Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 07:22
Reklama
Reklama

Powiat kędzierzyńsko-kozielski szósty w kraju i pierwszy w regionie. Starosta Paweł Masełko odebrał statuetkę

Powiat kędzierzyńsko-kozielski szósty w kraju i pierwszy w regionie. Starosta Paweł Masełko odebrał statuetkę
Podczas zgromadzenia ogólnego Związku Powiatów Polskich z udziałem samorządowców z całego kraju rozstrzygnięto dwudziesty ranking Powiatów i Miast, który co roku wyłania najbardziej rozwojowe samorządy w Polsce. Nasz powiat znalazł się w nim na 6. miejscu w kraju i pierwszym w województwie opolskim. Tych wyjątkowych wyróżnień nie można kupić, a kryteria rankingu są jasno określone. Dlatego całe zestawienie jest tak bardzo oczekiwane przez samorządowców, podsumowuje ich pracę i pokazuje w jakim miejscu dany samorząd się znajduje.

- To dla nas ogromna motywacja ale i wielka odpowiedzialność. Cieszę się, że możemy się sprawdzić na tle innych i jak się okazuje wypadamy w tym zestawieniu całkiem nieźle, to potwierdzenie, że obrane przez nas kierunki działań są właściwe. Dla nas samorządowców jednak najważniejsze jest zadowolenie mieszkańców, z którymi się spotykamy, to nas motywuje do podejmowania kolejnych wyzwań – mówi starosta Paweł Masełko.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Miast na prawach powiatu to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich od 2003 roku. W rankingu mogą uczestniczyć wszystkie samorządy szczebla powiatowego. Dodajmy, że do pierwszej dziesiątki z Opolszczyzny weszły jedynie dwa powiaty z Opolszczyzny – Kędzierzyn-Koźle i Prudnik, który zdobył 10. lokatę. Liderzy rankingu w poszczególnych kategoriach otrzymują prestiżowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”. Samorządy sklasyfikowane na dalszych (drugiej i kolejnych) pozycjach wśród nagrodzonych mogą z kolei szczycić się tytułem: „Laureat Rankingu Powiatów”.

Główne zasady rankingu

Laureaci Ranking Powiatów i Miast na prawach powiatu są typowani w 4 kategoriach:

 • powiaty do 60 tys. mieszkańców,

 • powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców,

 • powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców,

 • miasta na prawach powiatu.


W trakcie oceny samorządów powiatowych eksperci Związku Powiatów Polskich przyznają punkty w ramach wielu kryteriów ujętych w jedenastu grupach tematycznych, takich jak:

 • działania proinwestycyjne i prorozwojowe,

 • rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego,

 • rozwój społeczeństwa informacyjnego,

 • rozwój społeczeństwa obywatelskiego,

 • promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej,

 • promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu,

 • wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej,

 • wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego,

 • promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych,

 • współpraca krajowa i międzynarodowa,

 • działania promocyjne.


Kolejność na liście wyróżnionych zależy od wyników osiąganych przez samorząd oraz od realizowanych działań. Co ważne, ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów ZPP w trybie online i trwa przez cały rok.


zp1

zp1

zp3

zp3

zp6

zp6


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezczelny 06.06.2023 12:56
Niestety muszę z przykrością stwierdzić że poprzedniczka p. Tudaj była szkodnikiem ale p. Masełko również idzie w ta stronę.... A miało być lepiej....

Rychu, taki lepszy Ryszard 06.06.2023 12:15
€ powinno być za 5,50 - 6,00PLN, a nie jest. Odp - wybory i "walka" z inflacją, śmiem podejrzewać, że jaszczomp pozbywa się rezerw walutowych.

Alina 06.06.2023 07:29
Inflacja najwyższa w Europie a złotówka do euro w ciągu pół roku umocniła się o ponad 10 %. Czy ktoś może mi to objaśnić?

😕 05.06.2023 22:58
Bo ta dziura to są nieistotne duperele i tylko kłopoty 😕 Na froncie walki z PiS-iorami 🤭 Bo nie daje to żadnych wymiernych korzyści, odczuwalnych w kieszeni 😎

😕 05.06.2023 22:53
Taki dyplom, a nawet lepszy bo z oryginalny z Oxfordu, kiedyś proponowano mi za 100 funtów 😕 Ale zgodziłem się tylko na cenę - 2 dolce 🤭 I transakcja nie doszła do skutku 😎

zx 05.06.2023 20:53
Co oni mają z tą manierą fotografowania się z jakimiś obrazkami i fantami. Jak pierwszaki z elementarzem i tytą pełną lizaków.

Szycel 05.06.2023 17:53
A dziura w wiadukcie jak była tak jest, hejtujecie Rząd w zamian za statuetki zamiast starać się o pieniądze z Polskiego Ładu!

fwefrr44 05.06.2023 17:51
gdzie można sobie wydrukować taki dyplomik ?? rozwojowe ? chyba rozwój raka jakim jest rada i włodarze

bezczelny 05.06.2023 17:12
Nic sie nie dzieje ciekawego w tym pierdziszowie.... O k***a chwalą nas! Kto? Wy mnie, a ja Was! Nasi samorzadowcy miejscy czy powiatowi to tyle warci co wczorajszy marsz. Czyli dalej karuzela PO-PIS na kolejne kadencje.....

🤦🏿‍♂️ 🤦🏻‍♂️ 🤦🏾‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦🏽‍♂️ 🤦🏼‍♂️ 05.06.2023 17:05
Przestańcie sobie robić wydmuszki z pierdziszewiaków i pierdziszewianek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ