Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 grudnia 2023 21:13
Reklama
Reklama
Reklama

Radni jednogłośnie przegłosowali udzielenie absolutorium dla zarządu powiatu

Rada powiatu kędzierzyńsko-kozielsko na wczorajszym głosowaniu zdecydowała o udzieleniu absolutorium dla zarządu powiatu. Co warte podkreślenia, wszyscy radni podnieśli rękę "za" pozytywnie oceniając pracę władz samorządu.

Głosowanie nad uchwałą absolutoryjną dla zarządu powiatu było głównym punktem wczorajszej sesji. Tradycyjnie poprzedziło je przedstawienie sprawozdania z prac zarządu w 2022 roku oraz raport o stanie powiatu.

Starosta Paweł Masełko wskazywał najważniejsze zagadnienia, przed którymi stoi samorząd. Na pierwszy plan wysuwa się demografia i spadek liczby ludności na terenie naszego powiatu oraz mniejsze wpływy do kasy samorządu związane z wprowadzeniem "Polskiego Ładu".

Sprawozdanie z finansów samorządu przedstawiła skarbnik powiatu Ewa Krahl. W ubiegłym roku powiat uzyskał dochody w kwocie niespełna 127 milionów złotych przy wydatkach sięgających 134,5 miliona złotych. - Należy podkreślić, że powiat realizował budżet w trudnych warunkach gospodarczych(...) Polska gospodarka od drugiego kwartału 2022 roku jest w recesji, a dynamika zmian wskazuje na zdecydowany spadek PKB i spożycia gospodarstw domowych - mówiła skarbnik powiatu.

Przed głosowaniem odczytano opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej, które pozytywnie oceniły realizację budżetu za 2022 rok. Starosta powiatu przypomniał najważniejsze zadania inwestycyjne zrealizowane w ubiegłym roku przez samorząd.

- Udało nam się w większości zamknąć zaplanowane inwestycje, bądź dopiąć je na przełomie roku. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Staramy się każdą złotówkę oglądać dwa albo trzy razy, mamy nadzieję, że to przyniesie efekty w postaci oszczędności - mówił Paweł Masełko.

Za udzieleniem absolutorium zarządowi powiatu zagłosowali wszyscy radni obecni podczas wczorajszego głosowania.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ