Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 19:08
Reklama
Reklama
Reklama

Awanse, odznaczenia i wyróżnienia dla policjantów z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA

Był czas na radość, podziękowania oraz awanse i odznaczenia. W Kędzierzynie-Koźlu odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystościach brał udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jan Lach, przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, służb mundurowych oraz duchowieństwa. W trakcie uroczystości policjanci otrzymali odznaczenia państwowe, wyróżnienia, a także mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Na co dzien pełnią ciężką służbę dbając o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich, nierzako na szali kładąc własne zdrowie lub życie. W ciągu roku jest jeden taki dzień, kiedy można podziękować im za trud włożony w swoje obowiązki. 31 lipca 2015 roku w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się obchody Święta Policji. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą św. w kościele Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła. Nabożeństwo w intencji policjantek, policjantów, pracowników cywilnych oraz ich rodzin odprawił Kapelan Opolskiego Garnizonu Policji ks. prałat Alfons Schubert.

Po mszy odbyły się główne uroczystości w budynku Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. W obchodach uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jan Lach, Wicestarosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Pan Józef Gisman, Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźla Pani Sabina Nowosielska, wójtowie z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, służb mundurowych oraz duchowieństwa.

W trakcie uroczystości policjanci otrzymali odznaczenia państwowe, wyróżnienia, a także mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W tym roku awanse na kolejny stopień służbowy otrzymało 84 funkcjonariuszy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji akt mianowania na stopień  młodszego inspektora policji otrzymał I Zastępca Komendanta Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Wiktor Chałupa.

W trakcie uroczystości Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrny Medal „Za Długoletnią Służbę” otrzymał kom. Krzysztof Korejba.

Materiał prasowy KKPP w Kędzierzynie-Koźlu

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ