Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 19:26
Reklama
Reklama
Reklama

Władysław Kozakiewicz kręci w Kędzierzynie-Koźlu program o atakującym ZAKSY

Władysław Kozakiewicz kręci w Kędzierzynie-Koźlu program o atakującym ZAKSY
To była iście mistrzowska wizyta. Jeden z najsłynniejszych sportowców w historii Polski przyjechał dziś do Kędzierzyna-Koźla. Władysław Kozakiewicz nagrywał program dla telewizji TVN. Jego gośćmi byli m.in. Grzegorz Bociek i Paweł Zatorski.

Słynny "gest Kozakiewicza" po skoku na wysokość 5.78 metra, który dał Polakowi złoty medal olimpijski w Moskwie.
Słynny "gest Kozakiewicza" po skoku na wysokość 5.78 metra, który dał Polakowi złoty medal olimpijski w Moskwie.


Niespełna 35 lat temu wyczynem Kozakiewicza żył cały świat. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, 30 lipca 1980 roku zawodnik wywalczył złoty medal w skoku o tyczce. Po skoku na wysokość 5,78 metra, co było jednocześnie ustanowieniem nowego rekordu świata, lekkoatleta wykonał charakterystyczny gest w kierunku gwiżdżących radzieckich kibiców. „Gest Kozakiewicza” był nie tylko wyrazem sportowego tryumfu, ale również manifestem sprzeciwu wobec ZSRR.

Dziś słynny lekkoatleta odwiedził nasze miasto. Korzystając z gościnności szkoły podstawowej nr 11, Kozakiewicz nagrywał na przyszkolnym boisku program dla telewizji TVN. - Prowadzę program o sportowcach kończących czynną karierę i ich dalszych losach. Piosenkarze śpiewają do końca życia, malarze malują, a sport jest o tyle niewdzięczną dziedziną, że po zakończeniu kariery trzeba znaleźć sobie nowe zajęcie – opowiada mistrz olimpijski z Moskwy.

Nagrywany dziś w Kędzierzynie-Koźlu odcinek jest o tyle nietypowy, że jego bohaterem jest wciąż czynny zawodnik – atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Grzegorz Bociek. – Grzegorz już skończył karierę sportową z powodu choroby, ale wyzdrowiał i wraca do wielkiego sportu. Program zostanie wyemitowany najprawdopodobniej w ramach sobotniej audycji „Dzień dobry TVN”. Z Grześkiem spotkaliśmy się na treningu, w hali i siłowni, a na boisku z Pawłem Zatorskim, który powiedział nam kilka słów na temat swojego przyjaciela – mówi Władysław Kozakiewicz.

Korzystając z okazji, postanowiliśmy zapytać mistrza olimpijskiego o jego sposób na życie po zakończeniu czynnej kariery sportowej. - Robię bardzo dużo rzeczy. Poza występami w telewizji realizuję też projekt „Bądź w olimpijskiej formie”, do którego za dwa tygodnie zostanie wydana książka. Podpowiadam w nim, jakie ćwiczenia można wykonać na przykład siedząc przed telewizorem. Występuję też jako gość specjalny na różnego rodzaju imprezach sportowych – powiedział portalowi KK24.pl były rekordzista świata w skoku o tyczce.

O powrocie do zdrowia Grzegorz Bociek poinformował kilka dni temu. Atakujący ZAKSY otrzymał już powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej.(ZOBACZ WIĘCEJ)

gest

gest


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Szlugu 09.04.2015 12:05
Szkoda, że to TVN-u :/

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ