Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 21:33
Reklama
Reklama
Reklama

Mężczyzna chciał targnąć się na własne życie. Tylko wczoraj policjanci dwukrotnie prowadzili poszukiwania

Mężczyzna chciał targnąć się na własne życie. Tylko wczoraj policjanci dwukrotnie prowadzili poszukiwania
Minionego weekendu kędzierzyńscy policjanci dwukrotnie prowadzili poszukiwania, których finał okazał się szczęśliwy. W niedzielę mundurowi przeczesywali teren wzdłuż Odry w poszukiwaniu wędkarza, który pozostawił samochód i sprzęt wędkarski przy brzegu rzeki. Wieczorem, tego samego dnia odnaleźli mężczyznę, który miał zamiar targnąć się na swoje życie.

Ratowanie życia i zdrowia jest priorytetem w codziennej służbie każdego funkcjonariusza, a szybkie i skuteczne działania niejednokrotnie pozwalają zapobiec tragedii.

W niedzielę (4 czerwca) dyżurny kozielskiego komisariatu został poinformowany o tym, że w dzielnicy Koźle przy rzece Odra od tygodnia stoi zaparkowany osobowy volkswagen. Obok samochodu rozstawiony był namiot, a w nim sprzęt wędkarski.

Fakt pozostawienia sprzętu zaniepokoił osobę zgłaszającą, która obawiała się, że wędkarzowi mogło się coś stać. Policjanci podjęli działania zmierzające do odnalezienia właściciela rzeczy pozostawionych przy rzece. Ustalili do kogo należy samochód i okazało się, że auto przez ostatnie kilka miesięcy kilkukrotnie zmieniało właściciela.

Podczas rozmowy z wędkującym w pobliżu mężczyzną ustalili także, że zna on właściciela volkswagena i podał funkcjonariuszom jego numer telefonu. Policjanci skontaktowali się z poszukiwanym mężczyzną, który przekazał mundurowym, że jest cały i zdrowy. 48-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla pozostawił pojazd i sprzęt wędkarski przy rzece, a sam poszedł do kolegi.

Wieczorem, tego samego dnia mundurowi odebrali zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że jego kolega ma zamiar targnąć się na swoje życie. Zgłaszający wskazał policjantom miejsca, gdzie mógł pójść jego znajomy. Wiedząc, że liczy się każda minuta, funkcjonariusze natychmiast podjęli poszukiwania. Jako pierwsze sprawdzili miejsca, o których wspomniał zgłaszający t.j. teren wzdłuż Odry w Koźlu oraz rejon kozielskiej Wyspy.

Jako pierwsze sprawdzili miejsca, o których wspomniał zgłaszający t.j. teren wzdłuż Odry w Koźlu oraz rejon kozielskiej Wyspy. Po około dwóch godzinach od zgłoszenia, mężczyzna został odnaleziony. 41-letni kędzierzynianin był pod wpływem alkoholu. Na szczęście pomoc przyszła w porę i mężczyzna nie zrealizował swojego zamiaru.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Nirvana 05.06.2023 19:56
Jest demokracja!Życie człowieka jest JEGO życiem,i to ON decyduje jak żyć albo...

Rychu, taki lepszy Ryszard 05.06.2023 13:36
Dobrze, że został uratowany, jego życie będzie jeszcze pełne niespodzianek. Jest szansa, że opracuje nowy antybiotyk albo szczepionkę przeciw rakowi, mimo że takie coś nigdy nie powstanie. Człowiek ma chorować, a nie być zdrowy. Ewentualnie w zaciszu zbuduje źródło fotowoltaiczne o 45% sprawności, a do tego baterię o niespotykanej gęstości energii w jednostce masy. Szansa jest dzięki determinacji naszej policji.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ