Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 czerwca 2024 10:01
Reklama
Reklama

Andrea Giani w ZAKSIE! Legenda światowej siatkówki poprowadzi zespół z Kędzierzyna-Koźla

Z radością informujemy, że od sezonu 2024/2025 szkoleniowcem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie Andrea Giani – wybitna postać w świecie siatkówki, legenda światowej siatkówki, zarówno jako zawodnik, jak i trener - poinformował klub w komunikacie.
Andrea Giani w ZAKSIE! Legenda światowej siatkówki poprowadzi zespół z Kędzierzyna-Koźla

Andrea Giani  to wielokrotny reprezentant Włoch, mający na swoim koncie takie sukcesy jak medale olimpijskie, nowy trener ZAKSY to multimedalista mistrzostw świata i Europy.  Jego kariera zawodnicza była naznaczona niezwykłą wszechstronnością i niesamowitym zaangażowaniem, co przyniosło mu miejsce w siatkarskiej Galerii Sław. Po zakończeniu kariery zawodniczej, Giani kontynuował swoją przygodę z siatkówką jako trener, osiągając równie imponujące sukcesy. Prowadził takie zespoły jak  m.in. Calzedonia Verona, Azimut Modena, czy reprezentację Niemiec, z którą zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w 2017 roku. W ostatnich latach odnosił również sukcesy z reprezentacją Słowenii, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Europy w 2015 roku. W 2022 roku, jako trener reprezentacji Francji, zdobył złoty medal w Lidze Narodów. 

Umiejętności trenerskie, doświadczenie i strategiczne podejście do gry uczyniły Włocha jednym z czołowych trenerów na świecie. Bez wątpienia trener Giani to jeden z najbardziej uznanych szkoleniowców w świecie siatkówki, dołącza do naszej drużyny, aby kontynuować tradycję sukcesów i dążyć do kolejnych osiągnięć na krajowej i międzynarodowej arenie. Andrea Giani dołącza do ZAKSA z ambitnym planem kontynuowania sukcesów naszego klubu na arenie krajowej i międzynarodowej.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że Andrea Giani dołącza do naszego klubu jako nowy trener. Jego imponujące osiągnięcia trenerskie i doświadczenie na najwyższym poziomie siatkówki będą kluczowe dla dalszego rozwoju naszej drużyny. Andrea Giani jest kolejnym włoskim szkoleniowcem w historii ZAKSY, co podkreśla nasze zaangażowanie w budowanie zespołu z pomocą najlepszych trenerów na świecie. Wierzymy, że jego wiedza, pasja i determinacja wprowadzą nas na jeszcze wyższy poziom. Andrea Giani to nie tylko wybitny trener, ale także doskonały lider, który potrafi zmotywować i zainspirować swoich zawodników do osiągania najwyższych celów. Jego rola w naszym klubie będzie nieoceniona i jesteśmy przekonani, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów – podkreśla prezes ZAKSA S.A. Jadwiga Cichoń.

Serdecznie witamy trenera Gianiego w ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i życzymy mu wielu sukcesów z naszym zespołem!

Źródło: zaksa.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
jakiś facet 11.06.2024 19:13
Nie spodziewałem się, pomimo zapowiedzi. No bo kto z siatkarskich sław zechce pracować w klubie ledwo dyszącym finansowo. A może nie jest tak biednie, jak myśleliśmy. Może jakiś sponsor hojnie wpłacił kasę do budżetu klubu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ