Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 13 grudnia 2024 04:38
Reklama
Reklama
Reklama

Wszywka alkoholowa Warszawa - dla kogo?

Leczenie choroby alkoholowe to długi proces, który dzięki zaangażowaniu specjalistów, ale przede wszystkim samego zainteresowanego, może przynieść wieloletni okres trzeźwości. Największą skutecznością w leczeniu choroby alkoholowej cechuje się terapia leczenia uzależnień. Jej podjęcie możliwe jest w naszym kraju bezpłatnie. Alternatywna metoda jest również terapia Esperalem. Na czym ona polega? Czym się charakteryzuje?



Wszywka alkoholowa Warszawa z https://wszywkaalkoholowawarszawa.pl/ przeznaczona jest dla osób uzależnionych od alkoholu, które podjęły świadomą decyzję o zmianie swojego stylu życia, czyli zaprzestania spożywania alkoholu. Jej przyjęcie wymaga wyrażenia świadomej zgody jednostki. Wszywka alkoholowa przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.

Jaki jest okres działania?


Okres działania wszywki alkoholowej wynosi od ośmiu do dwunastu miesięcy. Różnica w czasie wynika z indywidualnych różnic metabolicznych pacjentów. Po upływie ośmiu miesięcy zabieg można powtórzyć jeżeli jest to konieczne. Należy również pamiętać, że wszywkę alkoholową można w każdej chwili usunąć z organizmu.

Jak wygląda zabieg?


Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Wykonywany jest przez doświadczonego lekarza chirurga w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Lekarz wykonuje na skórze nacięcie, aby podpowięziowo w okolicy łopatek lub pośladków mógł podać od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek. Nacięcie wykonane jest tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. Po zakończonej procedurze medycznej lekarz zakłada szwy. Całość trwa około 30 minut.

Jak to działa?


Wszywka alkoholowa zostaje umieszczona podskórnie, a z tabletek stale uwalniana jest substancja czynna - disulfiram. Substancja ta odpowiada za hamowanie procesów metabolizmu alkoholu. Głównym zadaniem disulfiramu jest blokowanie enzymu odpowiadającego za proces rozkładu aldehydu octowego. Ale zacznijmy od początku.

Jak wygląda rozkład alkoholu w organizmie, który nie posiada wszywki alkoholowej? Dostarczony do organizmu etanol zostaje rozłożony do prostszej postaci w wyniku dehydrogenazy alkoholowej. W jej wyniku powstaje aldehyd octowy, który jest szkodliwy dla organizmu. Jego powstanie uruchamia działanie enzymu, który aktywuje proces dehydrogenazy aldehydowej. W procesie tym szkodliwy aldehyd octowy zostaje przekształcony do prostego i bezpiecznego kwasu octowego.

Podczas posiadania wszywki alkoholowej pierwszy etap rozkładu etanolu wygląda identycznie. Etanol na drodze dehydrogenazy alkoholowej zostaje przekształcony do postaci aldehydu octowego. W tym momencie rozpoczyna się działanie Esperalu, który blokuje enzym odpowiadający za aktywację dehydrogenazy aldehydowej. Uniemożliwia to zajście tego procesu. Powoduje to nagromadzenie się w organizmie aldehydu octowego co wywołuje wystąpienie silnych i negatywnych skutków zdrowotnych.

Wszywka alkoholowa działa na zasadzie terapii awersyjnej. Dzięki wywoływaniu silnych dolegliwości, Esperal wywołuje u osób uzależnionych wstręt i awersję do alkoholu.  Osoby pijące alkohol problemowo boją się doświadczania tak nieprzyjemnych objawów dlatego nie sięgają po alkohol.

Czy to jest skuteczne?


Terapia Esperalem charakteryzuje się wysoką skutecznością. Należy podkreślić jednak, że nie jest to samodzielna metoda leczenia choroby alkoholowej. Wszywka alkoholowa powstrzymuje przed sięganiem po alkohol jednak nie wpływa ona na zmianę postrzegania, ani myślenia jednostki. Oznacza to, że osoba uzależniona nadal odczuwać będzie silną potrzebę i chęć spożycia alkoholu. Natomiast nie dostanie żadnych narzędzi jak radzić sobie z tą sytuacja i jak temu zaradzić.

Jedynie terapia leczenia uzależnień jest w stanie zmienić myślenie oraz postrzeganie jednostki. To tam osoba uzależniona poznaje siebie od podszewki, swoje emocje, schematy działań i problemy. Dzięki ciężkiej pracy jest w stanie zmienić swoje życie. Podczas terapii leczenia uzależnień, osoba uzależniona została wyposażona również w różne narzędzia do walki z choroba alkoholową w codziennym życiu.

Przeciwnicy stosowania wszywki alkoholowej podkreślają, że jest ona swoistym batem, który uderzy za każdym razem, gdy jednostka łamie ustalone reguły. W momencie zaprzestania działania Esperalu bat znika, a w związku z tym pojawić mogą się nawrót choroby i wzmożone spożywanie alkoholu.

Skutki uboczne czy działanie terapeutyczne?


Wszywka alkoholowa nie działa terapeutycznie. Wywołane dolegliwości mają odstraszać osoby uzależnione od alkoholu oraz wywoływać wstręt i awersję do alkoholu. Wszywka alkoholowa nie wpływa jednak na nastawienie jednostki do substancji alkoholu. Bardzo często zdarzają się równiez sytuację, w których osoba uzależniona sięga po alkohol, odczuwa wtedy negatywne dolegliwości jednak obarcza nimi wszywkę alkoholową a nie sam alkohol.

Przeciwnicy wszywek alkoholowych twierdzą, że nieprzyjemne dolegliwości, które występują po spożyciu alkoholu są szkodliwe dla zdrowia pacjenta. Rzeczywiście po spożyciu alkoholu, osoba uzależniona może odczuwać długotrwałe skutki zdrowotne, jednak decydując się na zabieg podskórnego podania Esperalu niezbędna jest świadoma zgoda na zabieg.

Czyli co mi się stanie po spożyciu alkoholu?


Należy pamiętać, że decydując się na zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej akceptujemy całkowity zakaz spożywania alkoholu. W przypadku jego złamania jednostka doświadczyć może silnych i nieprzyjemnych dolegliwości zdrowotnych. Objawami, które występują po spożyciu alkoholu są: bóle głowy, zawroty głowy, kołatanie serca, skoki ciśnienia, przyśpieszona akcja serca, potliwość, męczliwość, uczucie niepokoju, uczucie lęku, wymioty, nudności, biegunka i inne. W przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu należy liczyć się z wystąpieniem poważnych dolegliwości zdrowotnych. Mogą być to zapaść, marskość wątroby czy nawet śmierć. Śmierć pacjenta z powodu przedawkowania alkoholu zdarza się jednak relatywnie rzadko.

Warto również podkreślić, że  osoby, które dodatkowo cierpią na cukrzycę, epilepsję, choroby układu oddechowego czy choroby serca mają bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Jego złamanie może skutkować wystąpieniem silnych dolegliwości zdrowotnych i nagłym pogorszeniem ich stanu zdrowia oraz rozwojem choroby.

Czy to jest refundowane?


Esperal nie jest w Polsce lekiem refundowanym. Pacjent, który decyduje się na jego przyjęcie musi zapłacić za lek oraz zabieg z prywatnych pieniędzy. Koszt zabiegu oscyluje w granicach kilkuset złotych. Ceny wahają się w zależności od miasta, wybranej kliniki, pakietu zabiegu oraz lekarza, który podejmie się wykonanie tej prostej i bezpiecznej procedury medycznej. Należy jednak pamiętać, że w naszym kraju istnieje bezpłatne leczenie choroby alkoholowej. Aby z niego skorzystać należy zgłosić się do poradni leczenia uzależnień lub ośrodka leczenia uzależnień. W przypadku wyboru tych drugich placówek niezbędne będzie skierowanie na leczenie, wystawione może być przez lekarza rodzinnego, lekarza internistę lub lekarza psychiatrę.



– Artykuł sponsorowany

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Brawo ZAKSA 24.02.2023 13:26
Jak nie ZAKSA? Jak ZAKSA. Z tyłu trzymają przecież napis na prześcieradle!

Realista 24.02.2023 08:16
A to ci potęgi!!!!Poznań, Kraków i Bydgoszcz.

akademik 23.02.2023 22:39
To nie jest ZAKSA, to jest inna firma!

Set i mecz 23.02.2023 15:06
Ciekawe ilu młodych utalentowanych zawodników pozostanie w Zaksie? Każdy młody ,zawodnik jest lepszy od Holendra,środkowego Zaksy który ma problem przy zagrywce trafienia w pole gry,szkoda € jakie na niego wydaje Zaksa.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ