wtorek, 9 czerwca 2026 07:37
Reklama
Reklama
Reklama

szpital

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu zamyka Oddział Pulmonologiczny. Główny powód brak lekarzy
Oddział pulmonologiczny znika ze szpitala
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu zamyka Oddział Pulmonologiczny. Główny powód brak lekarzy

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu poinformował o zakończeniu działalności Oddziału Pulmonologicznego. Decyzja ma wejść w życie 15 czerwca 2026 roku i - jak podkreśla dyrekcja placówki - była poprzedzona wielomiesięcznymi analizami oraz próbami utrzymania oddziału.

02.06.2026 14:54    12    2
Rozbudowa szpitala na ostatniej prostej. To największa inwestycja w historii powiatu
Rozbudowa szpitala na ostatniej prostej. To największa inwestycja w historii powiatu

To największa inwestycja realizowana w historii Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. I jednocześnie jedna z najważniejszych – bo dotycząca bezpośrednio zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców. Już 30 czerwca zakończy się zasadniczy etap rozbudowy Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu, realizowanej dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy.

26.05.2026 10:24    6    2
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu z certyfikatem „Szpital Przyjazny Seniorom”. Uroczystość podczas Dnia Seniora
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu z certyfikatem „Szpital Przyjazny Seniorom”. Uroczystość podczas Dnia Seniora

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał certyfikat Partnera kampanii „Szpital Przyjazny Seniorom”. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się w środę, 25 marca, podczas Dnia Seniora zorganizowanego dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Domu Kultury „Twierdza”.

25.03.2026 13:24    1
Nowoczesny sprzęt trafił do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Inwestycje w zdrowie mieszkańców dzięki KPO
Pięć aparatów USG i nowoczesne stoły operacyjne trafiły do szpitala
Nowoczesny sprzęt trafił do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Inwestycje w zdrowie mieszkańców dzięki KPO

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu konsekwentnie modernizuje swoją bazę sprzętową. Dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy placówka wzbogaciła się o nowoczesne aparaty USG, stoły operacyjne oraz specjalistyczny sprzęt do zabiegów ginekologicznych. To kolejny etap inwestycji mających podnieść jakość i bezpieczeństwo leczenia pacjentów.

25.02.2026 10:21    1
Oddział Dziennej Chemioterapii w stanie surowym zamkniętym. Inwestycja zrealizowana już w 45 procentach
Trwa rozbudowa szpitala
Oddział Dziennej Chemioterapii w stanie surowym zamkniętym. Inwestycja zrealizowana już w 45 procentach

Prace przy budowie Oddziału Dziennej Chemioterapii wchodzą w kolejny etap. Z początkiem lutego inwestycja osiągnęła stan surowy zamknięty – zamontowano dach oraz wstawiono okna.

11.02.2026 20:32    2
Witamy na świecie! Zuzia pierwszym dzieckiem urodzonym w kozielskim szpitalu w 2026 roku
Wyjątkowa chwila na porodówce
Witamy na świecie! Zuzia pierwszym dzieckiem urodzonym w kozielskim szpitalu w 2026 roku

Nowy rok na porodówce w Kędzierzyn-Koźle rozpoczął się w wyjątkowy sposób. Pierwszym dzieckiem urodzonym w 2026 roku została Zuzia. Dziewczynka przyszła na świat o godzinie 14.34.

02.01.2026 09:09    5
Ekipa pracująca przy rozbudowie szpitala wpadła z prezentami na oddział dziecięcy
Mikołaje z placu budowy
Ekipa pracująca przy rozbudowie szpitala wpadła z prezentami na oddział dziecięcy

Kolejna świąteczna inicjatywa wsparła najmłodszych pacjentów. Firma BAUMAR, realizująca budowę Oddziału Chemioterapii Dziennej, przekazała prezenty, które będą służyć dzieciom leczonym na Oddziale Klinicznym Pediatrii.

23.12.2025 10:41
Nowe udogodnienie dla pacjentek. Pracownia Mammografii w Kędzierzynie-Koźlu zintegrowana z Centralnym Systemem Rejestracji
Nowe udogodnienie dla pacjentek. Pracownia Mammografii w Kędzierzynie-Koźlu zintegrowana z Centralnym Systemem Rejestracji

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu poinformował o wprowadzeniu zmiany, która ma ułatwić pacjentkom dostęp do badań profilaktycznych. Pracownia Mammografii została połączona z Centralnym Systemem Rejestracji, co sprawia, że umawianie wizyt jest szybsze, prostsze i bardziej przejrzyste.

12.12.2025 12:52    1
Nowy pododdział diabetologiczny. Kompleksowa opieka dla pacjentów z cukrzycą w kozielskim szpitalu
Nowy pododdział diabetologiczny. Kompleksowa opieka dla pacjentów z cukrzycą w kozielskim szpitalu

Od 1 listopada w szpitalu rozpoczyna działalność pododdział diabetologiczny, który funkcjonować będzie w strukturze Oddziału Chorób Wewnętrznych. To odpowiedź na rosnące potrzeby zdrowotne pacjentów i coraz większą liczbę zachorowań na cukrzycę oraz choroby cywilizacyjne.

30.10.2025 08:27
Remont szpitala trwa. Pacjenci skierowani inną drogą do laboratorium
Remont szpitala trwa. Pacjenci skierowani inną drogą do laboratorium

Szpital w Koźlu poinformował pacjentów o zmianach w organizacji ruchu na terenie placówki przy ul. Roosevelta 2. Powodem jest trwający remont, który obejmuje część infrastruktury szpitalnej.

03.10.2025 09:04