Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 16:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dla najlepszych uczniów stypendia i kurs prawa jazdy. W Zespole Szkół nr 3 przyznano "Asy powiatu"

54 uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odebrało stypendia starosty oraz nagrody Zarządu Powiatu, czyli tzw. L-ki, w myśl których samorząd współfinansuje im kursy prawa jazdy.
Dla najlepszych uczniów stypendia i kurs prawa jazdy. W Zespole Szkół nr 3 przyznano "Asy powiatu"

W auli Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach wręczono "Asy powiatu" - wyróżnienia dla uczniów ze szkół średnich, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli wybitne rezultaty podczas olimpiad wiedzy i zawodów sportowych - zostali laureatami na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Doceniono również tych, którzy wyróżnili się w działalności kulturalnej i w pracy dla drugiego człowieka.  

Stypendia wspólnie wręczał starosta powiatu Paweł Masełko wraz z wicestarostą Józefem Gismanem. Galę poprowadziła Aurelia Stępień, kierownik wydziały oświaty starostwa powiatowego i Adam Lecibil, rzecznik prasowy starostwa. Łącznie nagrody trafiły do 54 uczniów ze szkół średnich i szkoły specjalnej.

- Co roku staramy się, aby nasi uczniowie ze szkół w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim mogli się poczuć szczególnie docenieni. Są to uczniowie którzy osiągnęli wysokie wynik w nauce ale również w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych i wykazali się aktywnością w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Bardzo ważne jest to, by podkreślać ich zainteresowanie i trud, oni są dobrym przykładem na to, że naprawdę warto się uczyć - mówi Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Aby otrzymać stypendium naukowe, należało uzyskać średnią ocen rocznych z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na poziomie co najmniej 5,0 w liceum ogólnokształcącym lub 4,75 w technikum. Posiadać co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, wykazywać się aktywną postawą społeczną oraz zdobyć osiągnięcia naukowe na szczeblu ogólnopolskim lub międzynarodowym - miejsca I-X, tytuł laureata lub finalisty. Przy stypendium sportowym wymagane było miejsce I-X w indywidualnej rywalizacji sportowej lub kulturalnej na szczeblu ogólnopolskim lub międzynarodowym. 

Przyznano także nagrodę Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego „L-ka” za szczególną dbałość o rozwój własny i pracę na rzecz społeczności szkolnej. Starostwo sfinansuje laureatom kurs prawa jazdy.

- Chcemy wspierać młodych ludzi i motywować ich do startowania w konkursach, zawodach, ale także zdobywania sukcesów sportowych na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych. Stypendium już zostało przesłane w miesiącu lipcu na konta naszych stypendystów, dzięki temu dostali oni wakacyjne wsparcie finansowe - mówi Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty w starostwie powiatowym.

Jednym z wyróżniony uczniów był Rafał Barton, pięciokrotny mistrz świata w lodowym pływaniu.  

- Moja pasja do tego sportu zaczęła się naprawdę przypadkowo, kiedy podczas pandemii pozamykano pływalnie. Wtedy namówiono mnie do pływania w wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza. Otrzymane dzisiaj stypendium jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, naprawdę bardzo się z niego cieszę - mówi Rafał Barton.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Prawda 08.09.2023 12:29
Jak patrzy się na to to nie wiem po co w latach 90-tych przywrócono powiaty. Nasze władze lokalne to celebryci i ignoranci jednoczesnie dlatego jest jak jest.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama