Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 14:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Działacze PiS przedstawili propozycje nazw dla trzech nowych rond w Kędzierzynie-Koźlu

Działacze PiS przedstawili propozycje nazw dla trzech nowych rond w Kędzierzynie-Koźlu
We wtorek w kędzierzyńsko-kozielskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele ugrupowania przedłożyli projekty uchwał nadania imion trzem nowym rondom w Kędzierzynie-Koźlu.

W konferencji udział wzięła radna miasta Katarzyna Kukolka-Bogocz oraz przedstawiciele lokalnego koła młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości - Tobiasz Gużda i Łukasz Prochera.

Przedstawiciele ugrupowania zaprezentowali pomysły nadania imion trzem nowopowstałym skrzyżowaniom. Projekt zakłada nadania nazwy Generała Kazimierza Sosnkowskiego dla skrzyżowania obwodnicy z ulicą Strzelecką, Generała Józefa Hallera dla skrzyżowania obwodnicy z ulicą Sławięcicką oraz Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki dla nowopowstałego ronda na ulicy Gliwickiej.

- Pomysł jest wspaniały i dziękuję za to lokalnym strukturom Prawa i Sprawiedliwości. Projekty dotyczą nazwania trzech rond - jednego, które jeszcze się buduje i powstanie na skrzyżowaniu ulicy Gliwickiej z ulicą Krokusów imieniem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Dzisiaj ten projekt nie będzie złożony. Po dzisiejszej sesji rady miasta, zostaną złożone dwa inne projekty, które będą dotyczyć skrzyżowań na obwodnicy miasta, gdzie proponujemy nadania imion Generała Józefa Hallera oraz Generała Kazimierza Sosnkowskiego - mówi Tobiasz Gużda.

- Cieszę się, że możemy upamiętnić te wybitne postacie. Nam jako radnym Prawa i Sprawiedliwości udało się wprowadzić projekt uchwały, dotyczący nazwania nowo wybudowanego ronda, łączącego aleję Armii Krajowej z Obwodnicą Północną imieniem Generała Stefana Grota Roweckiego. Mam nadzieję, że również te projekty uchwał, które zostaną złożone, zostaną zaopiniowane pozytywnie - mówi Katarzyna Kukolka-Bogocz.


IMG_1870
IMG_1870

IMG_1875
IMG_1875


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
On 12.05.2023 21:09
Marian spokojnie a srebro raczej jest wynikiem przegranej w finale. Możesz wierzyć lub nie po zdobyciu przez Zakse złota nie omieszkałbym ich pochwalić :)

do Maniusia, który może czasem ruszy makówką 12.05.2023 20:09
Maniuś, czy jak tak się wabisz, chyba nie zatrybiłeś o co chodzi komentującym. Przegrać można po walce, bo to są wyrównane drużyny a nie po takim blamażu i laniu. Może nie wyjść jakiś mecz ale nie trzy mecze pod rząd jak się dostaje taki łomot. Jak podstawowi gracze są niedysponowani i zajechani, czy mają dość grania przez jakiś czas, to wystawia się rezerwowy skład. Gorzej by nie zagrali a korzyści by były dla obu stron. Rezerwy by były w rytmie meczowym a podstawowi gracze by odpoczęli i się przygotowywali do finału LM, żeby wyjść z ogniem w oczach na ten mecz a nie z pełnymi galotami. Ale do tego to jest potrzebny trener z arbuzami a nie wydmuszkami, który niezbyt ogarnia zespół na meczach. Na to wychodzi, że gość nie wiedział w jakiej formie są jego zawodnicy. A jak wychodzą podstawowi gracze to chyba po to żeby walczyć i wygrać. A wyszła z tego kompromitacja niestety. Natracili dodatkowych sił, dostali manto trzy razy a rezerwy prawie nie pograły oprócz epizodów. Jak po tym blamażu tak samo będzie wyglądać finał LM to znaczy, że drużyna nie była w ogóle przygotowana na najważniejsze mecze w sezonie. Więc pytanie do trenera jest następujące. Po co katował jeszcze bardziej, podstawowy skład w tych meczach, jak byli do nich nieprzygotowani? Teraz niedojrze zmęczenie się nawarstwiło, to jeszcze mogą popaść w kompleksy po tych spektaklach, którymi raczyli kibiców. A wypociny to masz na czole.

Marian 12.05.2023 16:52
Jak by wygrali to byście nic nie pisali a tak każdy ma coś do powiedzenia.Daremne wypociny wasze nie zawsze można wygrywać srebro to nie czwarte miejsce jak kiedyś 🤣🤣

Sir Guy of Gisbourne 12.05.2023 11:33
Myślisz, że się podzielili ?

xyz 11.05.2023 17:02
:-))))))))))))))))))))))))))))

On 11.05.2023 16:13
Ok grał słabo nawet bardzo ale kto z Zaksy grał dobrze w finałach? Z Nim jednak zdobyliśmy 2 razy złoto LM w poprzednich latach. Cały zespół wraz ze sztabem na czele zapie.... ten finał nie pojedyńczy zawodnik.

Siatka 11.05.2023 12:36
Kibice Zaksy,nie załamujcie się...Puchar L.M.zdobędzie Zaksa to jest pewne na 100%!!!

xyz 11.05.2023 11:22
Przestań bredzić.... Co Świder miał tutaj do rzeczy... To zwykły fircyk ! Bardziej dba o swój wygląd niż o całą resztę :-)))))

MK 11.05.2023 11:10
Po raz trzeci powtórzę, dopóki będzie "grał" p. Śliwka, ta drużyna skazana jest na totalną porażkę. Poziom gry tego zawodnika jest żenujący. 0 zagrywki, 0 bloku, 0 odbioru i na koniec jego beznadziejne przepychanki pod siatką (patrzeć się nie da). Gra jak jak dziewczynka. To jest zawodnik, który pogrążył ZAKSĘ i jako kapitan i jako zawodnik. Mam nadzieję, że Grbić nie powoła go do kadry, bo rozłoży jeszcze kadrę :-) Kompletnie tragiczna postać w naszym zespole.

MAREK 11.05.2023 09:50
SZKODA

z K-K 11.05.2023 06:33
To jest kara za wstrętne pozbycie się Jurka Gladyra. Wraz z odejściem Świderskiego skończyło się zawodowstwo. I to by było na tyle.

🇨🇵 ℤ𝔸𝕂𝕊𝔸 🇨🇵 11.05.2023 00:00
Człowiekowi nawet nie chce się już pisać o tej kompromitacji. Niby wyszli bardziej skoncentrowani a powtarza się sytuacja z poprzednich meczów. Gra była wyrównana do ósmego punktu w pierwszym secie a potem zaczęł się cyrk, czyli masa prostych błędów i coraz większa strata z każdą akcją. Nie potrafi wykorzystywać swoich kontr. A Jastrzębie wprost przeciwnie. Zagrywali, bronili, blokowali, wyprowadzali kontry. Zlali nas jak jakichś amatorów. Chyba, że Zaksa przyjechała sobie sparing zagrać. W drugim secie była powtórka z rozrywki. Jak my mieliśmy zdobywać punkty jak nawet z dobrych piłek było walenie po autach albo nas blokowali. Kozły był tak wystraszone, że im się ręce trzęsły jak mieli atakować. Pokazał się Huber na parkiecie jak już była strata siedmiu punktów w drugim secie i żadnego bloku do tej pory. Kaczmarek jeszcze zszedł i się tam zwijał za boiskiem. Drugi set znowu skończył się łomotem. Mogli się już nie ośmieszać przynajmniej. W trzecim secie już od początku dostawali tam gdzie plecy zmieniają swoją nazwę. Żal było patrzeć na tą bezradność praktycznie przy każdej akcji. Sami oddawi te punkty bez walki. Człowiek się nawet nie spodziewał, że w taki sposób wybiją nam siatkówkę z głowy. Takiej deklasacji w każdym z setów to sobie nawet nie przypominam. Zaksa grała tak jakby mieli na to wszystko wywalone. Jak można trzy mecze z rzędu zagrać na tak marnym poziomie. A dziś to już samych siebie przeszli. Zespół był kompletnie bez formy na te finały. I wyglądało to tragicznie. W dzisiejszym żenującym spektaklu ugrali 44 punkty. Nie podjęli w ogóle walki. Mieli nasi najlepszy blok w lidze a dziś dostali 14-2 w tym elemencie. Zagrali jak jacyś amatorzy. Po co było podstawowych zawodników katować w tych meczach? Mogli wyjść rezerwami i zrobić porządny mikrocykl pod finał LM. Ciekawe co przez te dziesięć dni zrobią żeby ten blamaż zmazać po tych trzech porażkach z rzędu? Trzeba jedynie liczyć na to, że Jastrzębie będzie miało szczyt formy za sobą a Zaksa zacznie grać przynajmniej tak jak z Trentino czy z Perugią. To wtedy można powalczyć. Jak zawalą finał LM w tak kompromitujący sposób jak finały ligi to znaczy, że musiały być popełnione błędy w przygotowaniu drużyny. Przecież chyba nie zapomnieli jak się gra. Trzeba jakoś się sprężyć na ten ostatni mecz, przepracować solidnie czas do finału i powalczyć o wygranie trzeci raz z rzędu LM. Przynajmniej by skończyli sezon jakimś zwycięstwem po tych katorgach, które zaserwowali kibicom.

Rafał 10.05.2023 22:13
Deklasacja i kompromitacja.Wstyd za taki finał .Jeszcze bym zrozumiał że grali drugim składem.

On 10.05.2023 22:09
Nie przegrali tylko skompromitowali i siebie i klub! Nie wiem czy w historii polskiej siatkowki którykolwiek z meczów fazy paly off zakończenie sie takim wynikiem. Juniorzy młodsi Zaksy pewnie coś koło tego potrafiliby ugrać z Jastrzębiem. Ok dość narzekania teraz na poważnie - zbieram podpisy pod petycją do zawodników Jastrzębia z prośbą o umożliwienie Zaksie zdobycia 20 punktów choć w jedym secie w finale LM.

Lord of hell 10.05.2023 21:58
Gratulacje dla Jastrzębia. I do zobaczenia w finale LM

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama