Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 16:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozbój w Sylwestra. 17-latek napadł na 15-latka. Zabrał mu telefon i pieniądze

Rozbój w Sylwestra. 17-latek napadł na 15-latka. Zabrał mu telefon i pieniądze

Policjanci zatrzymali 17-letniego sprawcę rozboju. Młody mężczyzna pobił 15-latka i zabrał mu telefon oraz pieniądze. Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc w centrum Koźla.
1 stycznia tuż przed godziną 3 dyżurny Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu odebrał zgłoszenie o rozboju, do jakiego miało dojść w rejonie dworca autobusowego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zastali pobitego nastolatka oraz kobietę będącą świadkiem całego zajścia. W trakcie rozmowy z nieletnim, funkcjonariusze ustalili, że został on napadnięty, gdy siedział na przystanku autobusowym.

Z jego relacji wynikało, że dwóch młodych mężczyzn podeszło do niego i jeden z nich wypytywał o pieniądze. Następnie kilkukrotnie uderzył chłopaka i zabrał mu telefon komórkowy warty 500 złotych oraz pieniądze, które miał w kieszeni. Drugi z mężczyzn próbował odciągnąć agresywnego kolegę, jednak bezskutecznie. Widząc, że zbliża się do nich przechodzień, obaj uciekli.

Mając rysopis mężczyzn funkcjonariusze już po kilku minutach ich namierzyli. Okazało się, że sprawcą rozboju był 17-latek, przy którym policjanci znaleźli skradziony telefon.

Młody mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut rozboju i przyznał się do jego popełnienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Źródło: policja Kędzierzyn-Koźle 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ