Rogowski to dziennikarz i fotograf, dziś zajmujący się głównie tematyką historyczną. Działa także środowisku byłych żołnierzy zawodowych, a kilka miesięcy temu po wielu latach starań udało mu się doprowadzić do umieszczenia tablicy upamiętniającej członków organizacji wolnościowych na dawnym budynku urzędu bezpieczeństwa w Koźlu, gdzie po wojnie byli więzieni i męczeni. Wśród nich był również ojciec Rogowskiego.
Z okazji obchodzonego niedawno Święta Wojska Polskiego, które przypada w rocznicę Bitwy Warszawskiej, tradycyjnie przyznane zostały awanse i odznaczenia dla osób z zasługami dla obronności kraju. Na wniosek Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kędzierzynie-Koźlu minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak uhonorował również Bogusława Rogowskiego, który otrzymał srebrny medal „Za zasługi dla obronności kraju”. Dziennikarza udekorował zastępca komendanta WKU mjr Paweł Horwat.

Sylwetka: Bogusław Rogowski urodził się 30.11.1941 r. w Bodzanowie w powiecie Trembowla na dzisiejszej Ukrainie. W Koźlu mieszka od 1945 r. Uczęszczał do kozielskiego liceum. Po zwolnieniu z wojska rozpoczął pracę w zakładowym Domu Kultury "Chemik" jako instruktor fotografii i filmu. W czasie 27 lat pracy na tym stanowisku udało mu się zarazić fotografią kilkudziesięciu młodych kędzierzynian. Wraz z nimi brał udział w wystawach fotograficznych w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody. W lutym 1965 r. podjął współpracę z gazetą zakładową - "Trybuną Azotów". Jego przygoda z tym periodykiem trwała 36 lat.
Napisz komentarz
Komentarze