sobota, 27 lipca 2024 07:37

Piłkarki Chemika Kędzierzyn-Koźle przypieczętowały awans do II ligi. ZDJĘCIA

W meczu na szczycie III ligi kobiet, Chemik Kędzierzyn-Koźle pokonał 4:0 Rolnik III Biedrzychowice-Głogówek. Podopieczne Kamila Kwiatkowskiego zapewniły sobie zwycięstwo w lidze i awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Kędzierzynianki od pierwszego gwizdka sędziego odważnie zaatakowały swoje rywalki, co już w trzeciej minucie meczu przyniosło efekt w postaci bramki, którą zdobyła Dominika Rudzok. Po kwadransie było już 2:0, gdy do siatki rywalek trafiła Maja Stronski. Ta sama zawodniczka podwyższyła prowadzenie Chemika siedem minut przed przerwą i spotkanie już w pierwszej połowie zostało praktycznie rozstrzygnięte.

W drugiej części gry tempo meczu nieco spadło, ale miejscowe jeszcze raz zdołały trafić do siatki rywalek. W 49. minucie piękną indywidualną akcję przeprowadziła Rudzok, która nie ustalił wynik spotkania mocnym strzałem z pola karnego.