Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 czerwca 2024 09:26
Reklama
Reklama

Są niepełnoletni a i tak głosowali. "Dziewiętnastka" wzięła udział w projekcie "Młodzi głosują 2024"

W ramach projektu “Młodzi głosują 2024” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej uczniowie i uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 mieli okazję wziąć udział w symulacji wyborów i tak jak dorośli zagłosować na wybrane komitety.
Są niepełnoletni a i tak głosowali. "Dziewiętnastka" wzięła udział w projekcie "Młodzi głosują 2024"

Pod koniec maja w niemal 500 szkołach z całej Polski młodzież zagłosowała na komitety, które startują w wyborach europejskich. Oznacza to, że niemal 100 000 uczennic i uczniów miało okazję stanąć przed podobną decyzją jak dorośli wyborcy i dać znać o swoich poglądach. W projekcie “Młodzi głosują 2024” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wzięła udział również Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu.

W ramach działań uczniowie i uczennice samodzielnie tworzyli oraz powoływali komisję wyborczą i przeliczali głosy. Ze wsparciem organizatora i nauczycieli-koordynatorów, przez własne doświadczenie uczyli się o najważniejszych mechanizmach demokracji. Cała szkoła miała możliwość uczestniczyć w tym wyborczym święcie, uświadamiając młodzieży, jak cennym prawem jest prawo wybierania swoich przedstawicieli.

W ramach projektu uczniowie i uczennice, prócz samych wyborów, mieli również możliwość  udziału w  angażujących lekcjach o wadze głosu, Unii Europejskiej i możliwościach wpływu na jej instytucje. Wszystko w celu kompleksowego budowania zainteresowania polityką, które zaowocuje obywatelskimi nawykami w przyszłości. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Leon Hak 11.06.2024 13:25
Może teraz dzieci są mądrzejsze bo ja w podstawówce to myślałem tylko o zabawie,sporcie,pierwszych papieroskach.... Polityka i nauka to były ostatnie rzeczy którymi bym się wtedy zainteresował.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ