Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 17:31
Reklama
Reklama
Reklama

Świąteczny cud w hali Azoty! ZAKSA wygrała po niezwykle emocjonującym spotkaniu. FOTOREPORTAŻ

Świąteczny cud w hali Azoty! ZAKSA wygrała po niezwykle emocjonującym spotkaniu. FOTOREPORTAŻ
Gospodarze przegrywali już 1:2 i 14:20 w czwartej partii, ale potrafili wznieść się na wyżyny swoich możliwości i ponownie pokonali ekipę z Warszawy. W rywalizacji do trzech zwycięstw ZAKSA prowadzi 2:0.

Pierwsze spotkanie serii padło łupem naszego zespołu, ale już wczoraj było widać, że rywalizacja z zespołem z Warszawy nie będzie należała do najprostszych. Kędzierzynianie wyglądali na mocno zmęczonych, jednak po pięciosetowej batalii potrafili zwyciężyć. Również w dzisiejszym meczu forma mistrzów Polski była daleka od optymalnej, ale nasz zespół pokazał ogromny charakter i wolę zwycięstwa.

Gospodarze zaczęli w dobrym stylu. Świetnie funkcjonował blok ZAKSY, który w tym sezonie jest jej wielkim atutem i goście nie potrafili rozwinąć skrzydeł. Gracze z Warszawy podkręcili nieco tempo w końcówce, ale stać ich było jedynie na zmniejszenie straty i miejscowi wygrali do 22.

Losy drugiej odsłony rozstrzygnęły się już w pierwszej fazie seta. Przy stanie 5:7 w polu zagrywki pojawił się Jakub Kowalczyk. Doświadczony środkowy posłał aż trzy asy, a do tego na blok nadział się Aleksander Śliwka i goście objęli sześciopunktowe prowadzenie. Gracze z Warszawy ani przez chwilę nie dali mistrzom Polski szansy na skrócenie dystansu i wyrównali stan spotkania (18:25).

Już na starcie kolejnego seta trzykrotnie w ataku nie poradził sobie Bartosz Bednorz i jego miejsce na parkiecie zajął Wojciech Żaliński. Kędzierzynianie w połowie seta zdołali odrobić stratę do rywala i wyrównać (11:11), ale było to tylko chwilowe przebudzenie naszego zespołu. Druga część gry to zdecydowana przewaga gości, w których szeregach skutecznością popisywał się Linus Weber. Gracze ze stolicy zwyciężyli do 17 i objęli prowadzenie w meczu.

Goście popisali się świetnym otwarciem czwartej odsłony. Już na początku na blok Projektu nadziali się Łukasz Kaczmarek i Bartosz Bednorz i przyjezdni wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Kędzierzynianie przegrywali już 14:20 i wydawało się, że jest po meczu, ale w końcówce mistrzowie Polski zdobyli siedem oczek z rzędu i doprowadzili do remisu. O losach seta zadecydowała końcówka, w której zimną krew zachowali gospodarze, przedłużając spotkanie (25:23).

Tie-break rozpoczął się po myśli miejscowych. Kędzierzynianie szybko zdołali złapać na blok Webera, a kilka chwil później niemiecki atakujący Projektu przestrzelił i ZAKSA wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Goście nie złożyli jednak broni i po chwili był remis (9:9), a z każdą kolejną wymianą temperatura w hali Azoty rosła. Ostanie słowo znów należało do naszych siatkarzy, którzy wygrali 3:2 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą już 2:0.

Teraz nasi gracze będą mieli kilka dni na regenerację. Po dwóch wygranych w hali Azoty rywalizacja przenosi się do Warszawy.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa 3:2 (25:22, 18:25, 17:25, 25:23, 15:13). MVP: Aleksander Śliwka.

Fotoreportaż: Michał Natyna


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezczelny 26.04.2023 18:38
Jakby to były pieniądze p. Nowosielskiej to prosze bardzo.... Ale to są nasze społeczne... Juz wystarczy że pisory trwonią naszą kasę na swe rzekomo społeczne obiecanki przedwyborcze. Czemu o tym KK24 niwe informuje na swoich łamach ? …… 15 lutego 2023 r. weszła w życie ustawa z dnia 8 lutego 2023 r. o zmianie ustawy z 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r. poz. 295). Wspomniana wyżej ustawa wprowadziła na okres od 1 marca 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. nowy mechanizm mający na celu ograniczenie wzrostu cen ciepła dla odbiorców uprawnionych, o których mowa w art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 15 września 2022 r. (dalej zwanymi „odbiorcami uprawnionymi”). Przewiduje on, że wzrost cen ciepła nie może być wyższy niż 40 proc. w stosunku do cen obowiązujących na dzień 30 września 2022 r. Co istotne, jeżeli wyliczona według nowych przez Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kędzierzynie-Koźlu cena okaże się niższa, niż płacona przez odbiorców uprawnionych od początku 2023 r, to ich rachunki zostaną skorygowane wstecz. Poza tym 29 marca 2023 r. na mocy wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdzona została zmiana do taryfy dla ciepła w przypadku Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe ceny i stawki wprowadzone zostały od 14 kwietnia 2023 r. Zmiana taryfy nastąpiła ze względu na spadek ceny gazu. Podpisana została umowa kompleksowa dostarczania paliwa gazowego dla klientów biznesowych po cenie opartej na cenie gazu z Towarowej Giełdy Energii. W tej sytuacji ceny od 01.04.2023 r. do 30.04.2023 r. dla osiedli: Śródmieście, Piastów, Pogorzelec i Azoty pozostaną bez zmian, natomiast dla Koźla i Blachowni nastąpi spadek średnich cen o około 40%. Pomimo to MZBK K-Koźle nadal nic z tym nie zrobiło czyli mieszkańcy placą nadal więcej bo sa oszukiwani….

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ