Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 września 2023 09:30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Marzy Ci się szklarnia w ogrodzie? Poznaj wskazówki dla początkujących

Marzy Ci się szklarnia w ogrodzie? Poznaj wskazówki dla początkujących
Stworzenie przepięknej szklarni w niewielkim ogrodzie nie należy do najłatwiejszych zadań. Aby hodować rośliny bez ryzyka, że ulegną zwiędnięciu, koniecznie zainwestuj w nowoczesne szklarnie. Przed postawieniem takiej konstrukcji w ogrodzie trzeba odpowiednio przygotować podłoże oraz zaplanować cały ogród. Sprawdź krótki poradnik, jak stworzyć przepiękną zieloną przestrzeń tuż przy swoim domu.

Jak zrobić szklarnię w ogrodzie? Krok po kroku


Niewielkie szklarnie ogrodowe to obiekty, do których postawienia nie potrzebujesz żadnego zezwolenia budowlanego. Wielkość szklarni wolnostojącej może być dowolna – zgodnie z Twoimi potrzebami. Zanim przystąpisz do postawienia obiektu, ustal jego dokładne położenie. Oś szklarni ogrodowych powinna przebiegać ze wschodu na zachód. Wtedy zapewnisz roślinom idealne warunki do wzrostu. Kilka kroków niezbędnych do stworzenia szklarni w ogrodzie to:

  1. Przygotowanie podłoża pod szklarnię. Grunt powinien być odpowiednio utwardzony, aby altanka z roślinami stała stabilnie.

  2. Montaż konstrukcji szklarni.

  3. Rozmieszczenie doniczek i sadzonek z roślinami.

  4. Ustawienie przeszklonych elementów altanki – to szczególnie istotne w chłodniejszym okresie, kiedy rośliny potrzebują więcej ciepła.


Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac musisz też wybrać odpowiedni model budynku. Ciekawą opcją są nowoczesne altanki: https://domki-sodas.pl/63-altana-nowoczesna. Kupując je od sprawdzonego producenta, zyskujesz pewność, że konstrukcja będzie wytrzymała i zachowa piękny wygląd przez wiele lat.

Na co zwrócić uwagę, wybierając altankę ogrodową na przydomową szklarnię?


Wybór odpowiedniej altanki ogrodowej przeznaczonej na szklarnię to podstawa. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, weź pod uwagę:

  • powierzchnię użytkową,

  • materiał wykonania,

  • rodzaj dachu,

  • cenę,

  • liczbę i wielkość przeszkleń.


Wbrew pozorom wybór idealnej altanki na szklarnię ogrodową nie jest taki prosty. Ciekawą opcją jest altana nowoczesna EMILIA54 GH o wymiarach 2,40 x 2,44 m, która znajdziecie w linku wyżej! W pełni przeszklona konstrukcja sprawia, że jest ona ultranowoczesna i pozwala na nieograniczony dostęp światła dziennego. Świetnie sprawdzi się zarówno w gospodarstwie domowym, jak i na działce.

Ile kosztuje budowa ogrodowej szklarni?


Koszty związane ze stworzeniem szklarni ogrodowej mogą oscylować w granicy nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki model altany ogrodowej wybierzesz dla siebie. Im więcej przeszkleń i bardziej skomplikowana konstrukcja, tym wyższa cena. Do całkowitych kosztów musisz doliczyć jeszcze wydatki związane z przygotowaniem podłoża oraz pielęgnacją posadzonej roślinności.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje sezonowe rośliny będą pięknie wzrastać i nie zagrożą im żadne przymrozki, koniecznie zainwestuj w nowoczesną altanę ogrodową od renomowanej firmy. Do tego celu świetnie sprawdzi się wspomniana wcześniej altana EMILIA – jeśli jednak zależy Ci na większej powierzchni, możesz postawić na model EMILIA138 GH z serii GlassHouse. Wykonana ze świerku i szkła konstrukcja ma wymiary 3,00 x 4,83 m i idealnie nada się do stworzenia wymarzonej szklarni w ogrodzie.

Materiał partnera

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
MAREK 16.05.2023 07:28
Świetny kolega, wizjoner i odważny człowiek bardzo miło go wspominam.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama