sobota, 27 lipca 2024 06:52

Dziesiąta wygrana Zaksy. Kędzierzynianie łatwo ograli MKS Będzin

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle nie zwalniają tempa. W meczu 10. kolejki PlusLigi wicemistrzowie Polski pokonali na własnym parkiecie MKS Będzin 3:0.

Piątkowy mecz był starciem najlepszego zespołu bieżącego sezonu z czerwoną latarnią ligi. Kędzierzynianie byli zdecydowanym faworytem spotkania, ale to goście lepiej rozpoczęli mecz, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (4:7). Były to jednak dobre złego początki. Zaksa rozkręcała się z minuty na minutę i szybko przejęła inicjatywę. Dobrze grający gospodarze ostatecznie zwyciężyli do 16.

Ekipa Gardiniego była poza zasięgiem będzinian w drugiej odsłonie. Kędzierzynianie szybko wypracowali sobie wysokie prowadzenie i trener miejscowych dał szansę gry zmiennikom, którzy zaprezentowali się nieźle i Zaksa wygrała do 18.

Zdecydowanie najwięcej emocji kibice oglądali w trzecim secie. W tej części meczu obie drużyny grały punkt za punkt i losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Przy stanie 21:21 Zaksa wrzuciła wyższy bieg i odskoczyła od rywala wygrywając do 22. MVP spotkania został wybrany Paweł Zatorski.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:18, 25:22).