Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 18:50
Reklama
Reklama
Reklama

To były wyjątkowo bezpieczne święta na naszych drogach. Policjanci podsumowali długi weekend

To były wyjątkowo bezpieczne święta na naszych drogach. Policjanci podsumowali długi weekend
Za nami świąteczny weekend. Od czwartku do poniedziałku na drogach naszego powiatu doszło do 12 niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali trzeźwość ponad 70 kierujących. Zatrzymali także 5 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Świąteczny weekend upłynął bez poważnych zdarzeń na drogach naszego powiatu. Od czwartku do poniedziałku policjanci odnotowali 12 niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych. W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzili także ponad 70 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Żaden z przebadanych nie kierował pojazdem pod wpływem alkoholu.

Policjanci zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu oraz brak badań technicznych, a także 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W niedzielę (25 grudnia) policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zauważyli na ul. Planetorza w Cisku osobowe audi. Kierowca tego pojazdu na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 102 km/h. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali 65-latkowi prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

- Nadmierna prędkość, a także niedostosowanie jej do warunków drogowych, które w ostatnim czasie zmieniają się jak w kalejdoskopie, to wciąż główne przyczyny wypadków. Jako kierowcy stosujmy się więc do ograniczeń i znaków drogowych. Zwracajmy również uwagę na pieszych i rowerzystów, w szczególności po zmroku i w miejscach słabo oświetlonych. Natomiast jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego używajmy elementów odblaskowych, przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania - apelują policjanci.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pomocnik Mikołaja 18.01.2023 13:50
Moje dziecko chodzi do tego przedszkola i nie podoba mi się ten pomysł , ocieplenie jak najbardziej ,ale takie prace powinny być planowane w okresie wakacyjnym kiedy placówka jest zamknięta a nie w środku sezonu , dzieciaki przeniesione do szkoły nr.19 . Organizacyjnie lipa straszna .

Brygida z Lab 13.01.2023 17:39
Rozumiecie coś z tego??? Nowosielska i rada miasta płacze że inflacja,nędza,bieda,prąd drogi i cięcie kosztów. A ciągle trwają i nabierają tempa: remonty dróg,żłobków,przedszkoli,szkół,podwyżki budżetówki,modernizacje w mieście,parki,alejki,koziołki,murale. O co kurde chodzi? To mamy kryzys czy nie??

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ