nowe możliwości diagnostyczne na oddziale okulistycznym szpitala w Koźlu. Urządzenie udało się kupić dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Elektrofizjologia, jako gałąź okulistyki, stanowiła dotąd wyzwanie ze względu na swoją złożoność. Jednak zdecydowana postawa szpitala zaowocowała pozyskaniem urządzenia RETeval, które umożliwia szybką, bezbolesną i precyzyjną diagnozę chorób siatkówki i nerwów wzrokowych, zapewniając pacjentom z Opolszczyzny łatwy dostęp do zaawansowanej diagnostyki na miejscu. Dotychczas pacjenci z naszego regionu byli kierowani do Kliniki w Katowicach.

RETeval oferuje badania elektroretinograficzne (ERG) oraz badania wzrokowych potencjałów wywołanych (VEP/WPW), umożliwiając diagnozę i ocenę leczenia chorób siatkówki, nerwów wzrokowych oraz drogi wzrokowej. Urządzenie umożliwia wykrycie jaskry we wczesnym stadium, zanim pojawią się jakiekolwiek widoczne zmiany w innych badaniach tzw. jaskra preperymetryczna (badanie reakcji fotopowej negatywnej PhNR).

Co wyróżnia RETeval spośród innych urządzeń to jego przenośny charakter oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, które eliminują stres związany z badaniem dla pacjenta, szczególnie dla dzieci. Badanie jest bezbolesne i możliwe nawet bez podawania kropli rozszerzających źrenice, co jest dodatkowym atutem ułatwiającym pacjentom szybki powrót do codziennych czynności.

Podstawowe wskazania do badań elektrofizjologicznych obejmują nagłe zaburzenia wzroku, zmiany w polu widzenia, ocenę chorób neurologicznych, podejrzenia wrodzonych chorób siatkówki, ocenę przed operacją zaćmy czy witrektomią, a także wykrywanie chorób w stadiach przedklinicznych.

Wszystkie te innowacje z RETeval mają na celu zapewnienie pacjentom szybkiej, precyzyjnej i bezpiecznej diagnozy, co z kolei prowadzi do lepszego planowania terapii i poprawy jakości życia.

Szpital nieustannie podnosi jakość swoich usług, a wprowadzenie RETeval jest kolejnym krokiem ku nowoczesnej i kompleksowej opiece okulistycznej dla mieszkańców regionu.

Źródło: powiat kędzierzyńsko-kozielski 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Prawda 15.05.2024 21:07
I co malkontenci którzy stale plują na Fundację WOŚP ? Też będziecie korzystać z tego sprzętu chociaż grosza do puszki nie daliście....

Kolumbb 16.05.2024 22:02
Nie pluje na WOŚP tylko na lansiarza Owsiaka. WOŚP nie ma swoich pieniędzy tak jak rząd nie ma swoich. Wszystko dzięki dobrym sercom wpłacających.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ