Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 lutego 2024 13:40
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zaparkowane samochody uniemożliwiają wejście na teren ogródków działkowych. Interwencja czytelnika

Zaparkowane samochody uniemożliwiają wejście na teren ogródków działkowych. Interwencja czytelnika
Do końca remontu ulicy Gliwickiej w Kędzierzynie-Koźlu pozostały dwa miesiące. W ramach inwestycji, wyremontowano parking przy ogródkach działkowych, który nie wszystkim się spodobał, wywołując konsternację u niektórych użytkowników.

Z redakcją skontaktował się jeden z działkowiczów. Wskazuje, że zaparkowane samochody na wyremontowanym parkingu, uniemożliwią przejście pieszych do ogródków działkowych.

- Cieszy nas remont drogi, a co za tym idzie parkingów. Od jakiegoś czasu korzystają już z niego kierowcy. Problemem jest przejście dla pieszych, które powstanie w bliskiej odległości ronda i samej zebry. Piesi schodzący z pasów, będą zmuszeni przeciskać się między samochodami, bo nie wyznaczono bezpośredniego przejścia do ogródków działkowych - mówi pani Anna.

Kolejnym problemem, okazuje się być kostki materiału, którą został wyłożony parking. Pani Anna wskazuje, że nieregularna powierzchnia z ażurowym wzorem jest odpowiednia dla samochodu, jednak może powodować problem z przejściem dla osób starszych, niepełnosprawnych czy dzieci.

Odwiedziliśmy wyznaczone miejsce i potwierdziliśmy interwencję czytelnika. Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Opolu. Z uzyskanych informacji wynika, że remont parkingu odbył się na prośbę i na gruncie Rodzinnych Ogródków Działkowych. Na zmodernizowanym parkingu ma zostać wyznaczone miejsce, objęte zakazem parkowania, które umożliwi bezproblemowe przejście do ogródków działkowych. Niewykluczone, że wykonawca zmieni projekt, uwzględniając inny rodzaj kostki, ułatwiającej przejście pieszym. 

DJI_0380
DJI_0380

IMG_1307
IMG_1307

IMG_1308
IMG_1308

IMG_1345
IMG_1345

IMG_1346
IMG_1346


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec 08.04.2023 21:51
Jak to się ma do kolejnych artykułów o tym że to piękne miasto jest wszędzie monitorowane, kupowane są kolejne kamery i możemy się czuć bezpiecznie?

Szycel 06.04.2023 10:06
Opis żenującego pojazdu pasuje do 20% aut z powiatu K-K

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ