Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 20:23
Reklama
Reklama
Reklama

Radni miejscy PiS oburzeni po wycofaniu uchwały w sprawie obrony imienia Jana Pawła II. WIDEO

Radni miejscy PiS oburzeni po wycofaniu uchwały w sprawie obrony imienia Jana Pawła II. WIDEO
Apel w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II został wycofany z wczorajszej sesji rady miasta, co oburzyło autorów projektu - radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości. Katarzyna Kukolka-Bogocz i Fabian Pszon mówili o tym podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami przy kędzierzyńskim pomniku papieża.

Przypomnijmy, na sesję rady miasta w czwartek trafił projekt uchwały dotyczącej „wyrażenia oświadczenia dotyczącego obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II” w związku z emisją reportażu TVN na temat tuszowania pedofili w kościele. Większość radnych zdecydowała jednak, że nie chce się nim zajmować, zdejmując punkt z porządku obrad - czytaj więcej.

W piątek radni klubu PiS Katarzyna Kukolka-Bogocz i Fabian Pszon spotkali się z dziennikarzami, aby wyrazić swoje oburzenie takim obrotem spraw.

- Projekt był następstwem wydarzeń dotyczących bezprecedensowej nagonki na Jana Pawła II. Chcieliśmy stanąć w jego obronie, niestety zostało nam to uniemożliwione - mówi Katarzyna Kukolka-Bogocz. - Uniemożliwiono nam możliwość dyskusji oraz by każdy głosował w tej sprawie w zgodzie z własnym sumieniem.

- Uważamy, że mieszkańcy naszego miasta zasługują na radnych, którzy rozmawiają, nie boją się dyskusji o trudnych kwestiach. Mieszkańcy mają prawo znać światopogląd radnych. Pytamy więc radnych Sabiny Nowosielskiej - Koalicji Obywatelskiej, dlaczego boicie się rozmawiać? - stwierdza Fabian Pszon.

Relacja wideo:

https://youtu.be/vENStg9xm5M

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zgred 17.04.2023 10:08
Ależ proszę Pana. Pańskie PO chciało lasy sprzedać, a teraz zarząd nad nimi chce powierzyć UE, bo oczywiście unia wie wszystko lepiej. Ponadto wycinka odbywa się na podstawie 10 letniego planu urządzeniu lasu, który obowiązuje od 2013 r. - a więc od kiedy rządziło to fantastyczne PO. Warto coś wiedzieć, żeby się nie kompromitować. I nie warto oglądać tvn, bo robi wodę z mózgu.

Rob 16.04.2023 17:10
Wycięli lasy, a teraz wykorzystują pamięć JP2 żeby ludzi do sadzenia drzew zapedzic-masakra

Tomexx 16.04.2023 15:12
Masz racje, mariuszki lub inne jakuby - specjaliści od nagrywania innych, cała śmietanka pisowskich trolo-mend

Rychu z wioski niedaleko Gierałtowic 16.04.2023 14:32
Czy ktoś z wielbicieli J.P.II może zacytować jakiś fragment jego homilii? Chociaz jedno zdanie z wielu tysiecy jego kazań?

PP 16.04.2023 08:57
Frajerzy

Realista 16.04.2023 07:47
Szczególne podziękowania i brawo dla pani z tym malutkim dzieciątkiem na rękach i drugiej w białym płaszczu !!!! Na pewno bardzo pomogły.

Czekam na wybory 16.04.2023 07:28
Pomnik powinien mieć nazwę " Ofiarom pontyfikatu Jana Pawła 2" . Tak się Ci wszyscy wyznawcy JP2 uruchomili w te akcje, że wszystko teraz będzie nazywane imieniem papieża. Szkoda ,że nikt nie interesował się nigdy ofiarami tych wszystkich świętych. A teraz taki Mariuszek łapie za łopatę, po to żeby pokazać się medialnie, dzięki czemu ma ciepłą dyrektorską posadkę w ZAKu, a właśnie dzięki takim specjalistą ten zakład ma teraz niemałe kłopoty. Takie akcje przeprowadzane są w całej Polsce, po to żeby takie Mariuszki mogły zaistnieć, dzięki czemu dostaną ciepłe miejsce przy piecu, gdzie będą mogli ogrzewać się przy zerowym wysiłku. Historia Was rozliczy ze wszystkiego.

Tomexx 15.04.2023 23:19
Ty człowieku dysponujesz zmysłem wzroku i widzisz co się dzieje wokół ciebie? Rżną lasy na potęgę twoi pistaliby, taki Kędzierzyn który jest przemysłowo skażony do granic, został pozbawiony znaczącej części lasów. Nie pisze o świerkach czy innych iglakach tyko rabią wszystko w tym dęby. Zreszta kampanie Lasy Pisowskie już zrobiły w twojej tvpis!! Pisowskie mendy

kos 15.04.2023 22:15
Przyroda jest bezlitosna i zemsta wkrótce nastąpi! Statystyki wykazują, że niszczyciele środowiska nie żyją długo i ludzie podejmując niewłaściwe decyzje powinni mieć to na uwadze.

Goldek 15.04.2023 21:57
Czy kremówki będą w krzakach?

Tomexx 15.04.2023 21:16
W szczególności przebudowy wymagają lasy wokół Kędzierzyna-Koźla poprzez wycinkę (Np las pomiędzy Kuźniczkami i Żabieńcem) młodych i zdrowych dębów. Rabunkowo złodziejska polityka Lasów Pisowskich, dramat. Wyrżnąć wszystkie drzewa, to polityka szkodliwych pisiorów

eRyk 15.04.2023 19:51
frajerzy którzy zrobili darmową robotę za niścierzy lasów a niścierze jeszcze premie za to wezmą.

Lechu 15.04.2023 17:15
krzyczeć i figurować pod pomnikiem JPII to pisiory były na pokazówke ale za szpadel złapać i pomóc posadzić drzewa to głowa w piasek tradycyjnie... żenada

Szycel 15.04.2023 15:29
No i posadzone a teraz przyjdą wyznawcy TVN i powyrywają sadzonki a tablice poleją farbą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ