wtorek, 9 czerwca 2026 07:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kryminałki i wypadki

Złodziejski duet zatrzymany. Wynosili wartościowy sprzęt ze szkółki leśnej
Złodziejski duet zatrzymany. Wynosili wartościowy sprzęt ze szkółki leśnej
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 31-letniego mężczyznę oraz jego 46-letnią partnerkę podejrzanych o kradzież. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że para przez kilka dni sukcesywnie wynosiła z jednego z pomieszczeń gospodarczych szkółki leśnej różnego rodzaju wartościowe przedmioty. Łączna wartość strat została oszacowana na 16 tysięcy złotych. Oboje usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 03.04.2026 12:20    1
Poszukiwany 39-latek zatrzymany. Ma na koncie liczne kradzieże i szereg wykroczeń
Poszukiwany 39-latek zatrzymany. Ma na koncie liczne kradzieże i szereg wykroczeń
39-letni mieszkaniec powiatu podejrzewany o liczne kradzieże sklepowe, do których doszło na terenie miasta był poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Usłyszał pięć zarzutów dotyczących kradzieży, a dodatkowo odpowie również za popełnione wykroczenia, w tym m.in. zakłócanie porządku publicznego, używanie słów nieprzyzwoitych, zaśmiecanie oraz spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 01.04.2026 14:53
Tragiczny finał poszukiwań na jeziorze Kuźniczka. W wodzie ujawniono zwłoki
Tragiczny finał poszukiwań na jeziorze Kuźniczka. W wodzie ujawniono zwłoki
Trzeciego dnia działań służb w lesie nieopodal osiedla Kuźniczka doszło do przełomu. W trakcie prowadzonych poszukiwań w zbiorniku wodnym ujawniono zwłoki. 31.03.2026 13:02    4
Pijani za kierownicą, na rowerze i hulajnodze. Policja zatrzymała czterech nietrzeźwych kierujących
Pijani za kierownicą, na rowerze i hulajnodze. Policja zatrzymała czterech nietrzeźwych kierujących
Aż czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali kędzierzyńsko-kozielscy policjanci w miniony weekend. Wśród nietrzeźwych kierowców niechlubnym rekordzistą okazał się rowerzysta, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 37-letni mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i odpowiedzialność. 30.03.2026 12:47    1
Kobieta była przekonana, ze zarobi na akcjach Orlenu. Reklama była oszustwem. Straciła 3 tysiące
Policja ostrzega
Kobieta była przekonana, ze zarobi na akcjach Orlenu. Reklama była oszustwem. Straciła 3 tysiące
Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla padła ofiarą internetowego oszustwa inwestycyjnego. Kobieta uwierzyła w reklamę dotyczącą rzekomego inwestowania w akcje spółki ORLEN i straciła blisko 3 tysiące złotych. 24.03.2026 13:17    1
Pijany Kolumbijczyk zatrzymany o 3 nad ranem. Tłumaczył, że czuł się na siłach do jazdy autem
Pijany Kolumbijczyk zatrzymany o 3 nad ranem. Tłumaczył, że czuł się na siłach do jazdy autem
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem obywatela Kolumbii. Ich uwagę przykuł styl jazdy mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Kierujący tłumaczył, że wypił tylko 1,5 piwa wieczorem przed wyjazdem. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i odpowiedzialność. 23.03.2026 10:15
Wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu w Śródmieściu przyczyną nocnej kolizji. Na miejscu służby ratunkowe
Wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu w Śródmieściu przyczyną nocnej kolizji. Na miejscu służby ratunkowe
W piątek, około godziny 23.30, na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z aleją Jana Pawła II doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W kolizji uczestniczyły toyota na raciborskich tablicach rejestracyjnych oraz audi na kędzierzyńsko-kozielskich numerach. 21.03.2026 00:37
Plądrował drogerie i sklepy w Kędzierzynie-Koźlu. Recydywista wpadł w ręce policji
Plądrował drogerie i sklepy w Kędzierzynie-Koźlu. Recydywista wpadł w ręce policji
Policjanci z Kędzierzyn-Koźle zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o dokonanie szeregu przestępstw. Mężczyzna dopuścił się kradzieży zuchwałej puszki z napiwkami w jednej z restauracji oraz groził jej właścicielowi. Następnie dopuścił się rozboju na przypadkowym przechodniu, a także doprowadzić do uszkodzenia mienia rozbijając pięścią szyby w pojeździe. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące. 17.03.2026 11:48
Ukradł alkohol w sklepie. Okazało się, że jest poszukiwany listem gończym
Ukradł alkohol w sklepie. Okazało się, że jest poszukiwany listem gończym
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla interweniowali w związku z kradzieżą, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, 34-letni mieszkaniec Zabrza ukradł alkohol oraz torbę o łącznej wartości ponad 800 złotych. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną listem gończym do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego gdzie spędzi zasądzoną karę. 16.03.2026 11:26
Kolejne ustalenia po policyjnej akcji w Większycach. Uciekający kierowca miał przy sobie narkotyki
Kolejne ustalenia po policyjnej akcji w Większycach. Uciekający kierowca miał przy sobie narkotyki
Policjanci przekazali nowe informacje dotyczące czwartkowej interwencji w Większycach, podczas której kierowca osobowego Renault próbował uciekać przed kontrolą drogową. 13.03.2026 09:35
Komentarze
Autor komentarza: sierota po PiS Treść komentarza: Dzieki PiS mamy czyste powietrze, to i chorych płuc brak. Data dodania komentarza: 8.06.2026, 19:03 Źródło komentarza: Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji powiatu. Powodem zamknięcie oddziału pulmonologii w szpitalu Autor komentarza: tws Treść komentarza: Śmieszni przebierańcy Data dodania komentarza: 8.06.2026, 14:54 Źródło komentarza: Rowerzyści wyruszyli na wyprawę leśną trasą rowerową. Będą kolejne wycieczki Autor komentarza: Pan Kris Treść komentarza: Ci malkontenci którzy się tu udzielają to tylko narzekają i pewnie nawet roweru nie mają. Jeśli maja to pewnie jeżdżą tylko po bułki. Nasz miasto jest coraz lepiej skomunikowane rowerowo i przez to jest coraz bezpieczniej przemieszczać się rowerem. Użytkownicy jednośladów powinni tylko bardziej zwracać uwagę na zasady korzystania ze ścieżek rowerowych .Nie zawszę rowerzysta ma pierwszeństwo wjeżdżając na drogę. Data dodania komentarza: 8.06.2026, 14:52 Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle po raz piąty w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Startuje czerwcowa rywalizacja Autor komentarza: Marzena Treść komentarza: O zamknięciu oddziału dermatologicznego nawet nikt nigdzie nie poinformował Data dodania komentarza: 8.06.2026, 14:47 Źródło komentarza: Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji powiatu. Powodem zamknięcie oddziału pulmonologii w szpitalu Autor komentarza: Polak Treść komentarza: Źle się dzieje w państwie Tuska. Data dodania komentarza: 8.06.2026, 14:32 Źródło komentarza: Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji powiatu. Powodem zamknięcie oddziału pulmonologii w szpitalu Autor komentarza: Grażyna Treść komentarza: Dlaczego nie można zawiesić czasowo działalność odziału jak to bywało nie raz z oddziałem neurologii?Przenieść pulmonologie do kozielskiego szpitala? Data dodania komentarza: 8.06.2026, 14:28 Źródło komentarza: Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji powiatu. Powodem zamknięcie oddziału pulmonologii w szpitalu