Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 20:35
Reklama
Reklama
Reklama

Wielki powrót! Bartosz Kurek nowym kapitanem ZAKSY

Bartosz Kurek, obecny kapitan reprezentacji Polski powraca do Kędzierzyna-Koźla! Dziś na konferencji prasowej ogłoszono go nowym kapitanem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.
Wielki powrót! Bartosz Kurek nowym kapitanem ZAKSY

Dziś w Sali Chwały w hali Azoty odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano nowego trenera (więcej w artykule - Andrea Giani w ZAKSIE! Legenda światowej siatkówki poprowadzi zespół z Kędzierzyna-Koźla) oraz kapitana ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - powracającego do naszego miasta Bartosza Kurek. Przy konferencyjnym stole zasiedli również - dyrektor sportowy, którym został Wojciech Serafin, w przeszłości grający i pracujący w Kędzierzynie-Koźlu, prezes zarządu ZAKSA S.A.  Jadwiga Cichoń, asystent trenera Michał Chadała i prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Mirosław Ptasiński.

Już od lutego mówiono o wielkim transferze z Japonii do Polski. Do tej pory nikt nie potwierdzał tych informacji. Dziś stało się to oficjalne - Bartosz Kurek od nowego sezonu będzie reprezentował barwy ZAKSY i obejmie stanowisko kapitana drużyny.

- ZAKSA jest jednym z klubów, którym trudno jest odmówić, więc nie musiałem długo się zastanawiać nad przyjęciem propozycji. Oczywiście, że jako chłopak z Opolszczyzny zdaję sobie sprawę, ile ten klub znaczy nie tylko lokalnie, ale też globalnie. Bycie częścią ZAKSY i to w roli kapitana to dla mnie duża odpowiedzialności i wyzwanie. Zdaję sobie sprawę, że oczy będą skierowane w moją stronę jako na kapitana, ale także na ZAKSĘ jako na wielki klub, który z taką historią, z takimi oczekiwaniami w historii będą wysokie i musimy im sprostać - powiedział Bartosz Kurek.

- Jesteśmy niezwykle dumni i podekscytowani powrotem Bartosza Kurka do naszego klubu. Bartosz to zawodnik o niekwestionowanej klasie i ogromnym doświadczeniu, który wnosi do naszego zespołu nie tylko swoje umiejętności, ale także ducha walki i charyzmę lidera. Wierzę, że jego obecność w drużynie będzie miała kluczowe znaczenie dla naszych przyszłych sukcesów. Bartosz jest kapitanem reprezentacji Polski i jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy na świecie. Jego powrót do Kędzierzyna-Koźla jest dowodem na to, że ZAKSA jest klubem, który przyciąga najlepszych zawodników. Wierzymy, że jego doświadczenie i umiejętności pomogą nam osiągnąć nasze ambitne cele. Cieszymy się, że Bartosz ponownie założy koszulkę ZAKSY i będziemy mogli wspólnie pracować nad dalszym rozwojem naszego klubu. Jego powrót jest ogromnym wzmocnieniem dla naszego zespołu i wielką radością dla naszych kibiców - mówi prezes ZAKSA S.A. Jadwiga Cichoń.

Jako kapitan reprezentacji Polski, Bartosz Kurek odegrał kluczową rolę w wielu międzynarodowych sukcesach naszej drużyny narodowej. Był nieocenionym liderem podczas zdobywania złotego medalu na Mistrzostwach Świata w 2018 roku, gdzie został również wybrany MVP turnieju. Jego zaangażowanie i determinacja przyczyniły się do zdobycia wielu medali w innych prestiżowych turniejach, takich jak mistrzostwa Europy i Liga Narodów.

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Edek 11.06.2024 16:44
A Chadała to przyspawany do stołka ? Dożywotnią umowę ma z klubem ? Kurek , ok ! Tylko ze Kurek sam na ataku nie pociągnie całego sezonu ! Musi być jakiś powazny i wartościowy zmiennik , jak np Dulski z Częstochowy !

Mruczu 11.06.2024 21:16
A ty Edek jakie zasługi masz dla środowiska?

wow 14.06.2024 12:46
Wstrzymuje się skutecznie przed pierdzeniem.

do Edka 13.06.2024 06:51
Misiek to taki drugi Kubacki

Plu 16.06.2024 22:17
Jaki drugi Kubacki? Kubacki jest mały.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ