środa, 24 czerwca 2026 20:26
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HOT

Parabadminton na mistrzowskim poziomie. Hala „Śródmieście” gościła Turniej Nadziei Paralimpijskiej
Lotki poszły w ruch
Parabadminton na mistrzowskim poziomie. Hala „Śródmieście” gościła Turniej Nadziei Paralimpijskiej
Hala „Śródmieście” w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny stała się miejscem sportowej rywalizacji bez barier. Wszystko za sprawą Turnieju Nadziei Paralimpijskiej „L.A. Cup”, który zgromadził czołowych zawodników parabadmintona z Polski i zagranicy. 17.05.2026 20:35
Policjanci prowadzą działania „Bezpieczny Motocyklista”. Kontrole na drogach powiatu
Policjanci prowadzą działania „Bezpieczny Motocyklista”. Kontrole na drogach powiatu
Niedziela dla wielu miłośników jednośladów to czas relaksu i motocyklowych przejażdżek. Wraz z rozpoczęciem sezonu, kędzierzyńsko-kozielscy policjanci prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny Motocyklista”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. 17.05.2026 12:49    2    1
Lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla podbili Opole. Zawodnicy MMKS-u wywalczyli aż 11 medali
Lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla podbili Opole. Zawodnicy MMKS-u wywalczyli aż 11 medali
Młodzi lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla zdominowali Mistrzostwa Województwa Młodzików w Opolu. Podopieczni trenera Andrzeja Saczko zaprezentowali fantastyczną formę i wywalczyli łącznie aż 11 medali. Sukcesów swoim utalentowanym następcom osobiście pogratulowała Alicja Sielska, aktualna Mistrzyni Europy do lat 23 w biegu na 100 metrów przez płotki, która swoją wielką karierę zaczynała na tych samych stadionach. 17.05.2026 10:29    1    4
Noc Muzeów w schronie na Blachowni. Historia znów przemówiła w betonowych murach
Noc Muzeów w schronie na Blachowni. Historia znów przemówiła w betonowych murach
Gdy zapadł zmrok, jeden z najbardziej surowych i klimatycznych obiektów w Kędzierzynie-Koźlu ponownie otworzył się dla zwiedzających. W ramach tegorocznej Nocy Muzeów mieszkańcy mogli odwiedzić Muzeum Śląskiej Bitwy o Paliwo Blechhammer 1944 na osiedlu Blachownia. 16.05.2026 20:00    2    5
Zderzenie dwóch osobówek na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Jedna osoba została ranna
Zderzenie dwóch osobówek na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Jedna osoba została ranna
W sobotę, 16 maja po godzinie 6:00 rano, na skrzyżowaniu ul. Jaskółek z drogą krajową nr 40 w Kędzierzynie-Koźlu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. 16.05.2026 10:57
Zamkowe Wzgórze cofnęło się w czasie. Noc Muzeów w średniowiecznym klimacie
Noc Muzeów na Zamkowym Wzgórzu
Zamkowe Wzgórze cofnęło się w czasie. Noc Muzeów w średniowiecznym klimacie
Zamkowe Wzgórze w Kędzierzynie-Koźlu na jeden wieczór przeniosło uczestników Nocy Muzeów do czasów rycerzy, pojedynków na miecze i dawnych tańców. Odwiedzający Muzeum Ziemi Kozielskiej mogli nie tylko obejrzeć pokazy i inscenizacje, ale także sami spróbować swoich sił w średniowiecznych konkurencjach. 16.05.2026 09:56    1    2
Miłość, wstyd i konsekwencje. „O lilijach (s)mętna historyja” już w niedzielę na scenie "Lecha"
Miłość, wstyd i konsekwencje. „O lilijach (s)mętna historyja” już w niedzielę na scenie "Lecha"
Miłość, która od początku skazana jest na niepowodzenie. Decyzje podejmowane po cichu. Wstyd, którego nie da się zakopać na zawsze. Taka właśnie jest „O lilijach (s)mętna historyja” to najnowsza propozycja Teatru Ludzi Pracujących w Kędzierzynie-Koźlu. 15.05.2026 20:37
Sportowe emocje w „Śródmieściu”. VIII edycja biegu „Zostań Maratończykiem” za nami
Sportowe emocje w „Śródmieściu”. VIII edycja biegu „Zostań Maratończykiem” za nami
W piątkowe popołudnie przy hali sportowej „Śródmieście” w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się VIII edycja wydarzenia „Mały, Większy i Największy – Zostań Maratończykiem”. Impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz sportowych inicjatyw dla dzieci i młodzieży, zgromadziła w tym roku około 150 uczestników. 15.05.2026 19:04
Przedstawiciele stowarzyszeń spotkali się w Dugnadzie. Przygotowano tu dla nich przestrzeń
Dugnad dla trzeciego sektora
Przedstawiciele stowarzyszeń spotkali się w Dugnadzie. Przygotowano tu dla nich przestrzeń
Nowa przestrzeń dla organizacji pozarządowych zaczyna funkcjonować nie tylko na papierze. W Centrum Współpracy „Dugnad” zebrali się przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i fundacji, by zobaczyć miejsce przygotowane z myślą o ich działalności oraz porozmawiać o tym, jak najlepiej wykorzystać jego potencjał. 15.05.2026 15:25    3    1
Drogówka prowadzi wzmożone kontrole. Ten weekend upłynie pod znakiem bezpieczeństwa motocyklistów
Drogówka prowadzi wzmożone kontrole. Ten weekend upłynie pod znakiem bezpieczeństwa motocyklistów
W trosce o bezpieczeństwo miłośników "dwóch kółek", opolscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania "Bezpieczny motocyklista". Świadome uczestnictwo motocyklistów w ruchu drogowym oznacza zrozumienie zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda tego rodzaju pojazdami. Podczas działań, policjanci będą rozmawiali z motocyklistami o przepisach i innych istotnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa. 15.05.2026 11:56    4
Komentarze
Autor komentarza: Mila Treść komentarza: Brawo Inga. Gratulacje. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 19:16 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: tw Treść komentarza: kiełbasa wyborcza? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 17:28 Źródło komentarza: Darmowe kiełbasy i grochówka, pokazy montażu oraz prezentacje produktów. Castorama zaprasza na grillowy piknik z fachowcami Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Od Batyra niczego bym nie przyjał. Nie podałabym mu ręki by mnie z zegarka czy obraczki nie okradł... Aż tak go nie szanuję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:46 Źródło komentarza: Ogromny sukces rolników z Kędzierzyna-Koźla. Nasze gospodarstwo na podium krajowej AgroLigi 2025 Autor komentarza: Leopard Treść komentarza: Kierowca znakomity, nie wiem co zawiniło, nie raz miałem okazję sam się przekonać o jego umiejętnościach za kierownicą. Tym razem niestety coś zawiniło :( Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:39 Źródło komentarza: Dachowanie audi na trasie Bierawa - Cisek. Jedna osoba trafiła do szpitala Autor komentarza: 55+ Treść komentarza: To basen nie jest otwarty od 1 czerwca ? Pamiętam, że lat temu 50-40-30, baseny w Kłodnicy/Blachowni/Azoty, bywały otwarte już w końcówce maja, oczywiście, jeśli były już upały. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:30 Źródło komentarza: MOSiR przyspiesza otwarcie basenu zewnętrznego. Wodne oKKo będzie dostępne od piątku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super !!! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:46 Źródło komentarza: Nowa atrakcja nad Kanałem Gliwickim. Neonowe rowery rozbłysły po zmroku