Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:45
Reklama
Reklama
Reklama

Napadł na 16-latka, pobił go i groził, że wywiezie do lasu. 17-letni kędzierzynianin odpowie za rozbój

Napadł na 16-latka, pobił go i groził, że wywiezie do lasu. 17-letni kędzierzynianin odpowie za rozbój

Policjanci zatrzymali 17-letniego sprawcę rozboju. Młody mężczyzna pobił 16-latka i zabrał mu telefon komórkowy. Przed policjantami ukrył się w wersalce. 17-latek już wcześniej dopuścił się podobnego przestępstwa. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Do policjantów z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zgłosił się ojciec pokrzywdzonego informując, że jego 16-letni syn został zaatakowany przez młodego mężczyznę, który kilkukrotnie go uderzył i grożąc „wywiezieniem do lasu”, zażądał telefonu komórkowego. Obawiając się o własne bezpieczeństwo, nastolatek oddał agresorowi telefon warty 1 000 złotych.

Praca operacyjna funkcjonariuszy oraz podany przez pokrzywdzonego rysopis napastnika, pozwoliły na ustalenie danych sprawcy. Policjanci udali się więc do miejsca jego zamieszkania, gdzie znaleźli podejrzanego o dokonanie rozboju 17-latka. Młody mężczyzna ukrył się przed stróżami prawa w wersalce.

17-letni rozbojarz już wcześniej popełnił podobne przestępstwo, o którym pisaliśmy tutaj. Podejrzany usłyszał zarzut rozboju, za co grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Przypominamy, że w sytuacji, gdy sprawca ukończy 17 lat, ponosi już odpowiedzialność karną przewidzianą w kodeksie karnym. A tutaj najniższą karą jest grzywna, z kolei najsurowszą dożywotnie pozbawienie wolności. Pozostaje jeszcze wpis w kartotece karnej, a w wielu sytuacjach karalność automatycznie pozbawia wykonywania danego zawodu.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Xjr 17.05.2023 17:30
Hahaha... 16 letni - ciekawe czy mieli że sobą kredki świecowe, huligani się znaleźli buahaha. Posadzić w kącie i niech piszą 100x "nie będę przeklinał"..

Nirvana 12.05.2023 16:23
Kibice(?) z Nysy pomylili halę sportową z boiskiem piłkarskim a chamstwo jakie prezentowali huligani z Nysy to należało by wyrwać z korzeniami i przykładnie ukarać siatkówka była, jest i powinna być wolna od huliganeri jaką prezentują kibole z Nysy!!!

Maciej K. 12.05.2023 14:26
Koniecznie chcą wprowadzić "tradycje" z boisk piłkarskich. Karać bezwzględnie i surowo !

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ