Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 14:37
Reklama
Reklama

Ochotnicy z Cisowej mają powód do świętowania. Od dziś mogą chwalić się nową remizą i wozem strażackim. WIDEO

Dziś obchodzimy dzień strażaka. Ochotnicy z Cisowej mają podwójną okazję do świętowania. Od dziś mogą oficjalnie korzystać z nowopowstałej remizy oraz wozu.
Ochotnicy z Cisowej mają powód do świętowania. Od dziś mogą chwalić się nową remizą i wozem strażackim. WIDEO

Dziś przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Cisowej odbyły się uroczystości, w których wzięli udział przedstawiciele miasta, służb mundurowych czy zaprzyjaźnionych jednostek. Wydarzenie poprzedziła msza w intencji strażaków i przemarsz pod strażnicę. Ochotnicy oficjalnie zaprezentowali nową remizę i wóz strażacki. 

W zmodernizowanym budynku strażacy do swojej dyspozycji mają zaplecze socjalne oraz sale do spotkań i zebrań. Na sąsiadującym z budynkiem placu zamontowana została instalacja fotowoltaiczna, która obniży koszty utrzymania strażnicy. Pojawiły się również dodatkowe miejsca postojowe.

Druhowie mają jednak jeszcze więcej powodów do świętowania. Jednym z nich jest ich najnowszy nabytek. Dysponują średnim wozem ratowniczo-gaśniczym marki Volvo, który dopiero co zjechał z taśmy fabrycznej.

Kompleksowa przebudowa remizy OSP wyniosła niespełna 3 miliony złotych. Inwestycja w całości została sfinansowana z budżetu gminy. Z kolei nowe auto to wydatek przeszło 1,2 miliona złotych z czego 600 tysięcy przekazało miasto. Pozostałe środki to dofinansowania w tym dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Roboty związane z inwestycją trwały ponad rok. W tym czasie ochotnicy z Cisowej korzystali z gościny druhów z Miejsca Kłodnickiego.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Prawda 05.05.2024 22:58
I się zaczyna szczerzenie zębów i przecinanie wstęg.... Macie co chcieliście matołki.....

Oszek 04.05.2024 22:16
Tylko Pana Kierwinskiego nie zapraszajcie bo wam nic nie zostawi.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ