sobota, 27 lipca 2024 12:54

Bezbarwna ZAKSA z kolejną porażką. Kędzierzynianie wracają z Katowic bez punktów

W spotkaniu 21. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała w Katowicach z miejscowym GKS-em w trzech setach. To już jedenasta porażka naszego zespołu w sezonie ligowym.

Po odpadnięciu z rozgrywek Ligi Mistrzów ZAKSA rywalizuje już tylko na krajowym podwórku i obecnie zajmuje miejsce poza czołową ósemką. Kędzierzynianie będą musieli napracować się, aby zakończyć rundę zasadniczą w gronie zespołów walczących o medale. Nasz zespół był faworytem dzisiejszego starcia w Katowicach, choć po raz kolejny wystąpił w okrojonym składzie. Pierwszy set był prawdziwą katastrofą w wykonaniu zawodników Adama Swaczyny. Kędzierzynianie zostali zdemolowani przez rywali, zdobywając zaledwie 10 oczek.

Po słabym początku w drugiej odsłonie ZAKSA wreszcie złapała właściwy rytm. Na pozycję przyjmującego został przesunięty Łukasz Kaczmarek, w ataku grał Bartłomiej Kluth i kędzierzynianie wyglądali znacznie lepiej. W końcówce kibice przeżyli jednak powtórkę z ostatniego spotkania w Lidze Mistrzów - ZAKSA prowadziła już 24:19, ale nie potrafiła wykorzystać żadnej z pięciu piłek setowych i gospodarze doprowadzili do gry na przewagi. W niej górą byli zawodnicy z Katowic, którzy wygrali do 30, podwyższając prowadzenie w meczu.

W trzecim secie gospodarze dokończyli dzieła zniszczenia. Kędzierzynianie tylko w pierwszych kilku wymianach dotrzymywali im kroku, z czasem miejscowi osiągnęli bezpieczne prowadzenie i pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Po kiepskim meczu w Turcji, dziś nasz zespół zaprezentował się jeszcze gorzej.

GKS Katowice - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:10, 32:30, 25:19).

Jacek 11.02.2024 17:55
Szkoda zaksy. Wszystkie pomyje ludzie tersz wylewają. Biadolenie i zgrzytanie zębami.

Kibic 11.02.2024 15:47
Do wymiany cały sztab ale to cały bo są tam ludzie na sztukę zatrudnieni np taki mały pan od niczego tylko kasę brać a nie popychadło trenera drugiego najlepiej nic nie robić.I nie ma tłumaczenia sztab nauczony starych nawyków. WSZYSCY DO WYMIANY tylko fizjo robi robotę

Obserwator 11.02.2024 15:31
Trzeba zacząć od nowa łączenie z trenerami którzy są tu za długo i mają stare nawyki.Potrzebna młoda krew

Wróżbita Maciej 11.02.2024 12:36
Jeszcze tylko 10 żenujacych meczów i po wszystkim.

Boguś 11.02.2024 12:35
Najpierw wymyślił prezes infantylne przytulania po meczach, a teraz się z tego wycofał. Klapsa może da?

raczej Bogdan, bo pewnie już nie raczkujesz 11.02.2024 19:54
Już tak nie klapsuj.

krawat 12.02.2024 11:26
idź potrzep dywan pisczopku

Rychu, taki lepszy Ryszard 11.02.2024 02:12
ZAORAĆ to mówię ja niedoszły Prezes siatkówki w Narodowej Polsce. Gdybym to JA objął należne mi miejsce, jestem przekonany granicznie z pewnością, że te upokorzenia by was kibiców nie spotkały...

kibic 11.02.2024 00:59
tego się już nie da oglądać

Rafał 10.02.2024 22:50
To nie jest porażka ,to jest kompromitacja,odjechała już ósemka,rozgonić to i przestać płacić ,Swaczyna ,Chadała i Szpaczek to jest wstyd dla klubu i kompromitacja ,odejdźcie już .Przecież tego się nie da oglądać ,nawet w ósemce nie będziemy to najstarsi kibice nie pamiętają .

Edek 10.02.2024 22:36
Gwiazdy nazarły się Snikersa i gwiazdorzą ! Dlaczego Szpaczek jest jeszcze prezesem ? Pogonić nierobów z klubu , jak nie chce się grać ! Dać młodym szansę pograć , taniej to wyjdzie i mniej wstydu ,a gwiazdunie zawiesić w prawach zawodnika i do końca sezonu nie płacic im jak nie chce się im grać !

waldi 10.02.2024 22:26
niech wywala SZPACZKA wtedy wroci dobra atmosfera w ZAKSIE

╭∩╮ •̀.̫•́ ╭∩╮ 10.02.2024 22:24
Co oni z tej drużyny zrobili. Tej żenady nie da się już oglądać. Jak można tak upaść na dno. Powinni ich wszystkich wypieprzyć i zbudować nową drużynę z zawodników, którzy mają chęć do gry. Gwiazdy z milionowymi kontraktami a grają jak patałachy. Człowiek się łudził, że przynajmniej ze słabymi Katowicami się sprężą i zdobędą 3 punkty. A oni dali taki popis, że do działu fantastycznego to się raczej nadaje. Jak można dostać łomot do 10 z drużyną, którą regularnie lali przez lata. W drugim secie prowadzili 24-19 i przerżęli go. To chyba tylko kozły potrafią w tym sezonie. W trzecim secie znowu nas ośmieszyli. Z kim oni chcą wygrać w tej lidze. Chyba, że są już myślami na wakacjach i mają gdzieś walkę o ósemkę i medale. Im to już chyba psycha siadła całkowicie, patrząc na tą bezradność. W takim bagnie już dawno nie byli a z każdym kolejnym meczem jest coraz gorzej i pogłębia się ta niemoc. Człowiek myśli, że już go nic nie zaskoczy jak ogląda kolejne mecze a jednak nie ma racji. To już jest taki blamaż, że to się w makówce nie mieści. Takie kpiny sobie urządzać z kibiców. Najgorsze jest to, że oni zapomnieli jak się gra w siatkówkę. Ta nieporadność na parkiecie poraża jak się na to patrzy. Niech najlepiej oddadzą walkowerem pozostałe mecze i oszczędzą sobie wstydu i dalszej kompromitacji.

On 10.02.2024 22:21
Dziewczyny z Zaksy w tym tygodniu przegrały dwa wygrane sety o ile ten z Turkami można jakoś wytłumaczyć to dzisiejsze 24:19 z GKSem to już mistrzostwo świata. Lepiej chyba walkowerem mecze oddawać niż grać jak dzisiaj. Trudno też grę opierać na 18 letnim przyjmującym ktory przyjmować nie potrafi. Niestety w chwili obecnej (niezależnie od powodów) Zaksa jest jedną najsłabszych drużyn w Plus Lidze. Drugie niestety to to że czeka nas walka o utrzymanie w lidze w tym sezonu. Coś co jeszcze kilkanaście tygodni temu było abstrakcją dla niektórych osobników tu się udzielających. Jak nie spadniemy to budowanie drużyny od 0 łącznie z prezesem. Swoją drogą Rada Nadzorcza Zaksy wykazuje się prawdziwą cierpliwością w stosunku do prezesa. A jak spadniemy to koniec siatkówki w KK. Ciekawe kiedy portal KK24 zacznie tytułować prawidłowo wyczyny Zaksy - jeśli mają problem to zawsze można w tekście użyć kropek zamiast odpowiednich wyrażeń.