Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 19:19
Reklama
Reklama
Reklama

Równy asfalt i ścieżka rowerowa do Starego Koźla. Remont Gliwickiej już w przyszłym roku

Równy asfalt i ścieżka rowerowa do Starego Koźla. Remont Gliwickiej już w przyszłym roku
Jedna z najgorzej utrzymanych dróg w okolicach Kędzierzyna-Koźla wkrótce doczeka się gruntownego remontu. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu kończy prace projektowe dotyczące przebudowy drogi wojewódzkiej nr 408.

Droga wojewódzka nr 408 jest przedłużeniem ulicy Gliwickiej. Trasa ta prowadzi od Kędzierzyna-Koźla przez całą długość gminy Bierawa aż do granicy z województwem śląskim. Aktualnie to jedna z najgorzej utrzymanych dróg na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Nic więc dziwnego, że samorządowcy od lat naciskają w sprawie przeprowadzenia remontu drogi.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 408 trafiła na listę zadań strategicznych województwa opolskiego w latach 2014 – 2020. Aktualnie trwają prace projektowe związane z remontem trasy. Wiadomo już, że pierwsze łopaty zostaną wbite w przyszłym roku, jednak sam remont będzie podzielony na kilka etapów.

- Z całej drogi wyodrębniliśmy pięć odcinków, które będziemy chcieli sukcesywnie remontować. Termin prowadzenia prac jest uzależniony od dostępności środków finansowych – opowiada Mirosław Sokołowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Jak udało nam się ustalić, pierwszym remontowanym fragmentem drogi będzie odcinek między Brzeźcami a Starym Koźlem. Aktualnie kończą się prace projektowe nad tą inwestycją. - Przebudowa będzie miała kompleksowy charakter. Całkowicie wymieniona zostanie nawierzchnia drogi, a w miejscowościach, przez które przebiega, wybudowane zostaną nowe chodniki. Dodatkowo na odcinku od Kędzierzyna-Koźla do Starego Koźla, a także z Brzeziec do Starego Koźla powstanie ścieżka rowerowa – opowiada Mirosław Sokołowski.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ