Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 czerwca 2024 10:35
Reklama
Reklama

90-latek z Kędzierzyna-Koźla odebrał w środku nocy telefon stracił ponad 50 tysięcy złotych

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla tylko dziś otrzymali kilka zgłoszeń od mieszkańców, do których dzwonili oszuści próbujący wyłudzić pieniądze. Jedna z prób okazała się skuteczna - 90-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla stracił ponad 50 tysięcy złotych.
90-latek z Kędzierzyna-Koźla odebrał w środku nocy telefon stracił ponad 50 tysięcy złotych

Policjanci otrzymują zgłoszenia od mieszkańców, że próbowano ich oszukać. Przestępcy podając się za policjantów i prokuratora wydzwaniają do osób z naszego powiatu i próbują wyłudzić od nich pieniądze. Informują rozmówcę że bliska mu osoba spowodowała wypadek, ich pieniądze na koncie bankowym są zagrożone lub że biorą udział w policyjnej akcji, w której mogą pomóc schwytać oszustów.

Policjanci przypominają, że nie informują o swoich działaniach telefonicznie i nie proszą również o przekazanie pieniędzy lub przelanie ich na wskazane konto. - W przypadku wystąpienia takiej sytuacji koniecznie rozłączcie taką rozmowę. Bądźcie czujni i zachowajcie ostrożność - apelują policjanci.

Oszuści posługują się różnymi metodami, za chwilę mogą posługiwać się inną legendą i podawać się za kogoś innego. Coraz częściej wydzwaniają również w nocy. Dzisiaj około godziny 2:00 posługując się metodą "na wypadek" oszukali 90-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna stracił ponad 50 tyś. złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rychu, taki lepszy Ryszard 29.05.2024 16:59
50.000 w materacu. Ja tyle wyciągam rozpisując delegacje, my w PiS jesteśmy uczciwi i to doceniają Polacy. Głosujcie za PiS a każdy emeryt będzie miał tyle na drobne wydatki co ten 90talek.

Tyle 29.05.2024 13:09
Jacy biedni emeryci....

Tyle 29.05.2024 13:07
bieni emeryci

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ