sobota, 27 czerwca 2026 05:22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HOT

Pożar piwnicy przy ul. Broniewskiego. Jeden z mieszkańców podtruł się dymem
Pożar piwnicy przy ul. Broniewskiego. Jeden z mieszkańców podtruł się dymem
W czwartek, około godziny 15.30, operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie o pożarze piwnicy w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Broniewskiego. Na miejsce niezwłocznie skierowano kilka zastępów straży pożarnej oraz patrol policji. 25.09.2025 15:45    1
Interwencja na Plebiscytowej. Zapaliła się obudowa silnika samochodu osobowego
Interwencja na Plebiscytowej. Zapaliła się obudowa silnika samochodu osobowego
W czwartek, około godziny 13.00, służby mundurowe otrzymały zgłoszenie o pożarze samochodu na ulicy Plebiscytowej w Śródmieściu. 25.09.2025 13:38    2
Potrącenie rowerzystki na rondzie ks. Jana Opieli OMI. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala
Potrącenie rowerzystki na rondzie ks. Jana Opieli OMI. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala
W czwartek, 25 września, około godziny 7:00 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w rejonie ronda księdza Jana Opieli OMI. 25.09.2025 10:23    4    1
Policjanci widoczni na dworcach i liniach kolejowych. Trwa akcja wymierzona w poprawę bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo na kolei
Policjanci widoczni na dworcach i liniach kolejowych. Trwa akcja wymierzona w poprawę bezpieczeństwa
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu prowadzą działania prewencyjne w ramach międzynarodowej akcji "RAW – Rail Action Week". Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na kolei, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom oraz podniesienie świadomości podróżnych w zakresie obowiązujących przepisów. 25.09.2025 09:51    8    1
Marcel Płocica wraz z reprezentacją Polski U-17 powalczy o awans do EURO 2026
Marcel Płocica wraz z reprezentacją Polski U-17 powalczy o awans do EURO 2026
Pierwsze bramki zdobywał dla Chemika Kędzierzyn-Koźle, dziś reprezentuje barwy Górnika Zabrze, a kolejnym celem jest trafienie do siatki dla reprezentacji Polski U-17 w eliminacjach do EURO 2026. Marcel Płocica z Kędzierzyna-Koźla konsekwentnie rozwija swój piłkarski talent, czego potwierdzeniem jest powołanie do kadry narodowej. 25.09.2025 09:38
Mieszkaniec uważa, że latarnie gasną zbyt szybko i nad ranem panują ciemności. Co na to urząd miasta?
Mieszkaniec uważa, że latarnie gasną zbyt szybko i nad ranem panują ciemności. Co na to urząd miasta?
Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który zwrócił uwagę na problem związany z oświetleniem ulicznym. Jak relacjonuje, około godz. 6:00 latarnie w mieście zostały wyłączone, mimo że wschód słońca zapowiedziany był dopiero na 6:35. W efekcie kierowcy oraz piesi musieli poruszać się w półmroku. 24.09.2025 21:54    6    1
Ciepło popłynęło do mieszkań. W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczął się sezon grzewczy
Ciepło popłynęło do mieszkań. W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczął się sezon grzewczy
Chłodniejsze poranki i wieczory w ostatnich dniach dały się mocno odczuć. W związku z tym w Kędzierzynie-Koźlu ruszył sezon grzewczy. Od wtorku, 23 września, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej rozpoczął dostawy ciepła do pierwszych odbiorców. 24.09.2025 17:28    6    6
Uwaga na oszustów! „Wnuczek” i „policjant” znów zaatakowali w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim
Uwaga na oszustów! „Wnuczek” i „policjant” znów zaatakowali w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim
Wczoraj na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego policjanci odebrali kilka zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców. Oszuści, podszywając się pod bliskich członków rodziny lub funkcjonariuszy, dzwonili do seniorów, próbując nakłonić ich do przekazania gotówki. 24.09.2025 16:05
Skażenie wody w gminie Reńska Wieś. Bakterie coli wykryte w wodociągu Większyce
Skażenie wody w gminie Reńska Wieś. Bakterie coli wykryte w wodociągu Większyce
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz gmina Reńska Wieś poinformowali, że w wodociągu Większyce wykryto bakterie z grupy coli. Problem dotyczy mieszkańców gminy Reńska Wieś, w tym następujących miejscowości sołectw: Większyce, Pokrzywnica, Radziejów, Komorno, Poborszów, Kamionka, Mechnica, Pociękarb, Bytków oraz Łężce. 24.09.2025 14:03
Przewodniczący rad osiedli podsumowali mijającą kadencję. Niebawem nowe wybory
Przewodniczący rad osiedli podsumowali mijającą kadencję. Niebawem nowe wybory
To była ostatnia narada w tym składzie. Za nami spotkanie władz Kędzierzyna-Koźla z przedstawicielami Rad Osiedli kończącej się kadencji. Była to okazja do dyskusji, podsumowania minionych czterech lat działalności oraz rozmów o przygotowaniach do nadchodzących wyborów. 24.09.2025 11:59    2    3
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet