poniedziałek, 22 czerwca 2026 03:55
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kędzierzyn-Koźle

Nad Kędzierzynem-Koźlem zawisła czapa mgły i smogu. Alarmujące stężenia pyłów PM10 i PM2,5
Nad Kędzierzynem-Koźlem zawisła czapa mgły i smogu. Alarmujące stężenia pyłów PM10 i PM2,5
Kędzierzyn-Koźle, jak i cały region, zmaga się z poważnym problemem smogowym. Miasto znalazło się pod gęstą mgłą i smogiem, co potwierdzają dane pomiarowe z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (stacja przy ul. Bolesława Śmiałego 5). 28.12.2024 13:19    20
W Lenartowicach powstanie strefa rekreacyjna. Jest już koncepcja, którą teraz ocenią mieszkańcy
W Lenartowicach powstanie strefa rekreacyjna. Jest już koncepcja, którą teraz ocenią mieszkańcy
Mieszkańcy Lenartowic marzą o kolejnej strefie rekreacyjnej na swoim osiedlu. Taki postulat przegłosowali w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nowy plac zabaw miałby powstać przy ulicy Nowowiejskiej. Koncepcja zadania jest gotowa. Pora omówić ją z pomysłodawcami. 28.12.2024 11:57
Kędzierzyn-Koźle spowity smogiem. Stacja pomiarowa alarmuje o złym stanie powietrza
Kędzierzyn-Koźle spowity smogiem. Stacja pomiarowa alarmuje o złym stanie powietrza
W związku z prognozowaną złą jakością powietrza w kilku regionach Polski, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wydało ostrzeżenie. Alerty dotyczą wysokiego stężenia pyłu zawieszonego PM10, zwanego potocznie smogiem oraz tlenku węgla, który w ostatnich dniach wzrósł kilkukrotnie. Również w Kędzierzynie-Koźlu obserwowana jest zła jakość powietrza. 27.12.2024 16:47    10    2
Druga restauracja sieci McDonald's w Kędzierzynie-Koźlu gotowa! Znamy termin otwarcia
Druga restauracja sieci McDonald's w Kędzierzynie-Koźlu gotowa! Znamy termin otwarcia
Niespełna cztery miesiące zajęła budowa drugiej w mieście restauracji popularnej sieciówki. McDonald's przy rondzie między Koźlem a Reńską Wsią jest gotowy, już w poniedziałek restauracja zostanie otwarta. 27.12.2024 14:47    35    2
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Młody mężczyzna wydmuchał blisko 2,5 promila
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Młody mężczyzna wydmuchał blisko 2,5 promila
W środę, 25 grudnia, o godzinie 21:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, którego zatrzymał 45-letni mieszkaniec powiatu. Według informacji przekazanych przez zgłaszającego, podejrzany o jazdę pod wpływem alkoholu kierowca poruszał się samochodem marki Volvo. 27.12.2024 13:55    7    5
Starych ubrań nie wrzucimy już do czarnego pojemnika. Od 1 stycznia nowe zasady segregacji odzieży i tekstyliów
Starych ubrań nie wrzucimy już do czarnego pojemnika. Od 1 stycznia nowe zasady segregacji odzieży i tekstyliów
Od 1 stycznia 2025 r., na skutek wejścia w życie unijnej dyrektywy, w całej Polsce, w tym także w gminach zrzeszonych w Związku Międzygminnym „Czysty Region” obowiązywać będą nowe wytyczne odnośnie selektywnego zbierania odzieży i tekstyliów. 27.12.2024 12:17    6    1
Blisko 2 promile wydmuchał sprawca śmiertelnego wypadku w Koźlu. Młody mężczyzna jest już w policyjnym areszcie
Blisko 2 promile wydmuchał sprawca śmiertelnego wypadku w Koźlu. Młody mężczyzna jest już w policyjnym areszcie
Wciąż dochodzą nowe informacje na temat tragicznego wypadku, do którego doszło w nocy z 25 na 26 grudnia na ulicy Łukasiewicza w Koźlu. Zginął 23-letni pasażer, a kierowca bmw, 24-latek, miał w wydychanym powietrzu aż 1,8 promila alkoholu. 27.12.2024 11:26    9    1
Rada Osiedla Śródmieście i Święty Mikołaj w PSP nr 9! Współpraca, która przyniosła radość najmłodszym
Rada Osiedla Śródmieście i Święty Mikołaj w PSP nr 9! Współpraca, która przyniosła radość najmłodszym
W czwartek 19 grudnia uczniowie młodszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 mieli okazję spotkać wyjątkowych gości. W ramach współpracy szkołę odwiedzili przedstawiciele Rady Osiedla Śródmieście, a wraz z nimi – Święty Mikołaj i jego pomocnicy, elfiki. 27.12.2024 10:16
Ruszyła budowa kładki dla rowerzystów nad Kanałem Gliwickim. Będzie częścią nowej trasy
Ruszyła budowa kładki dla rowerzystów nad Kanałem Gliwickim. Będzie częścią nowej trasy
Kolejna rowerowa inwestycja w Kędzierzynie-Koźlu idzie zgodnie z planem. W drugiej połowie przyszłego roku trasa łącząca Sławięcice z Blachownią powinna być gotowa. Największym wyzwaniem jest budowa nowej kładki nad Kanałem Gliwickim. Roboty w tym zakresie już się rozpoczęły. 27.12.2024 09:17    3
Zamiast wyrzucać, podziel się! Twoje jedzenie może trafić do Społecznej Lodówki
Zamiast wyrzucać, podziel się! Twoje jedzenie może trafić do Społecznej Lodówki
Święta Bożego Narodzenia dobiegają ku końcowi, a w wielu domach wciąż pełne lodówki przypominają o nadmiarze przygotowanych potraw i zakupionych produktów. Zamiast wyrzucać jedzenie, mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają teraz możliwość podzielenia się nim z osobami potrzebującymi dzięki „Społecznej Lodówce”. 26.12.2024 20:44    2    1
Komentarze
Autor komentarza: Krzysztof Treść komentarza: A jak będzie już więcej kamer to będziesz narzekać, że państwo policyjne i permanentna inwigilacja? A kto niby miałby się gapić w ten monitoring 24/24? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 06:30 Źródło komentarza: Policja szuka sprawców kradzieży tablic rejestracyjnych. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem Autor komentarza: Krzysztof Treść komentarza: Czyli wg ciebie jeden szeryf na jednego mieszkańca? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 06:24 Źródło komentarza: Poranny dramat w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna ranny po wypadku na hulajnodze elektrycznej Autor komentarza: Krzysztof Treść komentarza: A co policja ma z tym wspólnego? Czy to przez policję są wypadki? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 06:22 Źródło komentarza: Poranny dramat w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna ranny po wypadku na hulajnodze elektrycznej Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Może spece od budowy przejazdów dla rowerów powinni dalej od skrzyżowania zrobić przejazd. Kierowca samochodu nie jest w stanie dojechać do skrzyżowania żeby zobaczyć nadjeżdżający samochód Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:31 Źródło komentarza: Zderzenie rowerzystki z samochodem na ul. Kozielskiej. Seniorka trafiła do szpitala Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Tylko wtedy ma pierwszeństwo jeżeli już kołem znajduje się na przejedzie dla rowerów Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:28 Źródło komentarza: Zderzenie rowerzystki z samochodem na ul. Kozielskiej. Seniorka trafiła do szpitala Autor komentarza: Bez podpisu Treść komentarza: Zróbcie coś jeszcze z tymi debilami co jeżdżą na motorach al. Jana pawła po 22.00 . Wyścigi sobie urządzają nie dając przy tym spać mieszkańcom Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:43 Źródło komentarza: 32-latek pędził 145 km/h przez DK40. Mandat, punkty i trzy miesiące bez prawa jazdy